Ar raksturu un apņēmību jaunais sastāvs izcīna uzvaru izbraukumā pār Tarvas

Šodien sākot divu dienu tūri Igaunijā BK “Liepāja” parādīja raksturu, jo spēles gaitā 14 punktu piedzīvotais deficīts tika atspēlēts, vienu brīdi spēlē gūti 17 punkti pēc kārtas un galotnē nosargāta uzvara ar 86:79 pār Rakveres “Tarvas”.

Maču Rakverē liepājnieki sāka ar Renāru Birkānu, Robertu Krastiņu, Kārli Žundu, Zigmāru Raimo un Pēteri Salmiņu, un tieši pēdējais ir veiksmīgāks centra iemetienā ar uzbrukumu spēli iesākt ļaujot mūsējiem. Spēles rezultāts tika atklāts tikai otrās minūtes vidū, kad precīzi metienu no pustālās distances realizē mājinieki. Kārlis Žunda tiek pie diviem soda metieniem, panākot neizšķirtu (2:2). Mājinieki ar četriem punktiem izvirzās vadībā, bet Raimo ar Žundu panāk pirmo reizi izvirza vadībā mūsējos (7:6). Mājinieki atjauno vadību gūstot četrus punktus īsā brīdī, bet Žunda no pustālās distances pietuvo liepājniekus līdz -2 (9:11). Mājinieku leģionārs ar Bosnijas un Hercogovinas pilsonību Igors Josipovičs ar āķa metienu atjauno 4 punktu pārsvaru “Tarvām” (13:9). Gustavs Jakubauskis realizē tālmetienu, bet Kārlis Žunda neizmanto iespēju atkal vadībā izvirzīt liepājniekus, realizējot tikai vienu no diviem sodiņiem (13:13). Mājinieki atbild ar savu piecu punktu guvumu divos uzbrukumos, bet otro trejaci viesiem realizē Žunda (16:18). Mājinieki turpina būt rezultatīvi spēles pirmajā ceturtdaļā, tiekot pie 3+1 gājiena, tiesa, soda metienu nerealizējot, bet pēc izcīnītās bumbas pie mūsu groza šajā īsajā mirklī pievieno vēl divus ačus rakveriešiem (23:16) un minūtes pārtraukumu pieprasa mūsējie. Pēc apspriedes Pēterim Salmiņam izdodas divus punktus atspēlēt, taču no soda līnijas mājinieki pievieno vēl divus un ar 7 punktu pārsvaru “Tarvām” (25:18) noslēdzas pirmā ceturtdaļa. Šajā nogrieznī Kārlis Žunda jau atzīmējies ar 10 punktiem, Raimo un Jakubauskis guvuši pa 3 katrs, bet Salmiņam 2 ači.

Otrās ceturtdaļas ievadā pārsvars sasniedz 9 punktus, bet pirmo trīspunktnieku spēlē realizē Hlebovickis (21:27). “Tarvas” ir uz viļņa, gūstot sešus punktus īsā brīdī (vēlreiz pēc garām aizmesta soda metiena izcīnītā bumba pie mūsu groza tiek pārvērsta divos gūtajos punktos) un pie -12 (33:21) Artūrs Visockis-Rubenis sauc malā mūsējos (jāspēlē šajā ceturtdaļā vēl 8:37). Hlebovickis ar soda metieniem panāk -10, taču vēl divi precīzi grozi no mājiniekiem uz tablo dod jau 14 punktu pārsvaru “Tarvām” (37:23). Zigmārs Raimo ar mājinieku Nikoliču apmainās ar grozu guvumiem (39:25), kam seko liepājnieku pirmais izrāviens rezultātā 7-0. Šo pakaļdzīšanos iesāk mūsu kapteinis, Krastiņam realizējot tālmetienu un pēc tam arī gūstot divus punktu no groza apakšas, bet Meinarts ir precīzs divos soda metienos (32:39) un pie minūtes līdz puslaika beigām jau minūtes pārtraukumu sasauc mājinieki. Atlikušajā pirmā puslaika daļā turpinās līdzvērtīga cīņa, nevienai no komandām neveicot vērā ņemamu izrāvienu un Birkānam pēdējā uzbrukumā gūstot divus punktus pie rezultāta 47:41 noslēdzas spēles pirmā puse. Mūsu komanda ir bijusi agresīvāka, jo izpildījusi 15 soda metienus (11 precīzi) pret mājinieku 8 (6 trāpīti), izpildījusi vairāk tālmetienus (16/4 pret 9/3), pieļāvusi 6 kļūdas pret 8 mājiniekiem, zaudējusi cīņā par atlēkušajām bumbām 18 pret 20, toties 9 no tām izcīnītas pie pretinieku groza. Punktu sadalījums mūsējiem: Žunda 12p., Raimo 6p., Hlebovickis 5p., Krastiņš 5p., Salmiņš 4p., Birkāns 4p., Jakubauskis 3p., Meinarts 2p.

Otro puslaiku sākām ar šīs spēles starta piecinieku (Birkāns, Krastiņš, Žunda, Raimo, Salmiņš), kuriem izdodas lieliska pirmā minūte. Žunda ir precīzs no tālās distances, bet mirkli vēlāk Žunda atbruņo pretinieku, adresē piespēli Birkānam, kurš ir precīzs no groza apakšas un vairs tikai -1 (46:47) un pēc spēlētas 41 sekundes minūtes pārtraukums mājiniekiem. Džamaure Gregs pārtrauc liepājnieku ofensīvu, realizējot metienu no groza apakšas, bet arī Krastiņš realizē metienu no tuvas distances pēc lieliskas Žundas piespēles (48:49). Vienīgais latvietis rakveriešu rindās Toms Ķēdis realizē trīspunktnieku, bet Raimo ar metienu no groza apakšas gūst piecdesmito punktu mūsējiem (50:52). Seko mājinieku septiņu aču izrāviens un pie rezultāta 59:50, kad mājiniekiem 9 punktu vadība un jāspēlē vēl 4:26 pārtraukumu pieprasa liepājnieki. Seko svarīgākais spēles nogrieznis, kurā dominē BK “Liepāja” abos laukuma galos! Šajā brīdī mūsu komandai laukumā dodas Jakubauskis (18 gadi), Meinarts (17), Salmiņš (21), Hlebovickis (21) un Žunda (24) un sākas lieliska pakaļdzīšanās. Žunda no groza apakšas gūst jau 17 punktu savā kontā, Hlebovickis pārtver bumbu to adresējot Meinartam, kurš pievieno divus punktus mūsējiem (54:59). Bet jau nākošajā epizodē Meinarts pats lieliski nospēlē aizsardzībā pārtverot pretinieku piespēli un ātrajā pārejā uzbrukumā triec bumbu grozā un vairs tikai -3 (56:59). Rakverieši sasauc minūtes pārtraukumu, kad jāspēlē 3:18 šajā ceturtdaļā. Arī minūtes pārtraukums nespēj apturēt lieliskos liepājniekus. Mūsu aizsardzība turpina būt augstā līmenī, bet Salmiņš no groza apakšas pietuvo viesus līdz mīnus viens, bet Hlebovickis ar tālmetienu jau izvirza vadībā mūsējos (61:59). Meinarts vēlreiz pārtver pretinieku piespēli, Jakubauskis sekmīgi asistē Hlebovickim, kurš iespaidīgi triec bumbu grozā un ar +4 noslēdzas trešā ceturtdaļa (63:59).

Ceturto ceturtdaļu sākam ar Birkānu, Jakubauski, Hlebovicki, Raimo un Salmiņu un vēl četru punktu gūšanu vienā uzbrukumā. Mājinieku pieredzējušais uzbrucējs Josipovičs par tēlošanu saņem tehnisko piezīmi, par kuru Birkāns sekmīgi realizē soda metienu. Šajā uzbrukumā Jakubauskis iemet savu otro trīspunktnieku spēlē un jau +8 mūsējiem (67:59). Tikai ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē mājinieki tiek pie punktiem pēc piecu ar pusi minūšu “sausā” perioda. Pa šo laiku liepājnieki tikuši pie 17-0 izrāviena. Mājinieki realizē trejaci, Hlebovickis atbild ar savu trīspunktnieku un pēc mirkļa rakveriešiem “2+1” gājiens un vēl viens trīspunktnieks un vairs tikai divu punktu vadība mūsējiem (70:68) un jau pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis-Rubenis, kad jāspēlē vēl 7:38. Žunda atjauno četru punktu pārsvaru (72:68), kam seko vairākas mūsējo kļūdas. Arī mājinieki savus uzbrukumus noslēdz nesekmīgi, līdz Hlebovickis tiek pie “2+1” gājiena, soda metienu nerealizējot (74:68), kad līdz pamatlaika beigām atlikušas piecas minūtes. Birkāns no groza apakšas atjauno astoņu punktu pārsvaru viesiem, bet Meinarts bloķējot mājinieku uzbrukumu ļauj liepājniekiem sasniegt lielāko vadību mačā. Diemžēl, Birkāns kļūdās piespēlē, bet liepājnieku visas komandas aizsardzība piespiež mājiniekiem pieļaut 24 sekunžu pārkāpumu. Hlebovickis pirmo reizi mačā panāk 10 punktu pārsvaru BK “Liepāja”. Mājinieki met neprecīzi, bet pirmo reizi mūsu komandā oficiālajā spēlē laukumā dodas 18 gadus jaunais liepājnieks Kristofers Pūlītis, kurš debitē ar lielisku ieraušanos groza apakšā un pēc Birkāna piespēles mūsējiem jau +12 (80:68). Kad mazāk par trim minūtēm pamatlaikā, beidzot mājinieki tiek pie punktiem, nespējot gūt punktus turpat četras minūtes pēc kārtas. Uz Josipoviča divpunktnieku mūsējie atbild ar kapteiņa trīspunktnieku (83:70), kad vairs tikai 2:19 spēles laika. Krastiņš pārtver piespēli, bet mūsu pašu kļūda neļauj sasniegt jaunu pārsvaru spēlē. “Tarvas” gūst piecus punktus, bet Meinarts atjauno 10 aču starpību (85:75), kad jāspēlē mazāk par vienu minūti. Mājinieki gūst vēl četrus punktus, bet mūsējiem vienu pievieno Meinarts un ar rezultātu 86:79 cīnītāju raksturu apliecina liepājnieki, tiekot pie 4.panākuma šajā turnīrā!

BK “Liepāja”. K.Žunda 19p. (3p. 2/5, 4ab, 4rp, 1pb), O.Hlebovickis 17p. (3p. 3/6, 2ab, 3pb, 1rp), R.Krastiņš 10p. (1ab, 1rp, 2pb), R.Birkāns 9p. (2ab, 3rp, 2pb), F.Meinarts 9p. (2p. 3/3, 1p. 3/4, 7ab, 2pb, 1bl, +17), Z.Raimo 8p. (8ab (5 uzbr.), 1pb, 1bl), P.Salmiņš 6p. (7ab, 1bl), G.Jakubauskis 6p. (3p. 2/2, 3ab, 3rp), K.Pūlītis 2p. (2p. 1/1), A.Vuciņš.

Jau trešdien 2.februārī mūsu komanda aizvadīs nākošo spēli, kad pulksten 19:00 Tallinā tiksies ar Igaunijas čempionvienību “Kalev/Cramo”.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *