Divas skaistas uzvaras mūsējiem, meitenēm pār Daugavpili, vīriem pār Pērnavu

Sestdien Liepājas Olimpiskajā centrā abās divās spēlēs mūsu komandas apliecināja cīnītāju raksturu un izcīnīja divas svarīgas uzvaras, pārspējot, attiecīgi meitenes “Daugavpils Universitātes”, bet vīri “Pērnavas Ostas” komandas.

Kā pirmās sestdien laukumā devās meitenes, kuras dažādu veselību un organizatorisku problēmu dēļ mačam pieteica tikai astoņas spēlētājas, no kurām laukumā devās septiņas. Šajā reizē pieteikumā nebija Ketija Vihmane, Elvija Veršele, Ance Aizsila, Adelīna Urtāne, kā arī sezonu izlaidusī Eva Indriķe un, protams, Maija Gertsone, kura nav spēlējusi kopš pagājušā gada 21.novembra pret “Kibirkštis”.

Jau no pirmajām minūtēm liepājnieces iegūst iniciatīvu un pēc Kļeščovas, Koreņikas un Ķīvītes grozu guvumiem spēles 2.minūtē izvirzās vadībā ar 6:0. Daugavpils pirmo grozu gūst vēl pēc pusotras minūtes, bet Ķīvīte ar trejaci (9:2) piespiež viesus ņemt minūtes pārtraukumu, kad nospēlētas tikai četras minūtes. Jefimenko ar tālmetienu gūst otro grozu Daugavpilij, bet pēc Koreņikas diviem sodiņiem un Brikmanes tālmetiena mūsējām jau +9 (14:5). Iniciatīva pieder mājiniecēm, un, lai arī dažus grozus gūst viesi, ar Brikmanes otro tālmetienu fiksē 10 aču pārsvaru pirmās ceturtdaļas rezultātu (19:9).

Otrās ceturtdaļas ievadā Ķīvīte “atbruņo” viesus un mūsu komandai trejaci realizē Koreņika, bet pēc Ķīvītes otrās atņemtās bumbas pati Enija noslēdz uzbrukumu (24:9) un zibenīgu minūtes pārtraukumu pieprasa Daugavpils. Viesi “uzliek” zonas aizsardzību, kas nespēj ierobežot liepājnieču uzbrukumu, jo Maiara Diasa ir sekmīga ar “2+1” gājienu un mājinieču pārsvars sasniedz jau 18 punktus (27:9). Šo sekmīgo mūsu komandas nogriezni pārtrauc viesu trejacis, bet vēja pilsētas meitenes atbild ar Diasas divu punktu guvumu un Brikmanes jau trešo tālmetienu (32:12). Līdz puslaika izskaņai abas komandas aizvada līdzvērtīgu cīnīšanos, drošā vadībā turoties mūsējām un ar dubultu pārsvaru liepājniecēm noslēdzas pirmā spēles puse (44:22). Mūsu komanda ir piespiedusi “Daugavpils Universitāti” kļūdīties jau 15 reizes, nočiepjot bumbu 8 reizes, no tālās distances realizējusi sešus trejačus no 15. Individuāli spilgtākais sniegums Koreņikai, kurai 12 punkti un jau 10 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles un 2 pārtvertas bumbas. Savukārt, Ķīvītei 10 punkti (3p. 2/3), bet Brikmanei 9 ači, realizējot trīs no četriem trīspunktniekiem.

Trešajā ceturtdaļā abām komandām punkti krājas ļoti lēni, pēc nospēlētām piecām minūtēm šīs ceturtdaļas rezultāts ir tikai 4:2, kopējais 48:24. Otrā ceturtdaļas puse ir rezultatīvāka, bet bez ievērojamām izmaiņām, liepājniecēm droši atrodoties vadībā. Pēc trīsdesmit spēles minūtēm 57:33.

Noslēdzošā ceturtdaļa tika izspēlēta kā formalitāte, daugavpilietēm apdraudēt mājinieču uzvaru neizdodas, rezultāta starpībai svārstoties starp 20 un 25 punktiem, rezultatīvi uzbrukumā nospēlējot Madarai Šmitei, kura arī gūst spēles pēdējo grozu un 14.liepājnieču uzvaru mūsu meitenes izcīna ar rezultātu 75:48, nodrošinot vismaz 4.vietu regulārās sezonas noslēgumā.

Mūsu komandas sadarbības partneru “Lauma Lingerie” labākās spēlētājas balvu saņēma Sanija Brikmane, kura spēli noslēdza ar 11 gūtajiem punktiem, sevišķi svarīgi bija trīs tālmetieni spēles pirmajā pusē, ieliekot pamatus uzvarai.

SBK “Liepāja/LSSS”: R.Koreņika 18p. (18ab – 8 no tām uzbrukumā, 3rp, 2pb), E.Ķīvīte 13p. (3p. 3/7, 4pb), M.Dias 12p. (no spēles 5/10, 1p. 2/2, 9ab, 2rp, 2pb), M.Šmite 12p. (7ab, 2rp, 2pb), S.Brikmane 11p. (3p. 3/6, 1p. 2/2, 1rp, 2pb), P.Kļeščova 9p. (8ab, 3rp, 6pb), D.Grigorjeva 0p. (8ab, 1rp, 1bl), K.Muzikante.

Nākošo spēli mūsu meiteņu komanda aizvadīs 8.martā Šauļos, bet pēdējo regulārās sezonas spēli 12.martā pulksten 14:00 Liepājā pret “RSU”.

Uz tik labām meiteņu uzvaras emocijām Liepājā sestdien tika gaidīta vīru spēle pret Igaunijas ostas pilsētas “Pērnavas Ostas” komandu, kura starp 14 “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” komandām atradās tuvāk augšgalam 7.vietā, pēc aizvadītām 20 spēlēm uzvaras ar zaudējumiem dalot uz pusēm (pa 10). BK “Liepāja” pēc vairākām neveiksmēm spēļu galotnēs ar četrām uzvarām 20 spēlēs atradās 12.vietā.

Mūsu komanda spēlei pieteica 10 spēlētājus, tos pašus, kuri piedalījās trešdienas “ENBL” turnīra spēlē pret Čehijas “Brno Basket”, bet arī viesi no Igaunijas mačam bija gatavi ar 10 spēlētājiem. Pirmo reizi šajā sezonā starta pieciniekā devās Pēteris Salmiņš, kurš pēdējās spēlēs BK “Liepāja” un BK “Liepāja/LSSS” sastāvā ir demonstrējis arvien labāku sniegumu. Kopā ar Salmiņu spēli iesāka Bērziņš, Hlebovickis, Krastiņš un Raimo. Viesu starta piecinieks šajā spēlē bija divi igauņi Roberts Valge un Mikels Kirves, kā arī visi trīs leģionāri amerikānis Alteriks Gilberts, lietuvietis Arturas Valeika un latvietis Andris Misters. Viesi iesāk sekmīgi, pēc Mistera pieciem gūtajiem punktiem un Kirves divīša (0:7) liepājniekiem minūtes pārtraukums, kad nospēlēts mazāk par divām minūtēm. Nemainot sastāvu liepājnieki atrod veidu kā uzlauzt viesu grozu, un Hlebovickis atklāj spēles rezultātu no groza apakšas, bet Raimo punktu guvumu dubulto (4:7). Kirves pārtrauc mājinieku veiksmīgo spēles nogriezni, bet mūsu kapteinis ar enerģisku gājienu uz grozu gūst vēl divus punktus liepājniekiem (6:9). Pēc Valeikas tehniskā brāķa uz apspriedi malā sasauc pērnaviešu galvenais treneris Heiko Rannula. Salmiņu nomaina Kārlis Šiliņš, bet enerģiskais Raimo samazina rezultāta starpību pēc labas izspēles uz groza apakšu (8:9). Andris Misters viesu gūto punktu ražu ieved otrajā desmitā, bet mūsējiem Šiliņš no groza apakšas atkal pietuvina rezultātu līdz minimumam, bet pirmo reizi vadību BK “Liepāja” dāvina Raimo no tālās distances, gūstot jau septīto punktu spēlē (13:11). Šo veiksmīgo posmu mājinieki turpina, Šiliņam vēlreiz esot precīzam no groza apakšas, bet Gustavs Jakubauskis spēlē iesaistās ar precīzu trīspunktieku (18:11). Liepājnieku 10-0 izrāvienu viesi pārtrauc ar trejaci, bet Šiliņa sekmes groza apakšā turpinās (20:14). Pēdējo punktu šajā ceturtdaļā gūst viesi, realizējot vienu no diviem soda metieniem un ar piecu punktu pārsvaru (20:15) mūsējiem dodamies mazajā pārtraukumā. Abas komandas šajā posmā pieļāvušas pa 6 kļūdām, groza apakšā veiksmīgāki ir viesi, bet metienu realizācija ir labāka mūsējiem.

Otrās ceturtdaļas ievadā Šiliņš ir precīzs no tālās distances, bet pēc viesu piecu punktu atspēlēšanas (23:20) minūtes pārtraukumu pieprasa mūsējie (vēl 8:40 spēles laika šajā ceturtdaļā). Spēle atsākas ar Salmiņa groza guvumu un viesu pieciem punktiem īsā brīdī un jāsāk viss no jauna (25:25). Kārlis Šiliņš apmainās ar Mikhelu Kirves ar groza guvumiem un pārtraukumu sasauc viesi (27:27, 4:20 spēles laika šajā puslaikā). Spēle atsākas tikpat saistoši kā līdz šim, kad līdzvērtīgi cīnās abas komandas par iniciatīvu spēlē. Līdz puslaika izskaņai četras reizes mainās vadība līdz viesi iegūst četru punktu pārsvaru (38:34), taču Oskars Hlebovickis, gūstot divus grozus šīs ceturtdaļas izskaņā atjauno neizšķirtu (38:38) pēc Raimo atkarotas bumbas no pretiniekiem. Pirmajā puslaikā mūsu komanda ir piekāpusies cīņā par atlēkušajām bumbām (11 pret 17), labāk realizējusi metienus no spēles (16/27 – 59,3% pret viesu 15/33 – 45,5%). Pērnavieši daudz paļāvušies uz trejačiem, jo izpildījuši jau 17, realizējot 6. Salīdzinājumam, mūsējiem precīzi 3 no 9. Individuāli iespaidīgs sniegums Kārlim Šiliņam, kurš spēli sāka no rezervistu soliņa, gūstot 13 punktus (no spēles 6/9). Raimo 9 punkti un Hlebovickim 8 punkti. Viesu rindās 12 punkti Mikhelam Kirvem.

Otrais puslaiks sākas ar Raimo groza guvumu, bet pēc viesu sekmīga uzbrukuma arī no groza apakšas, Pēteris Salmiņš arī pievieno divus punktus mūsējiem (42:40) un jau pārtraukumu sasauc viesi. Pēc šīs pauzes Salmiņš realizē vienu soda metienu no diviem, bet pērnavieši pietuvojas līdz viena punkta deficītam (42:43). Salmiņš vēlreiz realizē vienu no diviem soda metieniem, bet Hlebovickis un Krastiņš no groza apakšas atjauno sešu punktu vadību liepājniekiem (48:42). Mirkli vēlāk Bērziņš bloķē viesu uzbrukumu, bet Hlebovickis ir nekļūdīgs no soda līnijas (50:42). Šaubīgā epizodē, kad netiek fiksēta uzbrukuma piezīme pret Raimo dod viesiem divus punktus, bet pēc Bērziņa trejača un Krastiņa pustālā metiena liepājniekiem jau +11 (55:44). “Pērnavas Osta” atspēlē piecus punktus un jau minūtes pārtraukumu sasauc liepājnieki (49:55), kad līdz ceturtdaļas beigām 2:29. Spēle atsākas ar Šiliņa diviem precīziem soda metieniem un Jakubauska trīspunktnieku un atkal 11 punktu pārsvars mūsējiem (60:49). Līdz ceturtdaļas beigām viesiem veicas labāk, kuriem izdodas samazināt deficītu līdz 6 punktiem (54:60).

Noslēdzošā ceturtdaļa iesākas mājiniekiem sekmīgi, Jakubauskim trāpot no tālās, bet Raimo realizējot metienu no groza apakšas (65:54) un jau pēc 1:10 sekundēm šajā ceturtdaļā pārtraukumu sasauc viesi. Liepājniekus tas neaptur, un Jakubauskis ar floutera metienu, bet Šiliņš ar trejaci panāk +16 pirmo reizi spēlē (70:54). Pēc Gilberta pustālā metiena un Raimo groza guvuma no tuvas distances vēlreiz panāk plus 16 mūsējiem un kārtējais pārtraukums viesiem (72:56), kad vēl jāspēlē 6:51 pamatlaikā. Pēc pārtraukuma precīzs Misters no groza apakšas, bet arī Raimo uzbrukuma pēdējā sekundē atbild ar to pašu (74:58). Abām komandām uzbrukumi ir nesekmīgi, kas, protams, “nāk par labu” mūsējiem, līdz viesi atspēlē trīs punktus un pie rezultāta 74:61 un 3:44 spēles laika pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis – Rubenis. Mačs atsākas ar Mistera tālmetienu (64:74), bet mūsējie atbild ar Krastiņa vienu precīzu soda metienu un Šiliņa groza guvumu no tuvas distances (77:64). Pēc dažiem uzbrukumiem, kad abas komandas kļūdās no soda līnijas, Andris Misters viesu rindās ir precīzs no ļoti  tālās distances vēlreiz un starp komandām tikai 9 punkti (69:78). Krastiņa metiens nav sekmīgs, bet par pārkāpumu viesi realizē vienu no diviem soda metieniem (70:78). Arī Oskars Hlebovickis no soda līnijas kļūdās, pie tam abos metienos. Iespējams, svarīgāko uzbrukumu spēlē neizmanto viesi, kad Kirves kļūdās no groza apakšas, bet liepājniekiem sekmīgi noslēdzas Hlebovicka uzbrukums un 39.minūtes izskaņā mājiniekiem atkal 10 aču pārsvars (80:70). Hlebovickis turpina būt sekmīgs, vispirms atņemot bumbu Misteram un pašam noslēdzot vēl vienu sekmīgu uzbrukumu. Viesi netrāpa trīspunktnieku, bet punktu spēlei pieliek Juris Vītols, kurš ar floutera metienu noslēdz spēli. Liepājnieki izcīna 5.uzvaru “PafBet” turnīrā ar 84:70 pārspējot spēcīgo “Pērnavas Ostas” komandu.

Mūsu sadarbības partnera “Elvi – par savējiem” labākā spēlētāja balvu saņēma Zigmārs Raimo, kurš bez lielas pašatdeves aizsardzībā, šajā mačā guva 17 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un pārtvēra četras piespēles.

BK “Liepāja”. K.Šiliņš 21p. (no spēles 8/11, 3p. 2/4, 1p. 3/4, 8ab, 2rp, 1pb), Z.Raimo 17p. (no spēles 8/10, 3p. 1/2, 8ab, 3rp, 4pb), O.Hlebovickis 16p. (no spēles 6/9, 2ab, 3rp, 1pb, 1bl), G.Jakubauskis 11p. (3p. 3/4, 1ab, 1rp, 1pb), R.Krastiņš 7p. (5ab, 6rp, 1pb), P.Salmiņš (no spēles 2/2, 2ab, 1rp, 1pb), R.Bērziņš 4p. (3p. 1/2, 2ab, 5rp, 1pb, 1bl), J.Vītols 2p. (2ab, 2rp, 1pb), F.Meinarts, A.Vuciņš.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *