BK Liepāja izcīna otro uzvaru ENBL turnīrā, juniori cienījami zaudē Jelgavai

Šodien Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas divas spēles, kurās vienu uzvaru izcīnīja mūsējie, bet vienu – viesi.

Kā pirmie laukumā devās juniori, kas “Ramirent NBL” turnīra spēlē uzņēma zemgaliešus – vienību, pret kuru “Latvijas basketbola Užavas kausā” cīnās BK “Liepāja” (1.decembrī uzvarēts viesos ar 71:56, atbildes spēle Liepājā notiks 8.decembrī). Junioriem neizdevās sarūpēt pārsteigumu, lai arī pakutināt nervus pieredzējušiem jelgavniekiem izdevās. Zaudējums ar rezultātu 74:85.

Otrā spēle sākās pulksten 17:00, kad pirmo spēli savā laukumā, bet trešo kopumā jaunā starptautiskā turnīra “ENBL” ietvaros aizvadīja BK “Liepāja” uzņemot Baltkrievijas otro spēcīgāko vienību Mogiļevas “Borisfen”. Spēli apņēmīgi iesāka mūsējie, kas jau pēc 2 ar pus minūtēm izvirzījās vadībā ar 11:0, bet pirmo ceturtdaļu noslēdza ar šo pašu 11 aču pārsvaru (25:14). Roberts Bērziņš ceturtdaļā guva tikpat punktus cik visa pretinieku komanda kopā (pa 14).

Otrā ceturtdaļa ritēja līdzīgi kā pirmā, kad notikumus laukumā kontrolēja liepājnieki, laukumā tiekot jau vairākiem jaunajiem spēlē pieteiktiem spēlētājiem kā Arturs Vuciņš un Frederiks Meinarts. Tika iegūts jau +22, bet puslaiks noslēdzās ar BK “Liepāja” iespaidīgu pārsvaru 53:33.

Trešajā ceturtdaļā rezultāta pārsvars ne reizi nebija mazāks par 20 punktiem, bet tās izskaņā sasniedza jaunus rādītājus (pēc Šiliņa soda metieniem +28, 72:44). Viesi atspēlē sešus punktus un pirms noslēdzošās ceturtdaļas joprojām itin komfortabls pārsvars BK “Liepāja” (73:51).

Taču, “Borisfen” lēma savādāk, un, neskatoties uz lielo deficītu, turpināja cīnīties par uzvaru, kāpinot agresivitāti, aktivitāti un uzbruka grozam ātrāk kā līdz šim. Un tas deva rezultātu. Mazliet vairāk kā minūtes laikā rezultāta starpība sarūk līdz 17 punktiem (56:73) un minūtes pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis – Rubenis. Pēc mazāk kā divu minūšu spēles laika seko vēl viens liepājnieku pārtraukums, jo pie punktiem mājiniekiem tikt neizdevās, bet viesi pietuvojušies jau līdz 11 punktu atstatumam (62:73). Mūsējie atgūstas un sāk būt rezultatīvi uzbrukumā, taču viesu ofensīva ir grūti apturama. Intriga par uzvarētāju atgriežas brīdī, kad jāspēlē pusotra minūte pamatlaikā, bet pēc viesu uzbrucēja Haimona otrā precīzā soda metiena uz tablo 86:84. Mūsējie izspēlē lielisku komandas uzbrukumu, kad līdz rezultatīvam uzbrukumam tiek Krastiņš, kurš atjauno divu uzbrukumu pārsvaru (88:84). Viesi sasteidz tālmetienu, kas nav precīzs, bet par pārkāpumu Bērziņš realizē divus soda metienus (90:84), kad jāspēlē vairs tikai 55 sekundes. Viesi ātri atspēlē divus punktus, bet, kad pēc liepājnieku neprecīzā uzbrukuma svarīgu bumbu pie pretinieku groza atkaro Bērziņš, viņš atkal stājas uz soda metienu līnijas. Roberts met nekļūdīgi (92:86) un 28 sekundes pirms spēles beigām pārtraukumu pieprasa viesi. Baltkrievu komanda savu uzbrukumu nerealizē, bet Kārlis Šiliņš atbild ar precīzu vienu no diviem soda metieniem. Viesu līderis Mikuļskis divus ačus atspēlē, bet pēdējo grozu spēlē ar iespaidīgu “slam dunk” gūst Šiliņš. Spēle noslēdzas ar liepājnieku uzvaru 95:88.

Šīs spēles labāko spēlētāju balvu katrā komandā saņēma dominējošākie spēlētāji, kuri saņēma Liepājas un Liepājas Olimpiskā centra dāvanu komplektu kā arī “ENBL” turnīra sadarbības partnera “ProBasketball” dāvāto 30 EUR dāvanu karti. Mūsu komandā Roberts Bērziņš, bet viesu sastāvā Vladislavs Mikuļskis. Savukārt, mūsu Kluba sadarbības partneris “Elvi” – par savējiem, īpaši sarūpētu balvu pasniedza Kārlim Šiliņam.

Ar divām uzvarām trīs spēlē BK “Liepāja” Eiropas Ziemeļu Līgā ierindojas 2.vietā, bet “Borisfen” atrodas 6.vietā pagaidām paliekot bez uzvarām visās 3 spēlēs. Nākamo šī turnīra spēli mūsējie aizvadīs nākošajā gadā, kad sabraukuma posmā Liepājā viesosies  Tartu, Šauļi, Brno komandas, bet mūsējie spēlēs pret pēdējām divām minētajām. Savukārt, nākamā tuvākā spēle BK “Liepāja” notiks jau 8.decembrī, kad savā laukumā pulksten 18:30 “Latvijas basketbola Užavas kausa” atbildes spēlē uzņemsim BK “Jelgava”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *