Šodien BK Liepāja Ogrē noslēgs regulāro sezonu

Trešdien 23.martā pulksten 19:00 Ogres 1.vidusskolas sporta zālē savu šīs “PafBet Latvijas – Igaunijas” līgas regulārās sezonas pēdējo spēli tiekoties ar BK “Ogri”.

Regulārās sezonas beigas

Tā nu ir sanācis, ka atkal kāds no turnīriem liepājniekiem būs noslēdzies. Šajā pirmdienā pēdējo spēli “Ramirent NBL” aizvadīja mūsu juniori, kas ar uzvaru pār “DSN” iekļuva izslēgšanas spēlēs. Pirms 11 dienām mūsu meitenes Liepājā noslēdza regulāro sezonu savā laukumā piekāpjoties “RSU”, bet šodien BK “Liepāja” kā pēdējie pieliks punktu regulārajai sezonai.

BK “Liepāja” – BK “Ogre”

Pretinieks, protams, ir labi zināms un jau reizi šajā sezonā Liepājā pārspēts (pagājušā gada 18.decembrī 94:83), taču šobrīd abas komandas risina citas problēmas. Ja liepājniekiem šīs spēles iznākums var tikai nozīmēt vienu papildus uzvaru turnīra noslēguma tabulā, kas nekādi neietekmēs šobrīd ieņemto 12.vietu, bez iespējām pakāpties augstāk, bet zaudējuma gadījumā, noslīdēt zemāk par šo pozīciju var sanākt, ja Rakveres basketbolisti izcīnīs uzvaras abās atlikušajās spēlēs. Šo iespēju pakāpties augstāk mūsējie izsēja aizvadītās sestdienas pēdējās 2 sekundēs, kad ļāva “Tallinas Kalev” realizēt uzvaru nesošo tālmetienu (zaudējums 79:80). Tad ogrēniešiem ir citādi.

BK “Ogre” joprojām saglabā “dzīvas” izredzes iegūt nosacīti vājāku pretinieku “PafBet” izslēgšanas turnīrā. Ogres komandas pozīcijas svārstās no 5. līdz 7.vietai, jo gan ogrēnieši, gan viņu tiešie konkurenti aizvada svarīgas spēles šīs sezonas izskaņā. Nedēļas ietvaros BK “Ogre” savā laukumā piekāpās “Valmiera Glass/ViA” sarežģot sev iespēju finišēt 5.vietā un jau pirmajā kārtā iegūstot kādu no “top 3” komandām kā BK “Ventspils” (2.vieta 21-3) vai “Kalev/Cramo” (3.vieta 21-5). Taču jau  tās pašas nedēļas sestdienā par, iespējams, lielāko pārsteigumu parūpējās BK “Ogre” savā laukumā pārspējot jau piemēto “Kalev/Cramo”, sarūpējot talliniešiem 5.zaudējumu sezonā. Mūsu pretiniekiem ir atlikušas divas spēles un abas no tām mājās. Pēc spēles ar liepājniekiem šajā sestdienā BK “Ogre” uzņems mūsu “tiešo” konkurentu par 12.vietu – Rakveres “Tarvas” (13.vieta 4-20). Ja abās šajās spēlēs ogrēnieši tiks pie panākumiem, tad tā garantēs 5.vietu un pretiniekos “TalTech/Optibet”, bet ja kaut vienā no spēlēm BK “Ogre” nāksies paklupt, tad tikšanās ar vienu no “smagsvariem” ir neizbēgama.

Cits nākotnes fakts.

Neskatoties uz to, kā noslēgsies 23.marta spēle Ogrē un atlikušie mači ar ogrēniešu vai kādu citu latviešu komandu dalību, ir zināms, ka tieši starp BK “Liepāja” un BK “Ogre” tiks noskaidrota tā komanda, kura LBL izslēgšanas spēļu pusfinālā stāsies pretī šajā sezonā apskaužami stabili spēlējošai Ginta Fogela vadītajai BK “Ventspils”. 1/4 fināla sērija ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām, un tās datumi pašlaik ir iezīmēti šādi: 14.04., 17.04., 20.04., 22.04., 24.04. Sērija ritēs pēc formulas 1-1-1-1-1, iesākoties Ogrē, bet nākošā spēle Liepājā, un tad atkal spēle tiks aizvadīta Ogrē. Protams, sērija var noslēgties arī ātrāk par trim spēlēm, tāpēc pēdējie divi datumi ir tikai pie nosacījuma “ja nepieciešams”. Ņemot vērā šo faktu, ka jau otro gadu pēc kārtas tieši pret ogrēniešiem mūsu komandai būs jācīnās uz izslēgšanas spēļu “takas”, šodienas spēlei var būt arī “izlūkošanas stratēģija”. Tiesa, pagājušajā sezonā starp BK “Ogre” un BK “Liepāja” bija jāaizvada bronzas sērija, kas, kā mēs zinām, noslēdzās nepabeigta, jo pēc pirmās spēles Ogrē tieši ogrēniešiem tika fiksēta saslimšana ar “Covid-19”, un tika nolemts sēriju pārtraukt / izbeigt neizspēlētu. Par šodienas spēli runājot, ļoti iespējams, ka mūsu komanda vēlēsies pārbaudīt, kādas lietas sanāk, bet kādas ne visai, lai aprīļa izslēgšanas spēlēs jau liktu lietā pārbaudīto, bet necenšoties par “katru cenu” uzvarēt. Katrā ziņā ir lietas, par kurām domāt gaidāmā “basketbola pavasara” sakarā.

Mačs Ogrē sāksies pulksten 19:00 un spēli varēs redzēt tiešraidē “SportaCentrs.TV” mājas lapā https://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/live/16032022-b_ogre_liepaja_b_br_pafbet_latvijas_igaun un ierakstā “TV4” pulksten 23:45.

Atbalstām Sa-Vējos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *