Sestdien Liepājā ar skaļu atbalstu gaidāms revanšs pret RSU

Sestdien 19.martā Liepājas Olimpiskajā centrā notiks divas spēles, kurās aicinām būt klātienē liepājniekiem, kas palīdzētu mūsu meiteņu komandai atspēlēt 4 punktu deficītu pret “RSU”, bet kungiem uzvarēt “Tallinas Kalev”.

Divas saistošas spēles pēc kārtas un īpaši svarīga meiteņu cīņa pret “RSU” BBL turnīra 1/4 fināla atbildes spēlē, kuru iesāksim ar -4, jeb uzvarētājs divu spēļu summā iekļūs BBL “Final-4”. Pirmajā mačā 16.martā liepājnieces piekāpās Rīgā ar rezultātu 66:70. Tagad jāuzvar ar vismaz 5 punktu pārsvaru un šī sportiski stabilā sezona turpināsies jau nākošajā nedēļas nogalē Lietuvas mazpilsētā Jonavā, kurā tiks sadalītas BBL turnīra medaļas. Visiem skatītājiem uz meiteņu spēli ieeja ir bezmaksas, ievērojot valstī noteiktos “Covid-19” ierobežojumus, bet ar skatītāju konkursiem, izklaidi pūtēju kopas “Jautrie sienāži” pavadībā. Savukārt, izklaide tiks nodrošināta arī vīru spēlē pret pēdējās vietas komandu “Tallinas Kalev”, kuru liepājnieki uzvarēja Tallinā pagājušā gada 21.novembrī ar rezultātu 97:74.

Ceram uz revanšu. Spēles sākums 14:00

Kā pirmās sestdien laukumā dosies meitenes, kuras centīsies atspēlēt 4 punktu deficītu pret pēdējā laikā labi spēlējošo “Rīgas Stradiņu Universitātes” komandu, kurai ir izdevies izcīnīt jau sešas uzvaras pēc kārtas un to skaitā divas pret SBK “Liepāja/LSSS”. Ja abu komandu tikšanās reizē pagājušajā sestdienā Liepājā spēlei nozīme bija diezgan simboliska – zaudēt nepatīk nevienam, tad gaidāmā 19.marta spēle jau ir ar citu nozīmi: apliecināt liepājnieču piederību BBL Elites grupas Top 4! galu galā tieši mūsu komanda lielāko sezonas daļu ir atradusies vadošajās pozīcijās, ne reizi nenoslīdot kopvērtējumā zemāk par 4.vietu 12 komandu konkurencē. Turpretī, “RSU” tikai ar pēdējo spēļu uzvaru spurtu ielauzās starp labākajām sešām komandām, kuras turpina cīņu par BBL medaļām, ierindojoties 5.pozīcijā. Protams, spēku samēri starp abām Latvijas komandām ir itin līdzīgi, nevienai no vienībām neesot ar kādu izteikti labāku rādītāju.

Gūto punktu izteiksmē mūsu komanda gūst mazliet mazāk punktus vidēji (72,3 pret 76,2), divu punktu metienus realizē ar nedaudz zemāku precizitāti un apjomu (43,6/18 – 41,2% pret RSU 45/21,8 – 48,5%), tālmetienos apjoms lielāks mūsējām, bet realizācijas procents praktiski identisks (27,7/7,9 – 28,6% pret 21,8/6,2 – 28,5%), soda metienu apjoms mazāks, bet realizācija labāka (17,9/12,7 – 71% pret 20,3/13,9 – 68,7%), labāka cīņa par atlēkušajām bumbām (45,5 – 42,5), mazliet mazāk kļūdu (16,9 – 17,3), bet mazāk rezultatīvu piespēļu (15,2 – 17,9), mazāk pārķertu bumbu (10,7 – 12,4) un vairāk nopelnītu pārkāpumu (22 – 18,7). Individuāli vērtējot, liepājnieču pusē ir četras spēlētājas, kurām vidēji ir vairāk par 10 punktiem, taču, no tām tikai divas piedalīsies šajā gaidāmajā spēlē: Ketija Vihmane (12,4p.), Raivita Koreņika (11,5p.), bet savainojuma dēļ nespēlēs Maija Gertsone (10,6p.) un Ance Aizsila (10,8p.). Tuvu 10 gūto punktu robežai ir arī Paula Kļeščova (9,3p.). Rīdziniecēm galvenās punktu guvējas ir Marta Leimane (12,3p.), Māra Mote (10,6p.) un Luīze Šepte (10,4p.). Groza apakšā izteikti pārāka ir mūsējā – Raivitai Koreņikai vidēji 10,1 atlēkusī bumba, bet “RSU” labākā cīnītāja ar 6,8 bumbām ir Guna Lagzdiņa. Spēles organizēšanā, izkrītot Maija Gertsonei, visvairāk rezultatīvu piespēļu sakrājusi Ance Aizsila (3,3) un Paula Kļeščova (3,1), bet viesu rindās tāda ir Enija Vīksne (3,5) piespēles vidēji.

Lai arī nomināli augstāk pēc regulārās sezonas atrodas mūsējās (15/7) un 4.vieta pret “RSU” (13/9) un 5.vieta, šīm pozīcijām nav nekāda nozīme pirms sestdienas spēles. Tik vien, ka esam ieguvuši mājas spēļu priekšrocību, kas noteikti ir jāizmanto – izšķirošā spēle notiks Liepājā!

Aicinām visus mūsu komandas atbalstītājus, lielus un mazus, tuvus un tālus pulcēties sestdien 19.martā Liepājas OIimpiskajā centrā, lai palīdzētu SBK “Liepāja/LSSS” atspēlēt šo nelielo deficītu un iesoļotu BBL “Final 4”!

Pēdējā mājas spēle “PafBet Latvijas – Igaunijas turnīrā”

Dažas stundas vēlāk, pulksten 17:00 BK “Liepāja” turpat – Liepājas Olimpiskajā centrā uzņems jau reizi pārspēto Igaunijas klubu “Tallinas Kalev”, kura kontā ir 3 uzvaras un 20 zaudējumi. Uzvaras talliniešiem izcīnītas pret Valmieru (89:69) mājās, “Avis Rapla” (96:87) viesos un “Latvijas Universitāti” (74:67) mājās. Taču, kas ir zīmīgi, ka visas šīs trīs uzvaras izcīnītas vēl 2021.gadā, bet šobrīd “Tallina Kalev” atrodas 16 zaudējumu sērijā, un, visticamāk, pirms sestdienas spēles Liepājā zaudējumu sarakstu papildinās ar vēl vienu, jo piektdienas vakarā izbraukumā tiksies ar BK “Ventspili”.

Talliniešu rindās spēlē trīs latviešu basketbolisti, no kuriem viens kādu laiku pārstāvēja arī BK “Liepāja”. 1997.gadā dzimušais Eduards Hāzners mūsu komandā aizvadīja divas nepilnas sezonas no 2018.gada rudens līdz 2020.gada pavasarim. Hāzners talliniešu rindās 22 aizvadītajās spēlēs guvis 8,9 punktus, realizējot tālmetienus ar 35,6% precizitāti. Otrs latvietis ir Māris Ziediņš, kurš gan aizvadījis tikai 15 spēles, kuru laikā ticis pie 5,5 punktiem un 4,5 atlēkušajām bumbām, bet Danīls Smirnovs ir guvis 1,1 punktu un 0,9 atlēkušo bumbu aizvadītajās sešās spēlēs. “Kalev” komanda ir raksturīga ar to, ka šobrīd šo vienību pārstāv seši leģionāri – bez pieminētajiem latviešiem vēl ir trīs amerikāņu basketbolisti – saspēles vadītājs Kedriks Tomsons (3 spēlēs 3,3p.), raženais Maikls Bučanans (213cm, 5 spēlēs 5,2 punkti un 5,6 atlēkušās bumbas) un 30 gadus veicais uzbrucējs Ronalds Makgī (5 spēlēs 9,4 punkti). Bez šiem leģionāriem, jau 10! citu valstu spēlētāji ir devušies prom, jeb vēl 10 vīri ir paspējuši aizvadīt kaut vienu spēli “Tallinas Kalev” rindās šajā sezonā, bet sezonas beigas sagaidīs citās komandās. Protams, ka tik liela spēlētāju mainība nevar neatstāt ietekmi uz sniegumu un tāpēc tieši šī komanda atrodas tabulas pēdējā pozīcijā, vidēji ielaižot 90,26 punktus, bet gūstot tikai 68,04, kas komandu ierindo 14.vietā. Salīdzinājumam, mūsu komanda skaitļi šajos rādītājos ir 84 un 75,75 punkti, kas BK “Liepāja” dod 9.vietu ielaistajos punktos turnīrā.

Protams, ka arī BK “Liepāja” spēles laikā tiks nodrošināta skatītāju izklaide ar pūtēja kopas “Jautrie Sienāži” dalību.

Atbalstām Sa-Vējos klātienē!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *