Frederiks Meinarts apliecina savu talantu U18 Eurolīgā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Grieķijas pilsētā Patras notiekošajā Eirolīgas junioru turnīrā “Adidas Next Generation” atrāda savu talantu pret citiem Eiropas labākajiem junioriem.

Mūsu biedrības spēlētājs slaidais spēka uzbrucējs Frederiks Meinarts, kurš mums pievienojās aizvadītajā vasarā, sevi lieliski atrādīja uz “lielās” junioru basketbola skatuves piedaloties “Adidas Next Generation” Eirolīgas U18 vecuma turnīrā, kas notika Grieķijas pilsētā Patras. Frederiks pārstāvēja bijušā NBA spēlētāja Zazas Pačulijas Akadēmijas komandu, kurai pievienojās uz šo turnīru.

Frederiks tika laukumā visās četrās turnīra spēlēs, labāko sniegumu demonstrējot pēdējās divās. Turnīra atklāšanas spēlē 25.marta rītā pret “FC Barcelona U18”, kurā Gruzijas komanda “ZPA Tbilisi” piekāpās (64:78), Meinartam nepilnās 16 minūtēs 5 punkti, 1 atlēkusī bumba, 1 bloķēts metiens.

Otrajā tās pašas dienas spēlē pret citu Eirolīgas smagsvaru junioru komandu “Maccabi Tel Aviv” Gruzijas komanda piedzīvoja smagāko zaudējumu turnīrā (44:93), Frederikam atkal 5 punkti, šoreiz spēlē pavadot 13 minūtes. Šajā mačā arī 2 atlēkušās bumbas.

Sestdienas 26.marta grupas noslēdzošajā spēlē, iespējams, mazliet negaidīti, “PZA Tbilisi” pārspēja Grieķijas “Olympiacos Piraeus” (78:72), uzvarot 2.puslaiku ar +8. Meinarts kļuva par otro rezultatīvāko savas komandas spēlētāju, gūstot 20 punktus (1p. 4/5, 2p. 5/5, 3p. 2/6), izcīnot 3 atlēkušās bumbas, pārtverot vienu bumbu un divreiz bloķējot. Šoreiz laukumā Meinarts atradās mazliet vairāk par 17 minūtēm.

Svētdien turnīra pēdējā spēlē, kas tika aizvadīta cīņā par 5.-6.vietu, “PZA Tbilisi” piekāpās Somijas “Helsinki Basketball Academy” ar rezultātu 59:73. Šajā spēlē Frederiks dalīja rezultatīvākā spēlētāja godu ar Luku Alavidzi, katram gūstot pa 14 punktiem. Mūsu spēlētājs laukumā pavadīja lielāko spēles laiku šajā turnīrā (21:23), realizējot 5 no 9 divu punktu metieniem, aizmetot garām vienīgo tālmetienu, realizējot 4 no 8 soda metieniem. Atlēkušo bumbu ziņā šī arī bija produktīvākā, izcīnot 6 bumbas. Meinartam arī šajā spēlē izdevās tikt pie 2 bloķētiem metieniem.

Kopumā četru spēļu statistika ir sekojoša: 16:52 minūtēs 11 punkti, 3 atlēkušās bumbas, 1,2 bloķēts metiens. Šajā turnīrā uzvaru izcīnīja Itālijas komanda “Stellaazurra Rome” ar 72:64 pārspējot “Maccabi Tel Aviv”, bet 3.vietā ierindojās Vasiļa Spanuļa trenētā mājinieku komanda “Next Generation Team Patras”, kuras rindās šajā turnīrā spēlēja cits latviešu talants Pēteris Pinnis. Cīņā par trešo vietu tika pārspēta “FC Barcelona” ar rezultātu 88:68. “PZA Tbilisi” finišēja 6.vietā, bet par 7.vietu divu Grieķijas komandu starpā pārāka bija “Olympiacos Piraeus”, kas ar rezultātu 59:57 pārspēja otro mājinieku komandu “Promitheas Patras”.

Jau šajā nedēļā Frederiks Meinarts atgriezīsies mūsu komandu rindās, kad 30.martā BK “Liepāja” uzņems “Šauļu-7bet” pēdējā un izšķirošajā ENBL turnīra spēlē, bet 1.aprīlī mūsu juniori BK “Liepāja/LSSS”  1/4 fināla 1.spēlē “Ramirent NBL” turnīrā uzņems Gulbenes “Buki/BJSS”.

Šeit ir links uz šo notikušo “Adidas Next Generation”: https://www.euroleaguebasketball.net/ngt/game-center/?round=1&season=JTP21

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *