Pret Kalev paliekam tikai astoņi, spēlē zaudējums ar 62:87

Aizvadot Igaunijā divu dienu tūri, BK “Liepāja” šodien tikās ar vienu apvienotā turnīra favorītu – Tallinas “Kalev/Cramo”, kam piekāpās ar rezultātu 62:87.

Otro dienu uzturoties Igaunijā, protams, ka nebija iespējas veikt izmaiņas sastāvā, tāpēc tikai tiem spēlētājiem, kas ieradās vakar Rakverē, bija šodien jādodas laukumā. Diemžēl, jau pēc vakardienas uzvarētās spēles pār Rakveres “Tarvas” (86:79), bija skaidrs, ka šodien mūsējiem nevarēs palīdzēt pēdējā mača rezultatīvākais spēlētājs Kārlis Žunda, kuram līdz galam nesadziedētais savainojums lika par sevi manīt. Tādējādi, spēli bija gatavi sākt vairs tikai deviņi mūsējie.

Spēli iesākām ar Birkānu, Krastiņu, Hlebovicki, Raimo un Salmiņu, kuri mača ievadā darbojās ļoti apņēmīgi. Pirmais uzbrukums pēc centra iemetiena pienācās liepājniekiem, bet gan mūsējo, gan mājinieku pirmie uzbrukumi bija nesekmīgi (Hlebovickis nerealizēja trejaci, bet Salmiņš bloķēja Kurbasa metienu). Pēc spēlētas pusotras minūtes Kangurs atklāja mača rezultātu, bet Krastiņš ar trīspunktnieku izvirza vadībā liepājniekus. Raimo “apzog” Vītolu un vēlreiz viesu uzbrukums noslēdzas ar Krastiņa trejaci (6:2). Uz Mērfija divu punktu guvumu, Birkāns no tuvas distances atjauno četru punktu pārsvaru BK “Liepāja” (8:4). Kalevieši gūst piecus punktus pēc kārtas, bet nesen uz maiņu nākušais Frederiks Meinarts realizē metienu no groza apakšas pēc Raimo piespēles, bet pēc labas mūsējo aizsardzības Meinarts ir precīzs arī no tālās distances (13:9), un, kad spēlētas vairāk par piecām minūtēm, pārtraukumu pieprasa Roberts Štelmahers. Mājinieki gūst piecus punktus pēc kārtas un atgūst vadību (14:13), un jau uz apspriedi malā sasauc Artūrs Visockis-Rubenis. Pa šo laiku spēlē iesaistījās Gustavs Jakubauskis, kurš gūst savainojumu, un pēc spēlētām nedaudz vairāk par trim minūtēm ir spiests atstāt spēli. Tādējādi, mūsu komanda paliek tikai astoņu spēlētāju sastāvā uz atlikušo mača laiku. Pirmā ceturtdaļa turpinās līdzvērtīgā cīņā, vadību saglabājot “Kalev/Cramo” un pēc pirmajām desmit minūtēm četru punktu vadība mājiniekiem (20:16).

Otrās ceturtdaļas ievadā Birkāns ar tālmetienu samazina rezultāta starpību līdz minimumam (19:20), taču igauņu klubs atbildi ar trejaci un metienu no tuvas distances (25:19). Birkāns vēlreiz ir precīzs no tālās distances, bet arī mājinieki met sekmīgi no “tālās” (28:22). Krastiņš ar diviem soda metieniem samazina starpību līdz četriem punktiem (24:28), taču tuvāk mūsu komanda vairs šajā spēlē netiek. Mājinieki gūst sešus punktus divās minūtēs un pirmo reizi spēlē iegūst 10 aču pārsvaru (34:24). Hlebovickis no pustālās distances vēlreiz spēlē samazina starpību zem 10 punktiem (26:34), taču “Kalev/Cramo” ir ieskrējušies, un gūst septiņu punktus dažās minūtēs (41:26), bet tikai septiņas sekundes līdz puslaika beigām Krastiņš realizē trešo tālmetienu spēlē (29:41). Veiksme ir mājinieku sabiedrotā, jo praktiski līdz ar puslaika beigu signālu Mērfijs iemet sarežģītu divu punktu metienu noslēdzot spēles pirmo daļu mājiniekiem ar +14 (43:29).

Trešā ceturtdaļa atkal sākas vareni mūsu komandas izpildījumā – Meinartam realizējot otro trejaci mačā, bet Birkānam esot precīzam no tuvas distances (34:43). Mājiniekiem Džeksons aptur mūsu komandas veiksmes uzbrukumā, bet arī Hlebovickis atbild ar savu divīti un vēlreiz starpība ir -9 mūsējiem (36:45). Turpmākajās dažās minūtēs spēles gaita izlīdzinās, abām komandām apmainoties ar grozu guvumiem, un pēc Krastiņa soda metieniem 25.spēles minūtē starp komandām 12 punkti (53:41). Diemžēl, mājinieki turpina būt precīzi savos uzbrukumos, taču liepājniekiem veiksme ir novērsusies un, kad līdz šīs ceturtdaļas beigām ir jāspēlē 1:41, rezultāta starpība ir pārsniegusi 20 punktu starpību (62:41). Raimo pārtrauc mājinieku izrāvienu rezultātā, taču ar diviem gūtiem groziem, no kuriem pēdējais ir atkal ar ceturtdaļas beigu signālu, kalevieši pirms noslēdzošās ceturtdaļas fiksē rezultātu 67:43.

Ceturtā ceturtdaļa tiek aizvadīta mierīgā gultnē, īpašām rezultāta svārstībām neesot, kalevieši kontrolē spēles gaitu, un spēle Tallinā noslēdzas ar “Kalev/Cramo” uzvaru 87:62.

BK “Liepāja”. R.Krastiņš 20p. (3p. 5/7, 1p. 5/6, 5ab, 1rp), O.Hlebovickis 14p. (4ab, 2rp, 1pb, 1bl), R.Birkāns 12p. (3p. 2/5, 3ab, 3rp, 2pb), F.Meinarts 10p. (3p. 2/5, 1p. 2/2, 3ab, 1bl), P.Salmiņš 4p. (1p. 2/2, 3ab, 2rp, 1bl), Z.Raimo 2p. (7ab, 4rp, 2pb, 3bl!), A.Vuciņš 0p. (1ab, 1rp), K.Pūlītis 0p. (1ab), G.Jakubauskis 0p.

Nākošās spēles mūsu komanda aizvadīs Rīgā 5.februārī pret VEF Rīga, Šauļos 9.februārī, kad Eiropas Ziemeļu Basketbola Līgā tiksies ar Polijas Vloclavekas “Anwil”, bet savā laukumā 12.februārī pulksten 19:00 uzņems “Tartu Universitāti”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *