Otrdien meitenēm Liepājā cīņa par 3.vietu

Otrdien 22.februārī mūsu komanda uzņems tuvākos kaimiņus Lietuvā un arī turnīra tabulā, jo revanšu alkstošās liepājnieces uzņems Klaipēdas “Neptunas”.

SBK “Liepāja/LSSS”  tika pie 13.uzvara sezonā, kas izcīnīta smagā cīņā pagājušajā sestdienā pārspējot “Šauļi-Vilmers” komandu (70:61), spilgtāko spēli šajā līmenī aizvadot Raivitai Koreņikai, kurai 32 punkti un 10 atlēkušās bumbas. Ar šo uzvaru, praktiski, mūsu komanda ir garantējusi vismaz 4.vietu regulārās sezonas izskaņā, jo tuvākās sekotājas (Kauņa un Šauļi) ir piedzīvojušas 9 zaudējumus, bet “RSU” pagaidām pēc 14 spēlēm ir 7 uzvaras ar tikpat zaudējumiem. Liepājniecēm pret Kauņu ir 2-0, bet pret Šauļu un “RSU” vienībām pa vienai uzvarai. Šim trim komandām vēl jāāizvada pa spēlei savā starpā (RSU spēlēs ar Šauļu un Kauņas komandām), bet Šauļi ar Kauņu reizi tiksies Šauļos, kad pa kādam zaudējumam tiks vienai vai otrai komandai. “RSU” kalendārs ir vissliktākais, kad atlikušās astoņas sezonas spēles ir jānospēlē līdz 13.martam. Protams, sports ir sports, un var notikt arī dažādi neparedzēti rezultāti, bet, kopumā ņemot, mūsu meitenes var izšķirt šo situāciju, kurā vietā finišēt regulārās sezonas izskaņā.

Apvienotās līgas izspēles kārtība paredz, ka pirmās divas vietas (šobrīd “TTT Rīga” un Viļņas “Kibirkštis”), bet no 3. līdz 6.vietas komandām, būs jāizspēlē 1/4 fināla mači, attiecīgi, 3. pret 6. un 4. pret 5.vietu noskaidrojot labāko komandu divu spēļu summā. Protams, ka lielākoties, visas šīs komandas ir spēkos līdzīgas un kādu īpaši parocīgu mēs nevaram noteikt, tanī pat laikā, ja komanda sezonas gaitā ir piedzīvojusi vairāk zaudējumu, kas tai liek ieņemt zemāku vietu, acīmredzot, nozīmē arī šīs komandas mazliet vājāku spēku samēru pret citām.

Ja par pirmajām četrām komandām ir liela skaidrība (bez TTT un Kibirkštis, 3.pozīcijā ir mūsējās, bet 4.vietā “Neptunas”), tad par atlikušajām divām vietām, kuras piedalīsies šajā izslēgšanas turnīrā, reāli cīnās trīs, bet, iespējams, vēl divas komandas. Kauņas “Aištes-LSMU”, “Šauļi-Vilmers” un “RSU” ir visticamākās šo 5.un 6.vietas ieguvējas, bet vēl neliela cerība saglabājas abām Tallinas komandām, kurām gan ir jāveic liels varoņdarbs pašām un jācer uz konkurentu zaudējumiem. Šeit labāko deviņu komandu tabula, kuras turpina cīņu par iekļūšanu šīs sezonas izslēgšanas spēlēs:

  1. 1. “TTT Rīga” 18-0, 100%
  2. 2. Viļņas “Kibirkštis-MRU” 17-2, 89%
  3. 3. Klaipēdas “Neptunas” 11-3, 78%
  4. 4. SBK “Liepāja/LSSS” 13-5, 72%
  5. 5. Kauņas “Aištes-LSMU’ 9-9, 50%
  6. 6. “Šauļi-Vilmers” 9-9, 50%
  7. 7. “RSU” 7-7, 50%
  8. 8. “Tallinas Universitāte” 8-10, 44%
  9. 9. “TalTech” 7-11, 38%
  10. Otrdienas spēle pret Klaipēdas “Neptunas” daudzējādā ziņā būs īpaša. Pirmkārt, mūsu komanda piedzīvoja lielāko zaudējumu pirmajā oficiālajā abu komandu tikšanās reizē Klaipēdā pagājušā gada 20.oktobrī (47:77). Otrkārt, “Neptunas” pirmajā pārbaudes spēlē pirms šīs sezonas mūsu meitenes pārspēja Liepājā, kas bija pirmā uzvara Rūdolfam Rozītim pie SBK “Liepāja/LSSS” stūres (10.septembrī 79:75). Un, treškārt, “Neptunas” rindās spēlē mūsu biedrības vienīgās leģionāres šajā sezonā – Maiaras Diasas dvīņu māsa Maisa. Ir jau arī citas lietas, kas vieno abas komandas, un tās ir draudzīgās attiecības, jo pret “Neptunas” vīriem un junioriem diezgan regulāri pārbaudes spēles aizvada mūsu komandas. Nevaram nepieminēt, ka savā pilsētas komandā spēlē bijusī mūsu spēlētāja – Daļja Donskičīte, kura 2020.gada pavasarī palīdzēja mūsu komandai izcīnīt “Douglas BBL” bronzu un “LSBL” sudrabu.

Lietuviešu komandas galvenā trenere Andra Gabalīte sastāvu ir izveidojusi tikai desmit spēlētājām, kuru pulkā ir septiņas lietuvietes un trīs leģionāres. Bez jau pieminētās brazīlietes Maisas Diasas, “Neptunas” sastāvā ir divas amerikāņu basketbolistes – saspēles vadītāja Savanna Plentoviča un centra spēlētāja Allisona Zalina.

Vēlreiz atgādinām, ka arī šo spēli un turpmāk bez ierobežojumiem varēs apmeklēt jaunākie basketbola draugi, jo līdz 18 gadu vecumam publisko pasākumu apmeklētājiem nav jāuzrāda “Covid-19” sertifikāts vai tests. Savukārt, visiem skatītājiem ieeja uz spēli ir bez maksas!

Spēle tiek organizēta pēc valdības noteiktā “zaļā” drošības līmeņa noteikumiem.

Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas (izņemot bērnus līdz 18 gadu vecumam), kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

Pasākumā sejas maskas lietošana obligāta un jāievēro 2m distance! 

Tiekamies Liepājas Olimpiskajā centrā un Atbalsti Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *