Šodien juniori savā laukumā var nodrošināt Play Off

Šodien 21.martā pulksten 18:30 Liepājas Olimpiskajā centrā “Ramirent NBL” turnīra ietvaros BK “Liepāja/LSSS” tiksies ar Rīgas “Daugavas Sporta Nams” komandu, uzvaras gadījumā garantējot izslēgšanas spēles.

Mūsu junioru pašu rokās ir dalība “Ramirent NBL” turnīra izslēgšanas spēlēs, jo uzvaras gadījumā pār “DSN” tiks nodrošināta 8.vieta, kas nozīmē dalība “Play Off”. Savukārt, zaudējuma gadījumā būs jācer, ka rītdien Ventspilī “DSN” izcīnīs uzvaru, lai ventspilnieki neapsteigtu mūsējos. Pašlaik ar 6 uzvarām un 13 zaudējumiem liepājnieki atrodas 8.vietā, bet “Spars/VeA” ir vietu zemāk, bet mūsu šodienas pretinieki ar 1 uzvaru 18 spēlēs ieņem pēdējo 11.vietu Rietumu grupā. Uzvaru “DSN” izcīnīja tieši pret mūsu komandu, kad 10.februārī ļoti pārliecinoši nospēlējot visas spēles garumā tika pie pirmās un, ceram, pēdējās uzvaras šajā turnīrā ar 96:72.

Lai arī tikai viena uzvara ir Mārtiņa Fomina jauno trenēto rīdzinieku kontā, priekštats par komandu var būt maldīgs. Tieši tā sanāca arī mūsu komandai, kura, iespējams, nedaudz pašpārliecināti ieradās Rīgā pēc uzvaras, taču talanta “DSN” puišu pusē ir pietiekami, lai mācētu uzvarēt. “DSN” vairākās spēlēs ir bijuši tuvu uzvarām, taču allaž kaut kas pietrūcis. Jau pirmajā sezonas spēlē, kas notika pagājušā gada 29.septembrī rīdzinieki tikai ar 6 punktu deficītu piekāpās BK “Ķekava” (84:90). Abas spēles ar Bauskas komandu ir beigušās ar zaudējumiem pašās spēles galotnēs (Bauskā 87:97, bet 15.martā Rīgā ar 81:83). Pie tam, baušķenieki lieliski nospēlēja tikai 4.ceturtdaļā, uzvarot to ar 32:17, bet uzvaras grozs tika gūts burtiski pēdējās spēles sekundēs. Arī liepājnieki baušķeniekiem zaudēja abās spēlēs (65:68 izbraukumā un 83:88 Liepājā). Vēl trīs “DSN” zaudējumos rezultāta starpība bija ap 10 punktiem (pret “RTU” -9 un -11, pret Talsiem -8), kas kārtējo reizi apliecina, ka “DSN” pulcēti talantīgi basketbolisti, kuriem nedaudz pietrūkusi veiksme spēļu galotnēs. Svarīgs kāds cits fakts: tieši “DSN” ir mūsu Kluba draudzīgā komanda, no kuras uz Liepāju ir pārcēlušies jau četri basketbolisti. Roberts Bērziņš, Juris Vītols, Frederiks Meinarts un Edžus Brežinskis basketbola pamatus ir ielikuši tieši “DSN” komandā.

BJBS “Rīga/DSN” vienības līderis šajā sezonā ir FIBA kategorijas tiesneša Inga Baumaņa dēls Daniels, kuram 11 aizvadītajās spēlēs ir vidēji 20,1 gūts punkts, 3,7 atlēkušās bumbas un 2,8 rezultatīvas piespēles. Otrs rezultatīvākais šīs komandas punktu guvējs ir Kristofers Karlsons ar 18,9 punktiem, 7,2 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm vidēji 9 spēlēs. Kristofers un Daniels pabija Liepājas pusē pirms šīs basketbola sezonas, lai atrādītu savas basketbola prasmes mūsu komandām. Puiši ir talantīgi, par ko šaubu nav, un kas zina, varbūt tieši kāds no viņiem šajā vasarā arī pievienosies mūsu komandai. Pagaidām gan Karlsons dziedē savainojumu un kopš 19.janvāra mačos nav piedalījies.

Mūsu komandas līderi gūtajos punktos ir bijušais “DSN” audzēknis Frederiks Meinarts ar 14,1 punktu vidēji 10 aizvadītajās spēlēs. Gustavs Jakubauskis vidēji gūst 12,6 punktus, Pēteris Salmiņš iespējis 10,4 plus 9,9 atlēkušās bumbas, kā arī Raivo Cālītis, kuram 10,2 punkti vidēji 11 spēlēs.

Skaidrs, ka šodien vispirms ir jādomā par aizsardzību un pēc tam par uzbrukumu, jo, ja vidēji 70,7 punktus gūstošā “DSN” pret mūsu komandu pirmajā tikšanās reizē tika pie 96 ačiem, tad to pieļaut šovakar nedrīkstam!

Aicinām atbalstīt klātienē mūsu puišus svarīgā spēlē par iekļūšanu “play-off”!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *