Meitenes šodien Rīgā sāk cīņu par BBL Final 4

Trešdienas 16.marta vēlā vakarā pulksten 20:00 meitenes uzsāks divu spēļu ciklu par iekļūšanu Baltijas Sieviešu Basketbola Līgas “Final 4”, kur divu spēļu summā jāpārspēj “RSU” komanda.

Sezonas pirmo svarīgāko spēļu sēriju šodien uzsāks mūsu meitenes, kas visu BBL sezonu stabili atrodoties Top 4 pozīcijā centīsies apliecināt savu piederību labākajām Elites divīzijas četrām komandām, kuras Lietuvas pilsētā Jonavā nākošajā nedēļas nogalē cīnīsies par Baltijas turnīra medaļām, izspēlējot divu dienu turnīru. Mūsu komandas pretiniekos diezgan principiālā “RSU” ar Matīsu Rožlapu pie stūres.

Iepriekšējā sezonā Rožlapa izveidoja itin simpātisku meiteņu komandu “Latvijas Universitātes” paspārnē, pulcējot vairākas kadetu un junioru izlašu dalībnieces. Sezonas gaitā “LU” apliecināja savu pārākumu pār liepājniecēm, uzvarot visās sešās spēlēs, ieskaitot abas pārbaudes spēles, taču izšķirošajā cīņā par iekļūšanu LSBL finālā Kaspara Mājenieka vadītā SBK “Liepāja/LSSS” pārspēja “LU” un Liepājā notiekošajā “Final 4” turnīrā izcīnīja sudraba medaļas. Pirms šīs sezonas “LU” sastāvs ar Matīsu Rožlapu apvienojās uz “RSU” komandas bāzes, protams, apliecinot savu spēku šosezon arī Baltijas turnīrā, kurā, aizvadot ļoti sekmīgi pēdējās piecas spēles, kurās tika izcīnīta vieta Elites divīzijas labāko sešiniekā, finišējot 5.vietā ar 13 uzvarām 22 spēlēs.

Mūsu komanda pirms šīs sezonas tika pie jauna galvenā trenera, kad Kasparam Mājeniekam dodoties jaunajā izaicinājumā – pieņemot Igaunijas Basketbola Federācijas uzticēto lielo lomu, kļūstot par Sieviešu Nacionālās izlases galveno treneri ar papildus uzdevumu, sakārtot sieviešu basketbola “pamatus”, pie SBK “Liepāja/LSSS” stūres stājoties Rūdolfam Rozītim. Izaicinājums kā tāds, protams, ir gana augsts – liepājnieces visas trīs sezonas Kaspara Mājenieka vadībā izcīnīja medaļas, pārsteidzot gadu no gada (2019.gadā LSBL bronza, 2020.gadā BBL bronza un LSBL sudrabs un 2021.gadā LSBL sudrabs). Kā izrādās, šīs sezonas gaitā liepājnieču sniegums pārsteidza vēl vairāk – nevis uzvarot atsevišķās spēlēs, bet aizvadot stabilu sezonu, pārspējot visas komandas, kuras turnīra tabulā atradās zemāk par liepājniecēm (no 5.vietas līdz 12.), bet piekāpjoties tikai trim vienībām, kuras atradās augstāk (1. – 3.vietai TTT, Kibirkštis un Neptunas). Taču, līdz pagājušās sestdienas spēlei pret “RSU”, kad šis skaistais, perfektais stāsts mainījās – pirmo reizi sezonā liepājnieces piekāpās komandai, kas atradās zemāk par “vēju pilsētas” meitenēm. Zaudējums kā tāds, kuram lielas nozīmes mūsu komandas izcīnītajai vietai turnīra noslēgumā nav, tanī pat laikā, ir skaidrs, ka tieši šis zaudējums ir savedis kopā “aci pret aci” divas Latvijas komandas uz šaurās izslēgšanas spēļu laipas, pa kuru ies abas, bet otrā pusē nonāks tikai viena. Interesanti, ka līdz šim abās šīs sezonas spēlēs starp liepājniecēm un “RSU” uzvaras izcīnījušas viesu komandas – mūsējās uzvarēja Rīgā 8.decembrī ar 78:70, bet Liepājā 12.martā pārākas bija “RSU” meitenes ar 88:55.

Uzvarētāju noskaidrošana notiks divu spēļu summā ar pirmo spēli Rīgā 16.martā, bet atbildes kā arī svarīgākā spēle notiks Liepājā 19.martā pulksten 14:00 Liepājas Olimpiskajā centrā.

Tiešraide no šodienas mača “Rimi Olimpiskā centra” ir šeit: https://youtu.be/Rb1aBl3t7J8

Atbalstām Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *