Trešdien divas svarīgas spēles: kungiem mājās pret Jelgavu, meitenēm viesos pret RSU

Trešdien, 8.decembrī mūsu komandām divi saistoši mači. Vīriem mājās jāizmanto +15 pārsvars un jāpārvar BK “Jelgava” barjera “Užavas kausā”, bet meitenēm pirmā tikšanās ar ļoti pastiprināto “RSU”.

8.decembra vakarpusē Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 18:30 BK “Liepāja” aizvadīs pirmo “Latvijas basketbola Užavas kausa” spēli savā laukumā, atbildes spēlē tiekoties ar labi iepazīto BK “Jelgava”. Šī turnīra formāts paredz uzvarētāju noskaidrot divu spēļu summā. Pēc pagājušajā nedēļā izcīnītās uzvaras Jelgavā mūsu komandai ir 15 punktu “handikaps”, lai pārvarot šo kārtu tiktos ar titulētajiem kurzemniekiem – BK “Ventspils”. Taču, nevar nenovērtēt jelgavnieku pieredzi un to, ka pavisam nesen 4.decembrī BK “Jelgava” jau viesojās Liepājā, lai “Ramirent NBL” turnīra sakarā aizvadītu spēli pret mūsu junioriem. Mūsu jaunākā maiņa aizvadīja itin zolīdu spēli, zaudējot stiprajiem un pieredzējušiem jelgavniekiem ar rezultātu 74:85. Līdz ar to mūsu trešdienas pretinieki aizvadīs jau trešo spēli pēc kārtas pret liepājniekiem (1.decembrī kausa spēle Jelgavā, 4.decembrī pret junioriem), pie tam otro pēc kārtas mūsu zālē. Protams, mūsu komanda ir labā noskaņojumā pēc otrās uzvaras  jaunizveidotā turnīrā “ENBL”, kad 4.decembra vakarā pārspēja Baltkrievijas “Borisfen” ar rezultātu 95:88. Lai arī šajā spēlē bez intrigas neiztika (praktiski tika izsēts ļoti liels pārsvars), spēles gaitā esot vadībā ar +28 (72:44), bet 4.ceturtdaļā viesi pietuvojās līdz -2 (86:88), tomēr uzvara ir izcīnīta. Nav mazsvarīgi arī tas, ka par šo uzvaru galotnē nācās pacīnīties, kas, savukārt, ļauj būt piesardzīgiem pret jelgavniekiem, jo 15 punktu pārsvars nav tik liels, kuru nevarētu atspēlēt. Galvenais, pašiem spēlēt par uzvaru un neļauties “vaļībām”, novērtēt pretinieku un dāvāt skatītājiem skaistu basketbolu.

Katrā BK “Liepāja” mājas spēlē izspēlēsim mūsu sadarbības partneru “Sportland” dāvāto dāvanu karti 100 eiro vērtībām, kā arī laikā piedāvāsim skatītājiem dažādus citus konkursus, atrakcijas, dzīvo mūziku “Jautro sienāžu” izpildījumā, kā arī patīkamu basketbola gaisotni.

Informācija par noteikumiem šajā kā jau visās iepriekšējās spēlēs ir atrodama zemāk.

Spēlei no Liepājas būs iespējams sekot līdzi arī LBS “YouTube” kanālā šeit: https://www.youtube.com/watch?v=h7Ogs9tmwCU&ab_channel=LatvijasBasketbolasavien%C4%ABba

Stundu vēlāk, jeb precīzāk pulksten 19:30 Rīgā “Rimi Olimpiskajā centrā” mūsu meitenes aizvadīs regulārās sezonas spēli pamatturnīrā – Baltijas Basketbola Līgā, kurā tiksies ar vienu no šīs sezonas spēcīgākajām, bet vēsturiski, principiālākajām pretiniecēm “RSU” vienību. Matīsa Rožlapas trenētā “Rīgas Stradiņu Universitātes” komanda ir veidota no divām iepriekšējā sezonā zināmām vienībām – “RSU” un “LU”, kuras treneris bija Rožlapa. Apvienojot spēkus zem lielām ambīcijām esošas organizācijas “RSU”, sastāvs tiešām ir iespaidīgs. Lai arī visas spēlētājas ir vietējais, iztiekot bet leģionārēm, taču praktiski visas meitenes ir savulaik bijušas vai joprojām ir kādu jauniešu un pat nacionālās izlases kandidātes. Vistalantīgākā un arī visrezultatīvākā “RSU” spēlētāja ir Māra Mote, kura pēc divām sezonām Arizonā “Wildcats” komandā atgriezās Latvijā. Aizvadītajās sešās BBL spēlēs, Mote ar vidēji gūtiem 13 punktiem ir rezultatīvākā “studente”. Uzbrukumā savu artavu dod arī Marta Leimane, kurai 11,2 punkti un Elīna Sičeva, kurai 10,2 punkti vidēji ik spēli. Groza apakšā saimnieko Guna Lagzdiņa (6,5ab), bet spēles organizēšanā līdere piespēlēs ir arī Marta Leimane (3,8rp). Ar trim uzvarām sešās spēlēs šobrīd “RSU” atrodas 9.vietā, bet, šī vieta ir nepareizi noteikta, ņemot vērā kopā iegūtos punktus (RSU 9), jo rīdzinieces ir aizvadījušas mazāk spēles kā daudzas citas komandas (TalTech un Tallinas Universitāte pa 10 mačiem). Mūsu komanda SBK “Liepāja/LSSS” šobrīd ieņem augsto 5.vietu ar piecām uzvarām astoņās spēlēs. Pēdējās spēles abām komandām nebija tās sekmīgākās: liepājnieces piekāpās EWBL turnīrā Slovākijas “Young Angels” ar rezultātu 68:73, bet “RSU” savā laukumā piekāpās liepājnieču pārspētajai Kauņas “Aistes – LSMU” (58:71). Abas Latvijas komandas šajā sezonā tiksies pirmo reizi. Ja viss notiktu loģiski, tad tieši starp liepājniecēm un “RSU” vienību vajadzētu izšķirties LSBL otrā finālista liktenis (neapšaubāmi “TTT Rīga” vietu finālā ir jau rezervējusi). Vēsturiski Liepājas komanda pret “RSU” ir sacentusies izslēgšanas spēlēs, uzvaras bieži dalot uz pusēm. Tiesa pēdējos gados tieši mūsu komanda ir bijusi pārāka šajos dueļos (2019.gadā bronzas sērijā 2:1, 2020.gadā BBL 1/4 finālā 1:1, bet +30, 2021.gadā izslēgšanas spēles izpalika starp šīm komandām). Taču, ja skatāmies tieši uz Matīsa Rožlapas vadīto “LU”, kas būtībā ir šīs sezonas “RSU” bāzes komanda, tad sezonā un pārbaudes spēlēs “LU” triumfēja pār liepājniecēm pat 6! reizes, taču svarīgākajā un izšķirošajā spēlē par iekļūšanu LSBL finālā, 2021.gada pavasarī Kaspara Mājenieka trenētā SBK “Liepāja/LSSS” pārspēja “LU” ar rezultātu 65:58. Gan mūsu komandas pašreizējam galvenajam trenerim Rūdolfam Rozītim pie Liepājas stūres, gan Matīsam Rožlapam pie “RSU” vadības šī būs pirmā tikšanās reize savā starpā.

Veiksmi, protams, novēlam mūsu komandai! Mačam no “Rimi Olimpiskā centra” varēs sekot LBS “YouTube” kanālā: https://www.youtube.com/watch?v=4ddPswvi8wo&ab_channel=LatvijasBasketbolasavien%C4%ABba

Biļetes uz BK “Liepāja” mājas spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, kā arī “Liepājas Olimpiskā centra” kasē. Biļešu maksa no 1 līdz 3 eiro, bet pensionāriem ieeja bez maksas. Spēle tiek organizēta pēc valdības noteiktā “zaļā” drošības līmeņa noteikumiem.

Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas, tai skaitā bērni, kuri ir vakcinēti (no 12 gadu vecuma) vai pārslimojuši Covid-19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

Pasākumā sejas maskas lietošana obligāta un jāievēro 2m distance! Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma

Tiekamies Liepājas Olimpiskajā centrā un Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *