Ja VEF nebūtu Railija – BK Liepāja piekāpjas VEF

Šodien “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgā” mūsu komanda piekāpās “VEF Rīga” ar 71:102, nespējot tikt galā ar vefiešu aizsargu Railiju, kuram realizēti 11 trejači un sezonas turnīra rekords gūtajos punktos 41.

Šīsdienas spēlē bija kāda patīkama ziņa, jo pēc dažu spēļu izlaišanas sastāvā atgriezās trīs mūsu spēlētāji, kā Juris Vītols un Roberts Bērziņš (izlaida četras), kā arī Kārlis Šiliņš (nepiedalījās pēdējos trīs Liepājas mačos). Tanī pat laikā citi divi mūsējie spēlēt nevarēja (Kārlis Žunda un Gustavs Jakubauskis), kuriem, attiecīgi, atjaunots senais un iegūts jauns savainojums. VEF sastāvā pēc vairāku mēnešu izlaišanas atgriezās somu spēka uzbrucējs Aleksandrs Madsens, taču spēlei netika pieteikts Kristers Zoriks.

Lai arī pirmais uzbrukums spēlē piederēja mājiniekiem, rezultātu no groza apakšas atklāja mūsējie, kad no groza apakšas precīzs ir Raimo (2:0). Par Pētera Salmiņa pārkāpumu mājinieku spēku uzbrucējs Hemonds realizē vienu no diviem soda metieniem, taču šajā sadursmē ar Salmiņu tika gūts savainojums, kas liedza turpināt dalību spēlē. Liepājnieki kļūdās, bet Karijs ar tālmetienu izvirza vadībā mājiniekus (4:2), vadību spēlē mūsējiem vairs neatdodot. Salmiņam bija iespēja atgūt neizšķirtu, taču abi Pētera izpildītie soda metieni ir neprecīzi. Mājiniekiem Anrijs Miška no soda līnijas palielina pārsvaru par vienu punktu, bet Raimo ar pustālo metienu pietuvo liepājniekus līdz minimumam (4:5). Miška realizē metienu no spēles, bet pēc Karija tālmetiena (10:4) minūtes pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis-Rubenis, kad vēl jāspēlē 5:52 šajā ceturtdaļā. Pēc pauzes pirmo reizi pēc četru spēļu izlaišanas laukumā dodas Roberts Bērziņš, bet mūsējie pieļauj kārtējo kļūdu, uz ko mājinieki atbild ar Miškas trejaci (13:4). Birkāns lieliski asistē Meinartam, kurš realizē metienu no groza apakšas pārtraucot mājinieku 8-0 izrāvienu. Gromovs atbild ar līdzīgu uzbrukuma noslēgumu, kam seko mūsējo Krastiņa tālmetiens un Bērziņa divu punktu guvums (11:15). Uz liepājnieku 5-0, vefieši atbild ar 7-0 (Gromovs no groza apakšas, Railijs realizē mājiniekiem trešo tālmetienu, bet Karijs nonāk viens pats pie mūsu groza un triec bumbu grozā), un pie 22:11 jau otro pārtraukumu sasauc mūsējie. Birkāns realizē metienu no groza apakšas, taču tiesneši saskatījuši Šiliņam pārkāpumu uzbrukumā, tāpēc grozs neskaitās. Madsens panāk jaunu lielāko vadību mājiniekiem (24:11), bet pēdējos punktus ceturtdaļā gūst BK “Liepāja”, Bērziņam divi precīzi sodiņi, Hlebockim sekmīgs metiens no spēles, bet soda metiens neprecīzs, savukārt Šiliņam padodas tikai viens precīzs soda metiens (16:24).

Otrās ceturtdaļas ievadā liepājnieki turpina sekmīgo pakaļdzīšanos Bērziņam realizējot tālu divu punktu metienu (18:24). Mājinieki veic savu prettriecienu gūstot septiņus punktus pēc kārtas, taču Vītols izcīna bumbu pie pretinieku groza, realizējot vieglu metienu un piespiežot jau “VEF” pieprasīt minūtes pārtraukumu (31:20), kad vēl jāspēlē 6:26 šajā ceturtdaļā. Spēlei atsākoties Karijs iemet pustālo metienu, bet Hlebovickis par pārkāpumu tālmetiena brīdī realizē visus trīs soda metienus. Nākošajās darbībās pamanāmākais ir Raimo, kurš nerealizē divus uzbrukumus pēc kārtas, taču aizsardzībā pārtver piespēli, steidz ātrajā uzbrukumā un pēc Hlebovicka piespēles gūst grozu (25:33) un vēlreiz minūtes pārtraukums “VEF”, kad 4:36 spēles laika. Railijs aizmet garām trīspunktnieku, un ar to pašu atbild Krastiņš, taču acīgāks pie viesu groza ir Šiliņš, kurš burtiski iebaksta bumbu grozā un vairs tikai -6 (27:33). Karijs izkustina mājinieku gūto punktu bagāžu esot precīzam no groza apakšas, bet Šiliņš pievieno vienu punktu no soda līnijas (28:35). Gromova flouterim Meinarts atbild ar pustālo metienu (30:37). Uz Ates precīziem diviem soda metieniem Šiliņš atbild ar to pašu (32:39). Seko pirmais sliktākais nogrieznis spēlē, jo punktus liepājnieki pirmajā puslaikā vairs negūst, bet par mūsējo parastajām un vienu nesportisko piezīmi “VEF” tiek pie 7-0 izrāviena un puslaikā dodamies pie -14 (32:46). Galvenais šāda mīnusa iemesls ir daudzās kļūdas, jo liepājniekiem 13 tehnisko brāķu, bet mājiniekiem tikai trīs kļūdas. Groza apakšā neliels pārsvars mūsējiem (17 pret 14), kā arī metienu realizācija no spēles (50% pret 45%), taču tālmetienu realizācijā tieši “VEF” ir izteikti pārāki: mājiniekiem jau precīzi 6 no 16 metieniem no tālās distances, bet mūsu komandai tikai 1 no 7 ir sasniedzis mērķi. Individuāli punktu izteiksmē rezultatīvākie BK “Liepāja” spēlētāji puslaikā: K.Šiliņš, Z.Raimo un R.Bērziņš pa sešiem punktiem, Hlebovickim 5 ači, Meinartam 4, Krastiņam 3, Vītolam 2.

Trešā ceturtdaļā uguņo Railijs un noņem jautājumu par uzvarētāju. Diemžēl. Jau pirmajā ceturtdaļas uzbrukumā Railijs realizē savu otro trīspunktnieku (no tobrīd sešiem izmestiem). Krastiņš atbild ar to pašu (35:49). Railijs iemet arī divīti, bet pēc Karija tālmetiena (54:35) pārtraukumu sasauc liepājnieki (8:14 spēles laika šajā ceturtdaļā). Iespaidīgi savu performanci nodemonstrē Kārlis Šiliņš, kurš vispirms iemet trejaci, bet jau nākošajā uzbrukumā no trīspunktu līnijas apspēlē sedzēju un ir sekmīgs no groza apakšas (40:54). Pārkāpums pret Šiliņu dod divus soda metienus Kārlim, taču turpinoties sarunām tehnisko pārkāpumu nopelna “VEF”, taču Krastiņa sodiņš ir neprecīzs, taču Šiliņa abi metieni ir sekmīgi (42:54). Ate pārtrauc Šiliņa individuāli spēcīgo sniegumu realizējot tālmetienu, taču arī Šiliņš ir precīzs no tālās (45:57). Railijs tiek pie četru punktu guvuma pēc tam, kad izdodas izcīnīt atlēkušo bumbu pie mūsu groza, precīzs trejacis ar pārkāpumu (61:45). Uzbrukumā Šiliņu nomaina Raimo, kurš izcīna bumbu pie “VEF” groza un raida to grozā, bet uz Ates āķa metienu Šiliņš iemet vienu no diviem soda metieniem (48:63). Madsens arī kļūdās vienā soda metienā, bet Bērziņš ir precīzs savā tālmetienā (51:64). Railijs iemet savu ceturto trīspunktnieku spēlē, bet Bērziņam neizdodas atbildēt ar trīs punktu guvumu, jo “2+1” ir nesekmīgs, sarežģīts metiens krīt grozā, bet soda metiens nē. Bet, kad Railijs iemet jau piekto trejaci mačā (70:53) un ceturto šajā ceturtdaļā, minūtes pārtraukums mūsējiem (3:27 spēles laika ceturtdaļā). Vēju pilsētas komandas uzbrukums ir nesekmīgs divreiz, bet karstais Railijs iemet jau sesto trīspunktnieku mačā (73:53) no 10 izpildītajiem un jau atkal mūsējiem pārtraukums, meklējot risinājumu, kā apturēt Railiju. Daļēji “pretzāles” tika atrastas – pārkāpums uz tālmetienu līnijas, jo Railijs bija precīzs tikai vienā sodiņā no trim, un vēl pēc mirkļa arī Miška kļūdās izpildot soda metienus (75:53). Mūsējiem bumba nekādi neklausa un nekrīt grozā, bet Railijs vēl divas reizes pamanās būt precīzs no tālienes kopā realizējot šajā ceturtdaļā 7 trīspunktniekus no 7! Pēdējo grozu šajā ceturtdaļā gūst Raimo un pēc šīs mūsējiem tik neveiksmīgās ceturtdaļas uz tablo 81:55.

Ceturtā ceturtdaļa sākas ar abu komandu kļūdām, līdz Railijs turpina pārsteigt ar jauniem rekordiem un realizē jau devīto tālmetienu šajā spēlē (84:55). Kārlis Šiliņš no groza apakšas gūst savu 19.punktu. Madsens pārmaiņas pēc mājiniekiem gūst grozu divu punktu vērtībā, triecot bumbu grozā, Kārlis Šiliņš iemet pustālo metienu un Hlebovickis ir precīzs no groza apakšas (61:86) un minūtes pārtraukumu pieprasa “VEF”, kad līdz spēles beigām 5:40. Ate gūst grozu pēc labas vefiešu sadarbības, bet arī Bērziņš ir precīzs līdzīgā veidā, bet Šiliņam vēl divi punkti realizējot soda metienus (65:88). Railijs maina uzbrukuma veidu, šoreiz tiekot pie diviem punktiem no groza apakšas, uz ko mūsu karstākais spēlētājs Šiliņš atbild ar “2+1” (68:90) un vēl 3:32 spēles laika. Railijs tomēr atgriežas pie savas pārbaudītās vērtības un iemet mūsu grozā vēl divus trīspunktniekus, starp tiem Butirinam tiekot pie diviem punktiem un Krastiņam pie trešā tālmetiena. Anrijs Miška ar “2+1” gūst simto punktu spēlē, sodiņā kļūdoties, bet Railijs pieliek punktu spēlei no groza apakšas un spēle noslēdzas ar “VEF Rīga” uzvaru 102:71.

BK “Liepāja”. K.Šiliņš 26p. (3p. 2/4, 1p. 10/13, 6ab, 1rp, 2pb, eff 33), R.Bērziņš 13p. (no spēles 5/10, 1ab, 1rp, 1pb), Z.Raimo 10p. (8ab, 2rp, 1pb), R.Krastiņš 9p. (3p. 3/5, 2ab, 1rp, 1pb), O.Hlebovickis 7p. (5ab, 4rp, 1pb), F.Meinarts 4p. (no spēles 2/4, 4ab), J.Vītols 2p. (1ab), R.Birkāns 0p. (2ab, 8rp, 1pb), P.Salmiņš 0p. (2ab, 2rp), A.Vuciņš.

“VEF Rīga” līderis šajā spēlē Džeilens Railijs guva 41 punktu, realizējot 11 tālmetienus no 18! Mūsu komanda iemeta “VEF” grozā 6 trejačus no 21.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs Šauļos “ENBL” turnīra ietvaros tiekoties ar Polijas Vloclavekas “Anwil”, bet savā laukumā atgriezīsimies jau 12.februārī pulksten 19:00 uzņemot “Tartu University”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *