Šodien vakarā Ventspilī Kurzemes derbijs

15.martā Ventspils Olimpiskajā centrā pulksten 19:00 tiks aizvadīts jau sestais (oficiāli ceturtais) Kurzemes derbijs šajā sezonā, kad aci pret aci tiksies ventspilnieki un liepājnieki.

Šajā sezonā abas Kurzemes komandas tikušās pa divām spēlēm dažādās sacensībās. Tā septembrī BK “Liepāja” ar BK “Ventspils” aizvadīja divas pārbaudes spēles un abās pārāki bija ventspilnieki. Savukārt, “Latvijas Užavas Kausa” izcīņā kurzemniekus izloze saveda kopā 1/4 finālā. Par pārsteigumu ventspilniekiem, viņu perfektais šīs sezonas sniegums pārtrūka tieši Liepājā 15.decembrī, kad pirmajā šī turnīra spēlē liepājnieki dominēja visas spēles garumā (taisnības labad, jāteic, ka otrajā puslaikā viesi apdraudēja mūsējo uzvaru), un BK “Liepāja” ar uzvaru 71:65 pārtrauca ventspilnieku 16 uzvaru sēriju kopā skaitot pārbaudes spēļu, “PafBet” turnīra maču un “Užavas kausa” uzvaras. Atbildes spēlē Ventspilī šī gada 29.janvārī liepājniekiem spēlējot ar ļoti novājinātu sastāvu, pārāka bija BK “Ventspils”, uzvarot ar 87:72, divu spēļu summā triumfējot ar +9. Trešajā, bet kaut kādā ziņā, pamata turnīrā “PafBet” līgā līdz šim vienīgajā spēlē, kas notika Liepājā šā gada 16.februārī, viesi izcīnīja līdz šim pārliecinošāko uzvaru pār mūsējiem ar 98:73, sekmīgi aizvadot otro un ceturto ceturtdaļu, kurās uzvarēja, attiecīgi, ar 26:15 un 31:20. Arī šodien Ventspilī tiks aizvadīta “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” turnīra spēle.

Ja ventspilnieki šo sezonu noteikti var saukt par vienu no stabilākajām un sekmīgākajām, kopumā līdz šim visos turnīros piedzīvojot tikai piecus zaudējumus (2 “Užavas kausā”, 3 – “PafBet”), tad mūsu komandai neveiksmes ar savainojumiem un “Covid-19” situāciju kā arī spēļu galotnēs, noteikti var saukt šo sezonu par neveiksmīgu. Pagaidām. Skaidrs ir viens, ka šogad “PafBet” turnīra izslēgšanas spēles ies secen (12.vieta 5-18), tanī pat laikā ir iespēja uzlabot savu bilanci šajā turnīrā (vēl atlikušas trīs spēles) kā arī, iespējams, pakāpties kādu vietu augstāk turnīra finiša spurtā. Vai izdosies apsteigt “Latvijas Universitāti”, lai mainītu pašlaik iezīmētos LBL turnīra 1/4 fināla pārus (Liepāja – Ogre, LU – Valmiera), būs pagrūti. Tanī pat laikā, situācija pasaulē un Krievijas, Baltkrievijas komandu izslēgšana no “ENBL” turnīra nozīmē, ka 30.marta spēlē Liepājā tiks noskaidrota ceturtā labākā komanda, kura iekļūs jaunā turnīra “ENBL” Final-4. Pagaidām Šauļi atrodas šajā pozīcijā ar divām uzvarām četrās spēlēs, savukārt, liepājnieki ir piektie, ar 1 uzvaru un trim zaudējumiem (rezultāti pēc tam, kad “anulēti” rezultāti pret “Enisey” un “Borisfen”). Ja mūsu komandai būs pa spēkam pārspēt Lietuvas pašlaik 4.spēcīgāko komandu, tad būs jādodas uz Poliju, kur “Anwil” mājvietā tiks aizvadīts pirmais Eiropas Ziemeļu Basketbola Līgas Final-4.

Šodienas spēli no Ventspils translēs SportaCentrs.TV.

Atbalstām Sa-Vējos attālināti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *