Galotnē izgriežas Krastiņa tālmetiens un BK Liepāja piekāpjas Tartu

Sestdien vēlā vakara stundā spēlējot bez trim svarīgiem spēlētājiem BK “Liepāja” neguva punktus spēles pēdējā minūtē un ar rezultātu 83:86 piekāpās “Tartu Universitātes” komandai.

Spēlē pret Nikolaja Mazura trenēto “Tartu Universitāte Maks & Moorits”, kura Liepājā ieradās dienu iepriekš, mūsu komandas sastāvā atgriezās Kārlis Žunda un Roberts Krastiņš, taču veselības likstu dēļ liepājniekiem nevarēja palīdzēt Renārs Birkāns, Gustavs Jakubauskis un Zigmārs Raimo. Viesi uz Liepāju bija atbraukuši teju optimālajā sastāvā, tikai bez uzbrucēja Hendrika Elmāja (12,5 punkti vidēji) sastāvā, kurš Tartu komandai nav palīdzējis kopš pagājušā gada 22.decembra.

Spēles rezultātu ar bumbas triecienu grozā no augšas atklāj Roberts Bērziņš pēc Šiliņa piespēles. Viesiem pirmos punktus spēlē gūst amerikāņu spēka uzbrucējs Vembi no soda līnijas (2:2). Oskars Hlebovickis palīdz mūsējiem gūt četrus punktus, vispirms asistējot Šiliņam groza guvumā, bet pēc tam pēc Bērziņa pārtvertas bumbas Oskars realizē floutera metienu (6:2). Tartu atbild ar tālmetienu, bet vadību viesiem pārņemt neļauj Meinarts, kurš bloķē Vembi divpunktu metienu. Mūsu komandai kļūda metienā un driblējot, Kivi un Sūrorgam gūstot pa diviem punktiem katram un ar trīs punktu pārsvaru (9:6) vadībā ”Tartu”. Oskars Hlebovickis mača trešajā minūtē ar “2+1” gājienu atguva neizšķirtu (9:9). Seko mūsējiem divas kļūdas, bet viesu divu grozu guvums un minūtes pārtraukums liepājniekiem (9:13, 5:34 spēles laika šajā ceturtdaļā). Pēc pauzes pirmo reizi laukumā dodas Krastiņš, kuram tiek fiksēts uzbrukuma sods, bet Tartu leģionārs Drungila no groza apakšas palielina viesu pārsvaru (15:9). Pēc Krastiņa piespēles Šiliņš triec bumbu grozā (11:15), bet viesi nedomā apstāties un pie rezultāta 20:11 jau otro minūti pieprasa mūsējie. Juris Vītols divus punktus atspēlē, bet Tartu ar diviem trīspunktniekiem iegūst lielāko pārsvaru spēlē (27:13), kad vēl jāspēlē mazliet mazāk par trim minūtēm. Mūsējie ar labu aizsardzību vairs neļauj viesiem būt precīziem, bet pēc Krastiņa un Šiliņa trejačiem (19:27) jau minūtes pārtraukumu pieprasa “Tartu Universitāte”. Atlikušajā minūtē abas komandas pie punktiem netiek, viesu metienu bloķē Žunda un ar 8 punktu deficītu mūsējiem noslēdzas pirmā ceturtdaļa.

Otrā ceturtdaļa sākas ar viesu groza guvumu, atjaunojot 10 punktu pārsvaru (29:19). Krastiņa saspēle ar Šiliņu vēlreiz noslēdzas rezultatīvi, bet Vembi vēlreiz atjauno 10 aču pārsvaru. Nākošajā mūsējo uzbrukumā jau Šiliņš piespēlētāja statusā Žundam un 21:29. Viesi no tālās distances iegūst 11 punktu pārsvaru, bet tad sekmīgs spēles nogrieznis mājiniekiem, gūstot sešus punktus īsā brīdī. Šiliņš turpina būt rezultatīvs, divreiz realizējot metienus no groza apakšas, un vienreiz Hlebovickis no tuvas distances ir precīzs (29:34). Viesi atjauno 11 punktu pārsvaru (40:29). Dažos nākamajos uzbrukumos kļūdās piespēlēs abu komandu spēlētāji, bet šo neveiksmju brīdi pārtrauc Bērziņš ar trejaci, kuram pretī atbild viesu sekmīgākais spēlētājs Hagins ar savu tālmetienu (43:32), vēl jāspēlē mazliet mazāk par 4 minūtēm šajā ceturtdaļā. Pēteris Salmiņš no soda līnijas pievieno divus ačus mūsējiem, bet “karstais” Hagins vēlreiz iemet trīspunktnieku (46:34). Vēlreiz seko kļūdas abām komandām, bet tad Bērziņš no groza apakšas ir precīzs un viesi pieprasa minūtes pārtraukumu (36:46), kad jāspēlē 2:16 puslaikā. Viesiem šis pārtraukums nedod vēlamo rezultātu, jo šoreiz Hagins netrāpa trejaci, bet mūsu juniors Juris Vītols iešauj savu tālmetienu un cits jaunietis, kurš iesāka maču pamatsastāvā Frederiks Meinarts ir nekļūdīgs no soda līnijas (41:46). Hagins nerealizē metienu no pustālās distances, bet Žunda realizē savu pirmo tālmetienu spēlē pēc Šiliņa piespēles un vairs tikai -2 liepājniekiem (44:46). Viesi īsajā uzbrukumā šajā puslaikā tiek pat pie diviem metieniem, abus netrāpot un ar nelielu pārsvaru viesiem noslēdzas spēles pirmā daļa.

Mūsu komandu “iegāza” daudzās kļūdas pirmajā puslaikā, kas puslaikam noslēdzoties ir jau 11 (pirmajā ceturtdaļā 7). Arī viesu komanda šajā spēles elementā ir grēkojuši, jo pieļāvuši 9 brāķus. Metienu realizācija ir labāka mūsējiem, no spēles 58,6% pret 54,5% viesiem, atlēkušajās bumbās minimāli labāki arī ir liepājnieki (14 pret 13 atlēkušajās bumbās). Individuāli veiksmīgākais mūsu komandā ir Kārlis Šiliņš, kuram 13 punkti (no spēles 6/9), 5 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles. Viesiem Hagins ticis pie 11 ačiem, realizējot 3 tālmetienus no 6.

Trešā ceturtdaļa turpinās līdzvērtīgā cīņā, nevienai no komandām neveicot vērā ņemamu izrāvienu. Viesi palielina pārsvaru līdz 4 punktiem, bet Meinarts no groza apakšas atjauno -2 (46:48). Uz Rozentāla divpunktnieku Šiliņš ir precīzs no groza apakšas, bet pēc 40 sekundēm Bērziņš pēc Vītola piespēles no groza apakšas atgūst neizšķirtu (50:50), kas iepriekšējo reizi tika fiksēts pirmajā ceturtdaļā pie 9:9. Viesu saspēles vadītājs Rozentāls atgūst vadību Tartu, bet Bērziņš no tālās distances atkaro vadību mājiniekiem (53:52), kad jāspēlē vēl vairāk par 5 minūtēm šajā ceturtdaļā. Viesu leģionāri Vembi un Hagins katrs gūst pa vienam grozam, atkal vadības grožus atgūstot Tartu (56:53). Krastiņš apņēmīgi dodas uz grozu, lai triektu bumbu grozā, kam seko pārkāpums un divi precīzi sodiņi mūsu kapteiņa izpildījumā (55:56). Hagins turpina būt rezultatīvs un ar divu punktu guvumu panāk viesiem plus 3 (58:55) un Artūrs Visockis – Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Spēle atsākas ar īstu saldo ēdienu skatītājiem. Kārlis Šiliņš realizē trejaci un neizšķirts (58:58). Hugins arī trāpa no tālās distances, un ar to pašu atbild Krastiņš (61:61). Arī Rozentāls iemet tālmetienu, bet, diemžēl, mūsējo uzbrukums noslēdzas ar kļūdu. Līdz ceturtdaļas beigām viesu lietuviešu centrs realizē vienu no diviem soda metieniem un ar četru punktu vadību viesiem beidzas šī ceturtdaļa (64:61).

Ceturtā ceturtdaļa sākas ar Elkšņa sekmīgu metienu no groza apakšas, bet Kārlis Šiliņš atbild ar savu divīti (63:67). Liepājnieki dzenās pakaļ viesiem, un efektīgi nospēlē Bērziņš, kurš jau šķietami zaudētu grozu nepieļauj, bloķējot Vembi metienu. Mūsējo uzbrukums noslēdzas ar Bērziņa piespēli Šiliņam, kurš realizē jau trešo tālmetienu (66:67). Sākoties otrajai šīs ceturtdaļas minūtei ne to vieglāko trīspunktnieku realizē Elksnis (70:66). Pēc abu komandu kļūdām, Bērziņš tiek pie soda metieniem un abus realizējot atkal -2 mūsējiem (68:70). Pēc tam divreiz Vembi noslēdz sekmīgus viesu uzbrukumus un jau minūtes pārtraukums liepājniekiem (68:74), kad vēl jāspēlē mazliet mazāk par septiņām minūtēm. Pēc pauzes Krastiņš no soda līnijas turpina mest nekļūdīgi un liepājniekiem 70 punkti. Viesi, diemžēl, izspēlē uz Haginsa metienu no tālās distances un viņam precīzs jau piektais trejacis spēlē (77:70). Mūsējo ofensīva pēc neprecīzā Šiliņa tālmetiena un atkārtotā metiena no groza apakšas nav sekmīga, bet īstajā vietā un laikā ir šajā ceturtdaļā labi spēlējošais Bērziņš, kuram pēc izcīnītas bumbas pie pretinieku groza divi punkti no spēles un sekmīgs soda metiens (73:77). Viesi met garām, bet mūsējie kļūdās un arī Tartu tālmetiens grozā nekrīt līdz Bērziņš ar trejaci panāk minimālu deficītu mūsējiem (76:77 un 4:50 spēles laika). Vembi atjauno trīs punktu pārsvaru viesiem, realizējot metienu no groza apakšas, bet ar to pašu atbild pēdējo brīžu liepājnieku karstākais spēlētājs Bērziņš un atkal tikai -1 (78:79). Vembi nerealizē metienu no groza apakšas un arī Krastiņa trejacis nav precīzs, bet par Šiliņa pārkāpumu Rozentāls realizē divus soda metienus un atkal tālmetiena tiesa starp komandām (81:78). Viesu pārkāpums pret Žundu un arī Kārlis met nekļūdīgi no soda līnijas (80:81), kad vēl divas ar pusi minūtes pamatlaikā. Elkšņa metiens atliecienā nav precīzs, bet kļūda piespēlē arī mūsējiem nedod iespēju tikt pie metiena un minūtes pārtraukumu sasauc “Tartu Universitāte”. Pēc šīs pauzes līdz groza apakšai tiek Vembi, kurš met nekļūdīgi (83:80). Liepājnieki savā uzbrukumā pie punktiem netiek, bet arī viesu latviešu leģionārs Elksnis jau otro reizi īsā brīdī kļūdās metienā. Oskars Hlebovickis saņēmis labu piespēli no Šiliņa spēj gūt grozu ar pārkāpumu un arī sodiņu metot Oskaram roka nenodreb – neizšķirts 83:83 sākoties pamatlaika pēdējai minūtei. Pārtraukumu pieprasa “Tartu”. Lai arī mūsu komandai nebija piezīmju norma, pārāk neprecīzi nospēlējot aizsardzībā ļaujam Vembi tikt līdz groza apakšai un atkal vadībā viesi (85:83). Bērziņš atbildes uzbrukumā netrāpa no tālās un arī atkārtotajā uzbrukumā pēc Hlebovicka izcīnītās bumbas pie Tartu groza mūsējie paliek bez punktiem. Ķeramies klāt agresīvai segšanai un tas dod rezultātu, jo mazāk kā 10 sekundes līdz pamatlaika beigām Kārlim Žundam izdodas pārtvert Elkšņa piespēli un bumba tiek adresēta Krastiņam. Roberts izpildīja tālmetienu, bet, diemžēl, bumba burtiski izgriežas no groza stīpas, tanī pat laikā Vembi pārkāpums pret Krastiņu uz trīspunktnieka līnijas netiek fiksēts. Vēl viens pārkāpums no mūsējiem un Vembi no soda līnijas pieliek punktu spēlei, kurā sāpīgs zaudējums liepājniekiem ar 83:86 piekāpjoties “Tartu Universitāte Maks & Moorits”.

Šajā spēlē ļoti daudzpusīgu sniegumu nodemonstrēja Kārlis Šiliņš, kurš saņēma mūsu sadarbības partneru “Elvi – par savējiem” dāvāto balvu. Kārlim 23 punkti, 9 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles, kas ir Kārļa personiskais rekords šajā rādītājā “Lat-Est Līgā”.

Mūsu komanda šajā spēlē perfekti realizēja soda metienus (15 no 15), izcīnīja par 11 atlēkušajām bumbām vairāk kā viesiem (34 pret 23), atdeva vairāk piespēles (23 pret 20), bloķēja 3 metienus (viesiem 2 bloki), bet pieļāva par 10 kļūdām vairāk (22 pret 12).

BK “Liepāja”. K.Šiliņš 23p. (2p. 7/10, 3p. 3/6, 9ab, 9rp), R.Bērziņš 22p. (1p. 3/3, 2p. 5/7, 3p. 3/4, 5ab, 2rp, 1pb, 1bl), R.Krastiņš 10p. (1p. 4/4, 3p. 2/7, 1ab, 3rp), O.Hlebovickis 10p. (1p. 2/2, 2p. 4/6, 2ab, 1rp, 2pb), K.Žunda 7p. (1p. 2/2, 3p. 1/4, 2p. 1/3, 5ab, 4rp, 2pb, 1bl), J.Vītols 5p. (2p. 1/3, 3p. 1/1, 3ab, 4rp, 2pb), F.Meinarts 4p. (1p. 2/2, 2p. 1/1, 3ab, 1bl), P.Salmiņš 2p. (1p. 2/2, 1ab), A.Vuciņš.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs trešdien 16.februārī, kad savā laukumā uzņems BK “Ventspils”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *