Lauvēni pret Bukiem – juniori izslēgšanas spēlē uzņems Gulbeni

Piektdien joku dienā (1.aprīlī) joki būs mazi – mūsu juniori pirmo reizi uzsāks “Ramirent NBL” izslēgšanas spēles, 1/8 fināla kārtas pirmajā spēlē uzņemot Austrumu grupas līdervienību Gulbenes “Buki/BJSS”. Spēles sākums pulksten 18:30.

Beidzot esam sagaidījuši to, ka mūsu jaunākie basketbolisti varēs izbaudīt izslēgšanas spēļu gaisotni, jo pirmajā sezonā līdz “play off” aizsniegties neizdevās, taču otrā sezona (2019./20.) netika pabeigta “Covid-19” dēļ, kad valstī tika ieviesta ārkārtas situācija un visi turnīri netika izspēlēti līdz galam. Savukārt, pagājušajā sezonā tikai pēc dažu spēļu aizvadīšanas ierobežojumu dēļ “Ramirent NBL” turnīrs netika izspēlēts. Tad nu beidzot, otrajā pilnajā sezonā arī BK “Liepāja/LSSS” ir sasniegusi to, ko vēlas katra komanda – iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Krista Pīternieka vadītajiem puišiem pretī stāties Latvijas basketbola smagsvars – vēl dažus gadus atpakaļ LBL 1.līgā spēlējušā Vidzemes komanda Gulbenes “Buki/BJSS”. Šīs vienības kontā ir vairākas LBL bronzas godalgas un tās rindās ir paspējusi aizvadīt vesela talantīgu basketbolistu paaudze, kas šobrīd jau ir pārkvalificējusies uz treneru arodu. Tā arī pašlaik gulbēniešus trenē agrāk talantīgais saspēles vadītājs Raimonds Gabrāns. Viņa priekšgājējs pie “Buku” stūres Artūrs Brūniņš ir pārcēlies uz Jēkabpils komandu, bet Gabrānam asistē viņa senais cīņu biedrs Pāvels Veselovs. No šiem trim pieminētajiem kungiem tieši Gabrāns ir saistīts arī ar Liepāju, jo 2010./11.gada sezonā, kad arī bijušais buku treneris Agris Galvanovskis vadīja liepājniekus, Raimonds Gabrāns pārstāvēja “Liepājas Lauvu” komandu. Mūsu pusē ir vēl kāds ar Gulbeni ļoti saistīts treneris – jau vairāk kā desmit gadus Liepājā strādājošais Arvis Steckis ir bijis ne tikai Gulbenes komandas treneris, bet arī paspējis darboties buku administrācijā.

Austrumu grupā Gulbenes “Buki/BJSS” piedzīvoja tikai divus zaudējumus 20 spēlēs, pa reizei piekāpjoties BK “Jēkabpils” (9.martā izbraukumā 62:72) un Ogres jaunajai maiņai (55:66 8.janvārī savā laukumā), kas tomēr ir ļoti liels pārsteigums, jo BK “Ogre/BS Ogre” 20 mačos izcīnīja tikai divas uzvaras 20 spēlēs. Buku līderi ir pieredzējušie basketbolisti: agrāk divas sezonas Liepājā pavadījušais Ingars Aizpurs, kuram vidēji 19,5 punkti, 9,9 atlēkušās bumbas un 3,7 rezultatīvas piespēles. Savukārt, otrs rezultatīvākais ir 36 gadus vecais Artūrs Strēlnieks, kuram 10 mačos vidēji 16,8 punkti, 12,5 atlēkušās bumbas un 3,1 pārtverta piespēle.

Mūsu komanda tikai ar uzvaru pēdējā regulārās sezonas spēlē Liepājā 21.martā pār BJBS “Rīga/DSN” ar 85:68 nodrošināja 8.vietu Rietumu grupā un dalību šajās izslēgšanas spēlēs. Aizvadītajās 20 spēlēs liepājnieki tika pie 7 uzvarām, piedzīvojot 13 zaudējumus. Mūsu komandā ir notikusi liela kadru mainība, kas saistīta ar savainojumiem, tāpēc stabilitāti sagaidīt bija pagrūti. Tanī pat laikā sezonas otrā puse, kurā sastāva problēmas bija mazākas, tika aizvadīta stabilāk un pēdējās četrās spēlēs tika izcīnītas trīs uzvaras. Galvenie punktu guvēji ilgākā laika posmā BK “Liepāja/LSSS” rindās šajā sezonā ir Frederiks Meinarts (14,1 punkts 10 spēlēs), Gustavs Jakubauskis (12,5 punkti 11 spēlēs) un Pēteris Salmiņš (10,6 punkti un 10,1 atlēkusī bumba 15 spēlēs).

Uz šodienas spēli ir vēl kāda patīkama ziņa, proti, Latvijā stājas spēkā vairāki atvieglojumi, tai skaitā spēles var apmeklēt bez “Covid-19” sertifikāta un vairs skatītājiem nav jālieto sejas maskas.

Aicinām atbalstīt Sa-Vējos klātienē šajā svarīgajā spēlē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *