Trešdien Liepājā uzņemsim Šauļus, uzvara mūsējiem garantēs Final 4

Ar BK “Liepāja” spēli Valmierā 19.oktobrī pret “Tartu Universitāti” iesākās jaunā turnīra “Eiropas Ziemeļu Basketbola Līga” un tieši ar mūsu komandas spēli arī noslēgsies šī turnīra grupas spēles. 30.martā uzvarot “Šauļi-7bet” liepājnieki izslēgs pašreiz 4.vietā esošo Igaunijas komandu “Tartu Universitāti”.

Situācijā, kad Ukrainas kara dēļ no turnīra tika izslēgtas Krievijas (BC “Enisey”) un Baltkrievijas (BC “Borisfen”) šo turnīru iesākto astoņu komandu vietā par labāko četrinieku cīnās vairs tikai sešas komandas. Tiesa, vienīgi otra Latvijas komanda “Valmiera Glass/ViA” nevar iekļūt Polijā gaidāmajā “Final 4”, jo ir piekāpušies visās spēlēs.

Pirmajās divās vietās ir iekārtojušās no mūsu perspektīvas maz attālāku valstu komandas – Polijas “Anwil” (1.v. 5-0) un Čehijas “Basket Brno” (2. 4-1), savukārt, joprojām var mainīties 3.-5.vietas komandas. BK “Liepāja” ir situācijā, kad pievienošanās labāko četriniekam ir pašu rokās. Uzvaras gadījumā visām trim komandām – Liepājas, Tartu un Šauļu vienībām, būtu 1-1 uzvaru – zaudējumu attiecība. Bet kā nākošo kritēriju labāko noteikšanai izmanto gūto/zaudēto punktu starpību. Lietuvas komanda Liepājā pārspēja “Tartu Universitāti” ar rezultātu 82:63, bet Tartu liepājniekus Valmierā uzvarēja ar 61:53. Līdz ar to pirms gaidāmās spēles Liepājā Šauļiem ir 1-0 un +19, Tartu 1-1 un -11, bet BK “Liepāja” 0-1 un -8. Ja mūsējiem izdotos pārspēt spēcīgo Šauļu komandu, tad abām pirmajām vietām pievienotos Šauļi un mūsējie, bet Igaunijas komanda paliktu 5.vietā dēļ lielāka mīnusa starp šīm trim komandām.

Uzdevums, protams, nav no tiem vieglākajiem. Lietuvas basketbola līgā (LKL) mūsu trešdienas pretinieki atrodas augstajā 4.vietā ar 12 uzvarām un 11 zaudējumiem aizvadītajās 23 spēlēs sev priekšā palaižot tikai Kauņas “Žalgiri”, Viļņas “Rytas” un Paņevežas “Lietkabelis”. “Šauļi-7bet” galvenais treneris ir viens no pieredzējušākiem Lietuvas basketbola treneriem Antanas Sireika, kurš ar Šauļu komandu darbojas jau vairāku gadu garumā ar nelieliem pārtraukumiem un ir 2003.gada Lietuvas izlases galvenais treneris, ar kuru izcīnīja Eiropas čempionāta zeltu. 65 gadus vecais speciālists ir dzimis Šauļos un trenera karjeras laikā trenējis arī tādus Lietuvas klubus kā “Žalgiris”, “Rytas”, Utēnas “Juventus” un Krievijas Kazaņas “Unics”. Kopš 2017.gada Sireika ir atgriezies mājās un ir Šauļu komandas galvenais treneris.

Spēle Liepājā sāksies pulksten 19:00 un arī šajā spēlē, kā jau katrā šīs sezonas BK “Liepāja” mājas spēlē, izspēlēsim mūsu sadarbības partnera “Sportland” dāvāto dāvanu karti 100 eiro vērtībām, kā arī laikā piedāvāsim skatītājiem dažādus citus konkursus, atrakcijas, dzīvo mūziku “Jautro sienāžu” izpildījumā, kā arī patīkamu basketbola gaisotni.

Biļetes uz BK “Liepāja” mājas spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, kā arī “Liepājas Olimpiskā centra” kasē. Biļešu maksa no 1 līdz 3 eiro, bet pensionāriem un skolēniem ieeja bez maksas.

Spēle tiek organizēta pēc valdības noteiktā “zaļā” drošības līmeņa noteikumiem.

Ņemot vērā Latvijā noteiktos Covid-19 ierobežojumus publisku pasākumu rīkošanai, pasākums tiks rīkots pēc zaļā drošības līmeņa un to var apmeklēt TIKAI vakcinētas un Covid-19 pārslimojušas personas (izņemot bērnus līdz 17 gadu vecumam), kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19 infekciju.

Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, biļete un derīgs sertifikāts. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *