Mūsējiem 7 bloķēti metieni un atspēlēts 12 punktu deficīts pēdējā pārbaudes spēlē

Šodien BK “Liepāja” savā laukumā aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli pirms gaidāmās sezonas tiekoties ar Lietuvas 2.līgas (NKL) vienu no līdervienībām BC “Šilute”. Ceturtajā ceturtdaļā izdevās atspēlēt 12 punktu deficītu un galotnē tikt pie uzvaras ar rezultātu 82:77.

Mūsu ceturtā šī pirms sezonas pārbaudes cikla lietuviešu komanda ar bijušo Klaipēdas “Neptunas-Akvaserviss” galveno treneri Simonu Serapinu pie stūres Liepājā ieradās pastiprinātā sastāvā, jo viesu rindās spēlei tika pieteikti trīs leģionāri: Odesā 1996.gadā dzimušais uzbrucējs Jevgens Balabans, kanādiešu saspēles vadītājs Džeilens Varens un visai ražena auguma amerikāņu centra spēlētājs Džošs Aleksanders.

Viesu komandas pieredzējušais kapteinis Linas Lekavičus (37 gadi) no tālās distances atklāja spēles rezultātu, bet vēl pēc viena uzbrukuma atradās vadībā ar 5:0. Kārlis Žunda atklāja mūsu komandas gūto punktu ražu no tālās distances (3:5). Viesi turpina enerģiski pievienojot vēl piecus punktus (10:3) un jau minūtes pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis-Rubenis. Šiliņš ar Žundu samazina deficītu līdz trim punktiem (7:10), bet šilutieši attālinās līdz septiņu punktu pārsvaram (14:7). Liepājnieki otro ceturtdaļas pusi aizvada labāk, punktus gūstot Vanagam no tālās distances, Žundam efektīgi triecot bumbu grozā, Vanagam vēlreiz trāpot trejaci, bet Šiliņš no groza apakšas panāk neizšķirtu (19:19). Pirmā ceturtdaļa noslēdzas ar minimālu viesu pārsvaru, lietuviešiem rezultatīvi spēlējot Balabanam no tuvas distances, bet mūsējiem Birkānam (2+0) un Meinartam viens precīzs sodiņš (22:23).

Otrā ceturtdaļa sākas ar Šiliņa trejaci, un uz viesu diviem punktiem arī Ojārs Bērziņš atbild ar trīspunktnieku, bet Meinarts no pustālās distances pārsvaru palielina (30:25). Aleksanders starpību samazina, kam seko Helmaņa benefice, Arnoldam gūstot sešus nākošos liepājnieku punktus. Cālītis tiek pie pirmajiem punktiem šajā spēlē pēc labas sadarbības no groza apakšas (38:34), bet viesi pietuvojas līdz viena punkta deficītam (37:38). Līdz puslaika izskaņai pie punktiem tiek tikai mūsējie, gūstot grozus no tuvas distances Vanagam un divreiz Helmanim (44:37).

Puslaikā mūsu komandas līderi punktos ir abi bijušie “raplieši”: Arnoldam Helmanim un Ričardam Danielam Vanagam katram pa 10 punktiem. Komandu statistikā mūsu komanda ir sekmīga metienos no tālās distances (6/14 pret 4/11) un metienos no spēles (17/33 pret 11/29), taču viesi iespaidīgi daudz izpildījuši soda metienus (11/20 pret mūsu komandas 4/7). Cīņā zem groza (20ab) un arī kļūdās (4) ir līdzsvars.

Trešajā ceturtdaļā notiek vislielākās svārstības rezultātā. Pēc viesu gūtajiem punktiem no groza apakšas liepājnieki atbild ar Meinarta soda metieniem un Žundas pustālo metienu (+9, 48:39). Diemžēl, šajā ceturtdaļā lietuviešu komanda spēj saņemties un pārņemt iniciatīvu. Nerealizējot savas iespējas no soda līnijas, mūsu komanda iemet tikai divus no sešiem sodiņiem, viesi ar diviem trejačiem un metienu no tuvas distances pietuvojas līdz mīnus 1 (51:52), kad vēl jāspēlē 4:24 šajā ceturtdaļā. Pauze nedod vēlamo rezultātu liepājniekiem, bet viesi turpina iesākto un iegūst arī 10 punktu pārsvaru (64:54), bet šī neveiksmīgā ceturtdaļa noslēdzas ar astoņu punktu deficītu mājiniekiem (58:66).

Lai arī noslēdzošo ceturtdaļu mūsējie iesāk ar Žundas trīspunktnieku (61:66), šilutieši pārvaru pieaudzē un pēc Edgara Preibisa pieciem punktiem īsā brīdī iegūst jau +12 (73:61). Liepājnieki sāk pakaļdzīšanos ar Vanaga gūtu grozu no tuvas distances un bloķētu metienu. Šilute ar to nav mierā un sasauc apspriedi (73:63 un 7:13 spēles laika). Šoreiz šī sapulce nedod vēlamo rezultātu BC “Šilute”, jo mājiniekus nespēj nekas apturēt. Spēlei atsākoties Šiliņš gūst punktus no groza apakšas, Bērziņš ir precīzs ātrajā pārejā, Birkāns ar “2+1” gājienu un uz tablo vairs tikai trīs punktu starpība (70:73). Viesi ar divu punktu guvumu aptur šo BK “Liepāja” izrāvienu, taču tas ir tikai īslaicīgs ieguvums, jo mājinieki turpina iesākto. Kārlis Šiliņš realizē “2+1” gājienu, bet vadību liepājniekiem atgūst Ojārs Bērziņš no tālās distances (76:75), kad līdz pamatlaika beigām 3:42. Šilutieši divus punktus atspēlē, bet Helmanis ar trīspunktnieku atjauno vadību mūsējiem (79:77). Seko abu komandu neveiksmes uzbrukumos, kuru laikā Kārlis Šiliņš tiek pie ceturtā pārkāpuma spēlē, bet uzvaras metienu no groza apakšas realizē Bērziņš (81:77), kad līdz spēles beigām 20,3 sekundes un minūtes pārtraukums viesiem. Ievadot bumbu spēlē viesi kļūdās, pie bumbas tiekot Helmanim. Pārkāpums pret Žundu nozīmē, ka uzvarētājs spēlē ir zināms. Žunda realizē vienu no diviem soda metieniem un ar rezultātu 82:77 pie ceturtās uzvaras sešās pārbaudes spēlēs tiek BK “Liepāja”.

BK “Liepāja”: K.Žunda 17p. (3p. 3/7, 7ab, 3rp, 3pb, 2bl), A.Helmanis 14p. (no spēles 5/9, 3p. 1/1, sodi 3/4, 2pb, 1bl), K.Šiliņš 13p. (no spēles4/7, 3p. 1/1, sodi 4/5, 4ab, 1bl), R.D.Vanags 12p. (no spēles 4/9, 3p. 2/5, 7ab, 4rp, 2bl), O.Bērziņš 10p. (3p. 2/6, 4rp, 3pb), R.Birkāns 9p. (no spēles 4/8, 4ab, 4rp, 1pb), F.Meinarts 5p. sodi 3/4, 1rp, 1bl), R.Cālītis 2p. (no spēles 1/1, 1ab, 1rp), J.Vītols 0p., 1ab, 2rp, K.Soldatenoks 0p., A.Visockis-Rubenis 0p. (1ab), A.Vuciņš.

Oficiālo “PafBet Latvijas-Igaunijas Līgas” sezonu BK “Liepāja” sāks Liepājas Olimpiskajā centrā šajā piektdienā 30.septembrī pulksten 19:00 ar spēli pret Latvijas un apvienotās līgas čempioniem “VEF Rīga”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *