Neveiksmīgajā sestdienā zaudējumi meitenēm un puišiem

12.marta “dubultspēlēs” veiksme nebija mūsu komandu sabiedrotā, jo smagu zaudējumu piedzīvoja meitenes pret “RSU” un puiši netrāpīja “potenciālo uzvaras metienu” un zaudēja ar 61:63 “Avis Rapla”.

Ja nedēļu iepriekš 5.martā abas komandas savā laukumā izcīnīja svarīgas uzvaras, meitenēm pārspējot “Daugavpils Universitāti” ar 75:48, bet vīriem spēcīgo “Pērnavas Ostu” ar 84:70, tad diametrāli pretēja aina bija aizvadītajā sestdienā.

Ar savādām, neskaidrām sajūtām tika gaidīta spēle pret “RSU”, jo, pastāvēja liela iespējamība, ka pret “RSU” mūsu komandai būs jāaizvada “BBL” 1/4 fināla sērija, ko varēja ietekmēt divu “RSU” spēļu iznākumi. Šajā spēlē liepājnieču sastāvā atgriezās divas mūsu meitenes (Vihmane, Veršele), kurām veselības problēmu dēļ nācās izlaist iepriekšējās spēles, bet joprojām SBK “Liepāja/LSSS” bija jāiztiek bez nepiekāpīgās Ances Aizsilas. Savukārt, “RSU” Liepājā ieradās savā optimālajā sastāvā un ar trīs uzvaru sēriju “kabatā”. Mājiniecēm pēdējās četrās spēlēs trīs uzvaras.

Maču labāk iesāka mūsējās, pēc Diasas un Ķīvītes gūtajiem punktiem esot vadībā ar 4:0. “RSU” divos uzbrukumos panāca neizšķirtu un atsākās cīņa par iniciatīvu, rezultātam augot līdzīgi līdz rezultātam 9:8. Sekoja liepājnieču veiksmīgs spēles nogrieznis, gūstot sešus punktus pēc kārtas un pie rezultāta 15:8 “RSU” pieprasa minūtes pārtraukumu. Viesi atrod īstos vārdus un spēlei atsākoties veic izrāvienu 9-0, pirmo reizi spēlē izvirzoties vadībā (17:15). Līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai rezultāts ir 4-2 un pēc Ķīvītes pustālā metiena ar rezultātu 19:19 noslēdzas pirmās spēles 10 minūtes. Spilgtu sniegumu pirmajā ceturtdaļā nodemonstrēja Enija Ķīvīte, kurai 8 gūti punkti, 2 atlēkušās bumbas, 1 rezultatīva piespēle un 1 pārtverta bumba kā arī Raivita Koreņika, kurai 6 punkti un 2 atlēkušās bumbas.

Otro ceturtdaļu iesākām ar septiņu punktu izrāvienu, Ķīvītei realizējot trešo tālmetienu spēlē, Kļeščovai precīzi metot no soda līnijas un Grigorjevai no pustālās distances (26:19). Pēc šīm sekmīgām pirmajām divām minūtēm ceturtdaļā viešņas nodemonstrē līdzīgi sekmīgu spēles nogriezni, pēc Motes trejača atkal neizšķirts (26:26). Paula Kļeščova arī ir precīza no tālās distances vēlreiz izvirzot vadībā liepājnieces. Kā vēlāk izrādījās, tā bija pēdējā reize, kad “RSU” atradās iedzinējos. Rīdzinieces veic 7-0 izrāvienu (33:29), bet pirmajā puslaikā komandas dodas pie viesu piecu punktu pārsvara (40:35).

Trešajā ceturtdaļā “RSU” universālā spēlētāja Luīze Šepte ātrajā pārejā uzbrukumā izkārto viesiem 10 aču pārsvaru (47:37), bet pēc spēlētām trim minūtēm starp komandām pieci punkti, pēc Enijas Ķīvītes pustālā metiena (47:51). Un tad viesi ieliek pamatus uzvarai, līdz šīs ceturtdaļas beigām iegūstot ievērojamu pārsvaru, veicot kārtējo “izrāvienu” 14-1, un pēc 30 spēles minūtēm esam iedzinējos 47:65.

Ceturtajā ceturtdaļā joprojām mūsu komandai neizdevās slāpēt viesu sekmes uzbrukumā, kā arī būt sekmīgām savos uzbrukumos. Spēles gaita ieguva “sniega lavīnas” efektu, kad “RSU” jauda tikai pieauga, mūsu komandai nekādi nespējot ierobežot ātro rīdzinieču veiksmes uzbrukumā. Šī ceturtdaļa tika zaudēta ar rezultātu 8:23, bet visā spēlē nepatīkamais 55:88. Tādējādi, diezgan droši varam teikt, ka SBK “Liepāja/LSSS” ierindosies 4.vietā regulārās sezonas izskaņā un “BBL” izslēgšanas spēlēs par vietu iekļūšanai “FINAL 4” būs jāaizvada tieši pret šo pašu komandu “RSU”, kurai pēdējās četrās spēlēs izcīnītās uzvaras ļauj ieņemt 5.vietu.

Visticamāk, izslēgšanas sērija starp SBK “Liepāja/LSSS” un “RSU” tiks aizvadīta šajos datumos: 16.martā pulksten 20:00 Rīgā un 19.martā pulksten 14:00 Liepājā. Sērijas uzvarētājs tiks noteikts divu spēļu summā.

“Lauma Lingerie” speciālo balvu kā labākās spēlētājas šajā spēlē tika atzītas “RSU” uzbrucēja Luīze Šepte (16p., 3ab, 4rp, 2pb) un SBK “Liepāja/LSSS” saspēles vadītāja Enija Ķīvīte (12p., 6ab, 3rp, 3pb).

Informācija tiks papildināta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *