Liepājnieki dominē laukumā un pārliecinoši uzvar Kurzemes derbijā

Šovakar kārtējo pārbaudes spēli aizvadīja mūsu vīru komanda, kas Liepājas Olimpiskajā centrā dominējot laukuma pārspēja BK “Ventspili” ar rezultātu 89:61. Rezultatīvākais liepājniekiem Kārlis Šiliņš, kuram 24 punkti, 13 bumbas zem groziem un pat trim pārķērtām bumbām un bloķētiem metieniem sasniedzot efektivitāti 41!

Piekto pārbaudes maču mūsu komanda aizvadīja kā pirmo pret kādu no Latvijas klubiem, jo līdz šim spēki izmēģināti tikai pret ārzemju vienībām (trīsreiz pret Lietuvas komandām un vienreiz pret Vācijas klubu). Pretiniekos Kurzemes basketbola lielklubs – desmitkārtējais Latvijas čempions BK “Ventspils”, kuriem tā bija, ja var ticēt informācijai, arī pirmā pārbaude pret latviešu vienību. Līdz šai spēlei ventspilnieki bija mērojušies spēkiem ar Ukrainas līdervienību “Prometey” (18.septembrī zaudējums ar 68:108), kura šosezon piedalīsies apvienotajā Latvijas Igaunijas līgā. Lietuvā 13.septembrī BK “Ventspils” zaudēja Lietuvas līgas jaunpieācējai “Gargždai” ar rezultātu 76:82. Vēl dažas dienas iepriekš (9.septembrī) Ginta Fogela trenētie ventspilnieki Paņevežā piekāpās “7bet-Lietkabelis” ar 80:97.

Šajā mačā Liepājā abās komandās bija iztrūkumi sastāvā, tā viesiem nevarēja palīdzēt Artūrs Ausējs, Kristaps Medis un Rodrigo Būmeisters, bet mūsu komandā vēl nevienā spēlē nav piedalījušies Bogdans Kiseļovs un Kristiāns Šulcs, kā arī šoreiz spēlēt nevarēja Arnolds Helmanis.

Spēles starta pieciniekā mūsu komandai laukumā devās Juris Vītols, Renārs Birkāns, Kārlis Žunda, Ričards Daniels Vanags un Kārlis Šiliņš, savukārt, viesiem starta virknējumā bija Edmunds Elksnis, Ivans Gandija-Rosa, Linards Jaunzems, Guntis Sīpoliņš un Andrejs Šeļakovs. Ja mača ievadā abas komandas apmainījās ar groza guvumiem no tālās distances – Vītols atklāja rezultātu, bet Gandija-Rosa atbildēja ar to pašu (3:3), tad jau pēc Birkāna gūtā groza Šiliņš ņēma situāciju savās rokās, gūstot trīs grozus pēc kārtas un pie rezultāta 11:05 viesi pieprasa minūtes pārtraukumu. Ventspilnieki aktīvi mainīja komandas “garākos vīrus” un, iesaistoties spēlē Kulačkovskim BK “Ventspils” izlīdzināja spēles gaitu. Pēc Sīpoliņa un Jaunzema realizētiem sodiņiem (uz abiem divi no četriem), vadību pārņēma viesi (18:16). Taču atgriežoties laukumā šīs spēles neapšaubāmi dominējošākam spēlētājam Kārlim Šiliņam, tieši Kārlis ar groza guvumu panāk neizšķirtu un pie rezultāta 18:18 noslēdzas pirmā ceturtdaļa. Šiliņam jau 10 ači, 4 atlēkušās bumbas un viens bloķēts metiens.

Otro ceturtdaļu mūsu komanda sāka ar Vītolu, Bērziņu, Žundu, Vanagu un efektīgo Šiliņu, taču pirmais grozu šajā desmit minūtē gūst jaunākais no šiem puišiem – ar neierastu āķa metienu Vītols atjauno vadību liepājniekiem (20:18). Sīpoliņš sarūpē pārkāpumu Šiliņam un atkal realizē tikai vienu soda metienu, uz ko mūsējais atbild ar kārtējo gūto grozu. Viesu viens no diviem leģionāriem tiek līdz groza apakšai un pietuvina komandas viena punkta attālumā (21:22), kas, kā izrādās vēlāk, ir pēdējā reize, kad ventspilnieki atradās cīņā par uzvaru. Liepājnieki atbild ar Šiliņa “2+1” gājienu, Meinarts noslēdz ātro uzbrukumu pārvēršot lielisku Vītola piespēli divos punktos, Ojārs Bērziņš met nekļūdīgi no soda līnijas, un, lai arī Vanags neierasti sev nerealizē divus soda metienus, Raivo Cālītis ar diviem soda metieniem pirmo reizi spēlē panāk 10 punktu pārsvaru liepājniekiem (31:21). Spēles gaita izlīdzinās, pamīšus abām komandām apmainoties ar groza guvumiem, līdz lieliski spēlē iesaistījies Cālītis gan realizē uzbrukumu ātrajā pārejā, gan mirkli vēlāk “apzog” Jaunzemu un realizē divus soda metienus (38:24). Lai arī kā censtos ventspilnieki rezultāta starpību sadeldēt, mūsu komanda dominē abos laukuma galos, un pēc Bērziņa diviem soda metieniem divas minūtes līdz puslaika beigām pie rezultāta 45:29 ventspilniekiem atkal “apspriede”. Ventspilnieki turpina kļūdīties soda metienos, Vītols realizē trejaci, amerikānis gūst divus punktus no groza apakšas, bet puslaika pēdējo grozu gūst Bērziņš un pie rezultāta 50:31 noslēdzas spēles pirmais puslaiks.

Mūsu komanda šajā ceturtdaļā guva 32 punktus, viesiem ļaujot gūt tikai 13. Šiliņam jau puslaikā 17 punkti un 6 atlēkušās bumbas.

Trešās ceturtdaļas ievadā Vanags realizē divus soda metienus, Šiliņš pielabo neprecīza metiena bumbu grozā un mūsējo pārsvars pārsniedz 20 punktus (54:31). Elksnis pievieno tikai vienu punktu viesiem, bet Šiliņš turpina demoralizēt ventspilniekus un gūst kārtējo grozu un jau pēc spēlētām div ar pusi minūtēm minūtes pārtraukums viesiem (56:32). Arī šī apspriede nedod vēlamo rezultātu BK “Ventspilij” un kontrolējot arī šīs ceturtdaļas gaitu, liepājnieki droši soļo pretī uzvarai. Šī ceturtdaļa uzvarēta ar 23:16, kas pirms noslēdzošās ceturtdaļas uz tablo vēstīja 73:47 mājinieku labā.

Veicot dažādus eksperimentus sastāvā liepājnieki arī pēdējo spēles nogriezni uzvar (16:14) un šajā Kurzemes derbijā pirms gaidāmās sezonas mūsu komanda izcīna vairāk nekā ļoti pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 89:61.

Spēles pirmā zvaigzne – Kārlis Šiliņš, kuram 23 minūtēs 24 punkti, 13 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles, 3 pārtvertas bumbas un 3 bloķēti metieni, bet arī 5 personiskās piezīmes, iegūstot efektivitāti 41.

BK “Liepāja”: K.Šiliņš 24p. (no spēles 10/13, sodi 3/3, 13ab, 2rp, 3pb, 3bl), O.Bērziņš 15p. (no spēles 4/5, sodi 6/6, 4ab, 2rp), K.Žunda 13p. (3p. 3/6, 4ab, 1rp, 2pb), R.D.Vanags 12p. (sodi 7/10, 6ab, 1rp, 1pb), R.Cālītis 8p. (no spēles 2/3, sodi 4/4, 3ab, 1pb, 1bl), J.Vītols 8p. (3p. 2/2, 4ab, 5rp), R.Birkāns 5p. (3ab, 5rp), F.Meinarts 4p. (4ab, 1rp, 1bl), K.Soldatenoks 0p. (3ab), A.Visockis-Rubenis 0p., A.Vuciņš 0p.

Nākošo un pēdējo pārbaudes spēli BK “Liepāja” aizvadīs šo svētdien 25.septembrī pulksten 14:00 Liepājas Olimpiskajā centrā pret Lietuvas komandu BC “Šilute”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *