Pirmajā ceturtdaļā ielaisto mīnusu atspēlēt neizdodas – BK Liepāja zaudē Tartu

Trešdienas vakarā pēdējā izbraukuma spēlē Igaunijā šajā sezonā BK “Liepāja” 1.ceturtdaļu zaudēja ar -14, un šo deficītu izdevās sadeldēt tikai uz pusi, tāpēc piedzīvoja zaudējumu ar 71:78.

Trešo reizi sezonā tiekoties ar “Tartu Universitāte Maks & Moorits” trešajā pilsētā arīdzan neizdevās pārspēt tartiešus, kuri, pateicoties sekmīgam spēles sākumam noturēja vadību pret liepājniekiem un izcīnīja uzvaru ar 78:71. Uz spēli mūsējie devās ar deviņiem vīriem – no uzvarētāju sastāva, kas pārspēja “Pērnavas Ostu” Liepājā, šoreiz līdzi nedevās Arturs Vuciņš, kuram tika dota atpūta, jo aizvadītās nedēļas nogalē bija liela slodze spēlējot arī Jaunatnes Līgas spēlēs. Šī bija viena no retajām reizēm, kad no spēles uz spēli ir tie paši spēlētāji, tāpēc bija pamatotas cerības, ka saspēlētība un pārliecība mūsu komandai būs vajadzīgajā līmenī. Diemžēl, ja mūsu gados jaunajai komandai nereti tieši spēles galotnes ir tās, kad neizdodas noturēt pārsvaru vai realizēt svarīgus uzbrukumus, kas nestu uzvaru, šoreiz izšķirošā izrādījās pirmā ceturtdaļa, kuru mūsējie zaudēja ar 14 punktu starpību (11:25), un spēles gaitā tā arī neizdevās šo visu deficītu sadeldēt.

Mačs sākās ar mājinieku četriem gūtiem punktiem, bet liepājniekiem pirmo grozu guva Šiliņš ar bumbas triecienu grozā (2:4), bet, kad vēl piecus ačus pievienoja Tartu, minūtes pārtraukums mūsējiem (2:9). Ar Šiliņa vēl diviem gūtajiem groziem un Hlebovicka divīša, BK “Liepāja” pietuvojās līdz -1 (8:9). Mājinieki vēlreiz veica, kā vēlāk izrādījās vissvarīgāko izrāvienu rezultātā, gūstot 11 punktus nepilnās trijās minūtēs un vēlreiz uz apspriedi malā sauca liepājnieki (8:20). Līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai Krastiņš ir vienīgais, kurš gūst punktus viesiem, bet mājinieki pievieno vēl piecus punktus un ar rezultātu 25:11 noslēdzas šis neveiksmīgais ceturksnis.

Otrās ceturtdaļas sākumā Roberts Bērziņš pievieno četrus punktus mūsējiem, bet arī mājinieki ir sekmīgi savos uzbrukumos un pēc spēlētām divām minūtēm 31:15. Oskars Hlebovickis gūst divus grozus no tuvas distances, bet, kad uz Haginsa diviem soda metieniem Raimo atbild ar precīzu metienu no groza apakšas, minūtes pārtraukumu jau pieprasa Nikolajs Mazurs (33:21). Tas nelīdz, jo liepājnieki ir noķēruši uzbrukuma ritmu un turpina sadeldēt deficītu. Raimo realizē trejaci, bet arī mājinieku uzbrucējs Surogs ir precīzs no tālās distances (36:24), bet tad mūsu pieredzējušākie vīri kā Raimo un Krastiņš pievieno vēl sešus punktus liepājniekiem un uz tablo vairs tikai -6 (30:36). Diemžēl, tikai nieka sekunde pietrūkst, lai noturētu savu grozu neieņemtu, tomēr Surogs uzbrukuma pēdējā sekundē realizē sarežģītu tālmetienu (39:30). Līdz puslaika izskaņai tuvāk par šiem 6 punktiem tikt mūsējiem neizdodas, jo abas komandas apmainās ar precīziem uzbrukumiem. Ar Kārļa Šiliņa gūto grozu noslēdzas pirmās spēles 20 minūtes – esam iedzinējos ar -6 (38:44).

Trešajā ceturtdaļā mājinieki atgūst 10 punktu pārsvaru, un ar šādu 8 – 10 punktu starpību rit šīs desmit minūtes pirmā puse, pēc Bērziņa groza guvuma 25.minūtē 44:52. Šīs ceturtdaļas izskaņā mājinieki iegūst lielāku pārsvaru un pēc 30 spēles minūtēm rezultāts 65:53.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Šiliņš ir precīzs no groza apakšas, bet Bērziņš triecot bumbu grozā pietuvina mūsējos līdz -8 (57:65). “Tartu Universitāte” atbild ar vienu precīzu soda metienu no diviem, bet liepājnieku kapteinis Krastiņš ar “2+1” vēlreiz spēlē panāk -6 (60:66). Pēc labas mūsējo aizsardzības izdodas nosargāt savu grozu, savukārt, uzbrukumā Krastiņš atrod Raimo, kurš pirmo reizi kopš spēles sākuma panāk BK “Liepāja” -4 (62:66), kad vēl jāspēlē mazliet vairāk par septiņām minūtēm. Tartu leģionāri gūst divus atbildes grozus, taču mūsējie savas iespējas neizmanto un pie -8 (62:70) minūtes pārtraukums liepājniekiem. Atlikušajās piecās spēles minūtēs spēle iegājusi iepriekšējās ceturtdaļas sākuma režīmā, kad rezultāta starpība svārstās starp 8 un 10 punktiem, mājiniekiem neļaujot apdraudēt “Tartu Universitātes” uzvaru. Pēteris Salmiņš gūst pēdējos trīs punktus spēlē un ar rezultātu 71:78 liepājnieki piedzīvo zaudējumu viesos. Viens no galvenajiem zaudējuma iemesliem bija neveiksme mūsējiem no tālās distances, jo mača laikā realizēti tikai trīs trejači no 22 izpildītajiem, iepretim mājinieku 9 no 26.

BK “Liepāja”: R.Krastiņš 14p. (1ab, 3rp, 1pb), K.Šiliņš 14p. (2p. 7/9, 7ab, 1rp, 2bl), Z.Raimo 13p. (2p. 5/9, 3p. 1/3, 7ab, 4rp, 3pb, 1bl), R.Bērziņš 13p. (2p. 3/5, 3p. 1/2, 4ab, 4rp), O.Hlebovickis 8p. (3ab), P.Salmiņš 5p. (2p. 2/2, 4ab, 1rp), F.Meinarts 4p. (2p. 2/3, 4ab), J.Vītols 0p. (3rp, 1pb), G.Jakubauskis 0p. (1rp).

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs šajā sestdienā 12.martā, kad savā laukumā pulksten 19:00 uzņems Igaunijas “Avis Utilitas Rapla” komandu, kura šobrīd turnīra tabulā atrodas vienu vietu augstāk par Tartu un ieņem 8.vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *