Ar lieliskām 27 minūtēm nepietiek, meitenēm zaudējums Viļņas Kibirkštis

Sestdien Liepājas Olimpiskajā centrā SBK “Liepāja/LSSS” lielāko spēles daļu atradās vadībā pret spēcīgo Viļņas “Kibirkštis-MRU”, un, ļoti neveiksmīgi aizvadot pēdējās 13 minūtes uzbrukumā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 54:73.

Šajā spēlē mūsu komandā atgriezās vairākas ilgāku vai mazāk ilgu laiku no spēlēšanas izlaidušās spēlētājas: Elvija Veršele, Madara Šmite, Paula Kļeščova un Kitija Muzikante pēdējo reizi laukumā devās 15.janvārī Daugavpilī, bet Daniela Grigorjeva veselības likstas dēļ iepriekšējo reizi spēles garšu izjuta pagājušā gada 8.decembrī spēlē pret “RSU”. Savukārt, šajā spēlē mūsu komandai nevarēja palīdzēt rezultatīvākā spēlētāja Ketija Vihmane, kurai aizvadītajās 11 spēlēs 13,1 punkts.

Maču liepājnieces iesāka ar Eniju Ķīvīti, Paulu Kļeščovu, Anci Aizsilu, Raivitu Koreņiku un Maiaru Diasu, un sāk mūsējās lieliski! Spēles rezultātu atklāj Ance Aizsila, bet jau nākošajā viesu uzbrukumā no tālās distances pirmo grozu gūst Viļņas “Kibirkštis” (3:2). Bet Aizsila turpina precīzi apšaudīt viesu grozu un gūst vēl piecus punktus liepājniecēm (8:3). Lietuvietes pievieno vēl divus punktus savam kontam, bet tad spēli savās rokās ņem Koreņika, kura realizē tālmetienu un pēc minūtes ir precīza arī no groza apakšas (15:5). Abas komandas apmainās ar grozu guvumiem un pēc Šmites pustālā metiena esam vadībā ar 17:8, kad nospēlētas mazliet vairāk par piecām minūtēm un pārtraukumu pieprasa viesu komanda. Diemžēl, lietuvietes atradušas īstos vārdus, jo sekojošajās četrās minūtēs punktus gūst tikai “Kibirkštis” atkarojot neizšķirtu (17:17). Pēdējos punktus šajā ceturtdaļā gan gūst mūsējās, Koreņikai padodas sekmīgs “2+1” gājiens un pirmā desmit minūte noslēdzas ar liepājnieču trīs punktu vadību (20:17).

Otrā ceturtdaļa iesākas ar Aizsilas divu punktu guvumu (22:17). Viesi atbild ar piecu punktu atbildi un atkal neizšķirts (22:22). Paula Kļeščova no soda līnijas atjauno divu punktu vadību liepājniecēm, bet viesu uzbrucēja Raulušaitīte vēlreiz noķer mūsējās (24:24). Veršele ar Miknaiti apmainās ar gūtajiem groziem, bet Koreņika ar trinīti un Aizsila ar pustālo metienu vēlreiz atgūst mājiniecēm piecu punktu vadību (31:26). Nospēlētas ir piecas minūtes otrajā ceturtdaļā. Īsā brīdī “Kibirkštis” atspēlē šos punktus divos uzbrukumos, bet mūsu jaunākās spēlētājas Brikmane un Šmite atkal izvirza vadībā mājinieces ar četru punktu pārsvaru (35:31). Lietuvietes atbild ar divu punktu guvumu, bet tad Maiara Dias realizē metienu no groza apakšas, bet pēc labas aizsardzības un izcīnītas bumbas pie sava groza par pretinieču pārkāpumu stājas uz soda metienu līnijas. Pēc diviem realizētiem soda metieniem liepājniecēm +6 (39:33). Tiesa, pēdējā puslaika uzbrukumā “Kibirkštis” gūst pēdējos punktus puslaikā un ar rezultātu 39:35 komandas dodas lielajā pārtraukumā.

Trešā ceturtdaļa sākas liepājniecēm ļoti neveiksmīgi, jo divarpus minūšu laikā viesu komanda gūst septiņus punktus, bet mūsējām uzbrukumā neveicās, un pie rezultāta 39:42 Rūdolfs Rozītis sasauc minūtes pārtraukumu. Pēc pārtraukuma Aizsila gūst pirmos punktus mājiniecēm otrajā puslaikā. Mūsu meitenes atkal ir uz viļņa: Koreņika pārtver bumbu, izprovocējot pārkāpumu, bet realizē tikai vienu sodiņu, savukārt, pēc labas komandas aizsardzības Veršele noslēdz uzbrukumu no groza apakšas pēc labas Koreņikas piespēles (44:42) un atkal vadībā mūsējās. Viesu komanda tiek pie četriem punktiem un atgūst vadību (44:46). Maiara no soda līnijas samazina starpību līdz minimumam, taču lietuvietes ar divu punktu guvumu iegūst trīs punktu vadību (48:45). Enija Ķīvīte realizē trīspunktnieku un Raivita Koreņika pēc Diasas pārtvertas bumbas vēlreiz izvirza vadībā liepājnieces (50:48). Diemžēl, tā ir pēdējā reize, kad vadībā atrodas mūsējās. Par nesportisko pārkāpumu “Kibirkštis” tiek pie diviem sod metieniem, no kuriem realizē otro, bet jau uzbrukumā ar trīspunktnieku atkal izvirza viesu komandu vadībā (52:50). Ar šādu rezultātu arī noslēdzas trešā ceturtdaļa.

Noslēdzošajā ceturtdaļā notikumus laukumā kontrolē “Kibirkštis”, audzējot pārsvaru rezultātā. Mūsu komandai ir liela vēlme turpināt cīnīties par uzvaru, taču metieni grozā nekrīt pat no pilnīgi brīvām situācijām. Šī desmit minūte ir zaudēta ar rezultātu 4:21, un visa spēle ar 54:73.

Mūsu sadarbības partneru “Lauma Lingerie” spēles labākās spēlētājas godu un īpašo “Lauma Lingerie” balvu saņem Raivita Koreņika.

SBK “Liepāja/LSSS”. R.Koreņika 14p. (3p. 2/5, 6ab, 2rp, 2pb), A.Aizsila 14p. (3p. 2/4, 3ab, 1rp, 1pb), M.Dias 7p. (10ab, 3pb), E.Veršele 6p. (2p. 3/5, 1pb), P.Kļeščova 4p. (5ab, 4rp, 3pb), M.Šmite 4p. (2p. 1/2, 1p. 2/2, 1ab, 2rp, 1pb), E.Ķīvīte 3p. (3ab, 4rp, 1pb), D.Grigorjeva 0p. (3ab), K.Muzikante 0p.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs 8.februārī izbraukumā Klaipēdā pret “LCC Starptautisko Universitāti”, bet savā laukumā spēlēs sestdien 12.februārī pulksten 16:00, kad tiksies ar Tallinas komandu “TalTech”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *