Sezona iesākta perfekti: uzvara junioriem pār Turību un vīriem pār VEF

Šodien 30.septembrī pirmās oficiālās spēles Liepājā aizvadīja BK “Liepāja/LSSS” pret BA “Turība” un BK “Liepāja” pret “VEF Rīga” un abas mūsu komandas svinēja skaistas uzvaras, uzvarot, attiecīgi, ar rezultātu 84:69 un 98:93.

Sezonas sākums, protams, jāatklāj pienācīgi, tāpēc pirms spēles oficiālo uzrunu teica Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Atis Deksnis, bet patīkamām emocijām Andris Ērglis atskaņoja Liepājas himnu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Pietiekami pilnajā Liepājas Olimpiskajā centrā viss bija gatavs “lielajai spēlei”.

Spēles sākums – pamati interesantai spēlei.

Maču mūsējie iesāka ar Renāru Birkānu, Ojāru Bērziņu, šīs sezonas mājas spēļu komandas kapteini Kārli Žundu, Ričardu Danielu Vanagu un Kārli Šiliņu, bet viesi no Rīgas laukumā sūtīja Kristeru Zoriku, Arti Ati, Danielu Hamiltonu, Anriju Mišku un Pēteri Pinni.

Liepājnieki bija apņēmības pilni un gatavāki šai spēlei: maču pirmajā komandas uzbrukumā ar trejaci atklāja Ojārs Bērziņš, bet Kārlis Šiliņš realizēja divus sodiņus (5:0). Vefieši ar Piņņa un Miškas precīziem metieniem pietuvojās līdz minimumam (4:5). Šiliņš vēlreiz meta nekļūdīgi no soda līnijas, bet Ate ar trīspunktnieku fiksē neizšķirtu (7:7). Seko mūsu komandas pirmais nelielais izrāviens rezultātā gūstot 8 ačus pēc kārtas (joprojām punktus gūstot Bērziņam (divi trejači) un Šiliņam (2)). VEF pieliek ofensīvā, pietuvojoties rezultātā, bet pēc pirmās ceturtdaļas uz tablo neizšķirts (20:20).

Otrā desmit minūte – cīņa par iniciatīvu.

Otrās ceturtdaļas ievadā pēc Gulbja trejača pirmo reizi vadībā izvirzās rīdzinieki (23:20), taču zibenīgi ar “2+1” atbild “karstākais” šīs spēles basketbolists Kārlis Šiliņš. Bijušais mūsējais Roberts Bērziņš realizē metienu no pustālās distances, bet “VEF” komandu turpina demoralizēt Šiliņš, kurš atjauno neizšķirtu (25:25) un minūtes pārtraukumu sasauc viesi. Uz mirkli punkti sāk krāties lēnāk abām komandām, viesiem tiekot pie trim punktiem, bet kārtējo neizšķirtu šajā ceturtdaļā atjauno neapturamais Kārlis Šiliņš iespaidīgi triecot bumbu grozā pēc Birkāna piespēles (28:28). Šiliņš gūst arī desmito punktu šajā ceturtdaļā vienpersoniski, bet pēc Zorika tālmetiena (31:30) un jau minūtes pārtraukumu sasauc mūsējie, kad jāspēlē 6:04. Pēc pārtraukuma vēl vienu grozu gūst rīdzinieki, bet nekur tālāk viesus nelaiž mājinieki trīspunktnieku iemetot pieredzes bagātākajam liepājniekam Arnoldam Helmanim (33:33). Vefieši pret Šiliņu turpmākajā laikā nospēlē 3:3, bet uz Hamiltona āķa metienu pirmo punktu šajā ceturtdaļā ceturtdaļā gūst kāds no mūsu komandas ārējiem spēlētājiem, kad tālmetienu realizē Juris Vītols (39:38). Hamiltons vēlreiz ir precīzs no tuvas distances atgriežot vadību “VEF” (40:39), kā vēlāk izrādās, pēdējo reizi šajā spēlē. Mūsējie īsā brīdī pievieno septiņus punktus (Vanagam 2, Žundam 2, Meinartam 3) un pie rezultāta 46:40 minūtes pārtraukumu pieprasa Jānis Gailītis, kad jās’pēlē 1:28. Anrijs Miška no groza apakšas pārtrauc liepājnieku ofensīvu, taču pēdējos punktus šajā puslaikā gūst mūsējie. Vispirms, brīdī, kad laukumā atrodas ļoti jauns BK “Liepāja” sastāvs (Vītols, Soldatenoks un Meinarts 17 gadi, Vanags 19 gadi, Bērziņš 21 gads) tālmetienu ar veiksmes palīdzību realizē Soldatenoks, bet no soda metienu līnijas divus sodiņus realizē Vanags un pie +9 noslēdzas pirmais puslaiks (51:42). Mūsu komanda labāka bija soda metienu kvantitātē (20/25 pret 4/6), pārtvertajās bumbās (4 pret 1), rezultatīvajās piespēlēs (14 pret 8) un bloķētajos metienos (2 pret 0). Savukārt, “VEF” izcīnīja vairāk atlēkušās bumbas (22 pret 19), metienu realizācija no spēles (17/38 44,7% pret 12/30 40%) kā arī no tālās distances (4/10 40% pret 7/18 38,9%). Galvenie punktu guvēji šajā puslaikā: Šiliņš 18 punkti (soda metieni 12/15), 4 atlēkušās bumbas un viens bloķēts metiens, Bērziņš 9 punkti (3p. 3/6), bet viesiem četri spēlētāji tikušie pie 6 punktiem – Hamiltons, Zoriks, Gromovs un Miška.

Trešā ceturtdaļa – Liepājas ceturtdaļa!

Jau pirmajā liepājnieku uzbrukumā Šiliņš ir precīzs no tālās distances, Zoriks atbild ar metienu no groza apakšas, bet Birkāns ar “2+1” gājienu un Žunda no groza apakšas iegūst BK “Liepāja” un pie +15 mūsējiem (59:44) “VEF” sasauc pārtraukumu. Šī pauze dod labāku rezultātu mājiniekiem, jo lidojošie liepājnieki dominē abos laukuma galos! Lielisko mājinieku izrāvienu turpina Birkāns no groza apakšas, Ojārs Bērziņš realizē ceturto trejaci spēlē, bet Žunda no groza apakšas uz tablo panāk +22 liepājniekiem (66:44). Šo 12 punktu izrāvienu pārtrauc “VEF” liepājnieks Ate no tālās distances, taču arī mājinieki atbild ar trim punktiem divos piegājienos: Žunda kārtējo reizi tiek līdz groza apakšai, bet Birkāns realizē soda metienu par Jāņa Gailīša nopelnīto tehnisko piezīmi (69:47). Emīls Krūmiņš realizē vienu soda metienu, Vītols ir precīzs no groza apakšas, bet Ate vēlreiz realizē sekmīgu tālmetienu (51:71). Ar pieciem mājinieku punktiem (Žunda 3p., Bērziņš 2p.) uz tablo jauns pārsvars (76:51). Lielisku iespēju sasniegt vēl lielāku pārsvaru neizmanto Helmanis, nerealizējot metienu no groza apakšas, bet Krūmiņš un Zoriks pietuvo viesus līdz -21 (55:76). Helmanis neļauj vēl vairāk sadeldēt deficītu čempioniem, bet uz Zotova diviem punktiem no groza apakšas LOC grozs iesūc Birkāna trīspunktnieku, bet Helmanis ir precīzs vēlreiz no groza apakšas un pie iespaidīgā +24 (83:59) noslēdzas trešā ceturtdaļa.

Šo ceturtdaļu liepājnieki uzvarēja ar rezultātu 32:17, savukārt, otrajā desmit minūtē mūsējie bija pārāki ar 31:22. Šo divu ceturtdaļu kopsumma ir iespaidīga – 63:39 liepājnieku labā. Pēc šīs ceturtdaļas kopējā statistika ļoti izmainījās: līdzsvars atlēkušajās bumbās (29), metienu realizācija jau labāka BK “Liepāja” (49% pret 43,4%), tālmetienu % ir līdzvērtīgs (42,3% pret 42,9%). Izteikti dominējoši mūsējie ir pārtvertajās bumbās (10 pret 2) un rezultatīvajās piespēlēs (23 pret 10). Gūtajos punktos individuāli galvenie punktu guvēji ir četri mājinieki: Šiliņš 21p., Bērziņš 14p., Žunda 11p. un Birkāns 10p. Rīdziniekiem vienīgais 10 punktu robežu sasniedza Kristers Zoriks, kurš 10 ačus guvis ar 10 metieniem no spēles, bet kļūdoties 4 reizes.

VEF cenšas noķert liepājniekus, pabaida, bet mājinieki sarūpē sensāciju.

Ceturto ceturtdaļu rīdzinieki iesāk ļoti apņēmīgi, ukrainis Zotovs realizē tālmetienu un ir nekļūdīgs divos soda metienos, bet Gulbis no tālās distances (66:83) piespiež mūsējos prasīt minūtes pārtraukumu tikai pēc 1:30 spēles laika. Ojārs Bērziņš gūst pirmos punktus šajā ceturtdaļā liepājniekiem, bet pieredzējušākais spēlētājs šajā spēlē Māris Gulbis dzen uz priekšu vefiešus, realizējot trīspunktnieku, bet pēc Vanaga divpunktnieka un viesu ātrā leģionāra Zotova otrā trejača Mārtiņš iemet vēl vienu trīspunktnieku un brīdī, kad starpība starp komandām sasniedz 14 punktus (87:73) jau otro pārtraukumu sasauc Artūrs Visockis-Rubenis. Spēle atsākas ar nesekmīgu liepājnieku uzbrukumu un Gulbja kārtējo gūto grozu šajā ceturksnī, kas arī šajā reizē ir tālmetiens. Kārlis Žunda tiek pie diviem soda metieniem, abus realizējot, bet jau nākošajā aizsardzībā tiek pie piektā personiskā pārkāpuma un ir spiests noraudzīties spēles izskaņu no liepājnieku rezervista soliņa. Seko vēl viens trieciens mājiniekiem, kad Zotovs no groza apakšas vēl vairāk pietuvina “VEF”, bet liepājnieku uzbrukums noslēdzas ar Arnolda Helmaņa piezīmi uzbrukumā, bet par iebildumu, Arnoldam tiek piešķirta tehniskā piezīme nosūta arī Arnoldu uz komandas soliņu ar pārsniegtu piezīmju normu. No trim soda metieniem viesi realizē tikai vienu, un beidzot arī sekmīgs uzbrukums padodas liepājniekiem, kad Šiliņš ir sekmīgs no groza apakšas, diemžēl, nerealizējot soda metienu par Māra Gulbja piekto personisko piezīmi (91:81). Līdz spēles beigām atlikušas 3:29. Kārlis Šiliņš lieliski nospēlē aizsardzībā, bloķējot Ates metienu, bet uzbrukumu liepājniekiem noslēdz īsts komandas gars, kad pēc neprecīza Bērziņa metiena Šiliņš iegūst bumbu zem “VEF” groza, bet viņa nesekmīgo metienu divos gūtajos punktos pārvērš Ričards Daniels Vanags, kurš īstajā brīdī burtiski BK “Liepāja” pēdējā uzbrukuma sekundē iegūst bumbu, raidot to grozā (93:81). Kristers Zoriks tiek līdz groza apakšai un atjauno izredzes viesiem, bet pēc liepājnieku kļūdas piespēlē Zoriks stājas uz soda līnijas, realizējot tikai vienu soda metienu. Abas komandas kļūdās savos secīgajos uzbrukumos, bet 1:38 līdz pamatlaika beigām vēlreiz mājinieku cerības uz sekmīgu sezonas sākumu saglabā Vanags, kurš Vītola piespēli pārvērš divos gūtajos punktos (95:84). Minūtes pārtraukumu izmanto “VEF”, kuriem maz laika, lai glābtu sezonas ievadu. Atsākoties spēlei Ate tiek pie brīva metiena no groza apakšas, bet pēc Vanaga neprecīzā metiena liepājnieku uzbrukumā, viesu leģionārs Hamiltons ir veiksmīgāks un neitrālu bumbu raida mūsējo grozā, starpībai sarūkot līdz 7 punktiem (88:95). Lai arī spēles laiks ir gana mazs (57,7 – nepilna minūte), “VEF” turpina aktīvi spēlēt aizsardzībā un agresīvi spēlējot uz mūsu spēlētājiem panāk savu. Tiek atbruņots Vanags, bet Birkāna pārkāpums uz soda metienu līnijas tiek nosūtīts Roberts Bērziņš. Mūsu bijušais spēlētājs met nekļūdīgi, taču arī viņa uzvārda brālis Ojārs Bērziņš tiek pie iespējas uzbrukt vefiešu grozam un met nekļūdīgi, iespējams, noņemot jautājumu par uzvarētāju šajā spēlē (97:90). Pēdējo pārtraukumu šajā mačā izmanto viesi, 40,5 sekundes līdz pamatlaika beigām. Atsākoties spēlei kājās stāvot liepājnieku atbalstītājiem Liepājas Olimpiskajā centrā tehnisko brāķi pieļauj “VEF” uzbrucējs Hamiltons, kurš saņemot bumbu nostaigā, viesiem līdz uzbrukumam netiekot. BK “Liepāja” sekmīgi dedzina spēles laiku pārliecinoši izmētājot bumbu līdz praktiski uzbrukuma pēdējām sekundēm, kad par tālmetienu izšķiras Birkāns. Šis metiens ir neprecīzs, bet viesi ātrajā pārejā tiek pie trim punktiem, pirmo tālmetienu spēlē realizējot Hamiltonam (93:97). 12 sekundes līdz pamatlaika beigām minūtes pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis-Rubenis, saliekot galvenos uzsvarus atlikušajam spēles laikam. Spēle atsākas ar bumbas ievadīšanu spēlē ar divām reizēm, jo pirmajā piegājienā rīdzinieki patraucē bumbu saņemt Šiliņam. Ātri tiek pārkāpti noteikumi pret Vanagu, kurš stājas uz soda metienu līnijas, kad spēles tablo rāda nieka 9,9 sekundes spēles laika. Ričards Daniels realizē pirmo sodiņu, bet otrs raidījums ir neprecīzs (98:93). Hamiltons steidz ātri uzbrukumā, cerot realizēt vēl vienu trejaci, taču šoreiz šis metiens ir stipri neprecīzs un pie atlēkušās bumbas tiek Šiliņš. Liepājnieki negrasās uzbrukt, taču Ate pamanās apzagt Kārli cenšoties samazināt deficītu uz spēles tablo, jo uzvara jau ir liepājniekiem. Ates metiens mērķi nesasniedz un ar rezultātu 98:93 BK “Liepāja” svin skaistu uzvaru “PafBet Latvijas-Igaunijas Līgas” sezonas atklāšanā. Liepājnieki ar uzvaru sezonu sāk otro reizi piecās sezonās (arī 2021.gada rudenī otrajā papildlaikā tika uzvarēta Rakveres komanda 105:100), bet “VEF” komandu mūsu komandai izdevās pārspēt tikai otro reizi (iepriekš 2021.gada 16.janvārī Rīgā liepājniekiem esot pārākiem ar 83:77). Savukārt, savā zālē liepājnieki pēdējo reizi oficiālajās spēlēs vefieši ir pārspēti 2016.gada 3.februārī otrajā papildlaikā ar rezultātu 108:102.

BK “Liepāja” galvenais uzvaras kaldinātājs šajā spēlē bija Kārlis Šiliņš, kurš nepilnās 28 minūtēs guva 23 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdodot 3 rezultatīvās piespēles, bloķējot 2 metienus un izprovocējot 12 pārkāpumus pretiniekiem. Kārlis Šiliņš arī saņēma “Elvi – par savējiem” labākā spēlētāja balvu.

BK “Liepāja”: K.Šiliņš 23p. (2p. 4/10, 3p. 1/1, soda metieni 12/16, 12ab, 3rp, 2pb, 2bl, eff. +45), O.Bērziņš 18p. (2p. 3/4, 3p. 4/8, 3ab, 3rp, 2pb), R.D.Vanags 13p. (no spēles 5/10, soda metieni 3/4, 2ab, 4rp, 2pb, 2bl), K.Žunda 13p. (2p. 3/3, soda metieni 4/4, 4ab, 6rp), R.Birkāns 10p. (soda metieni 3/4, 5ab, 9rp, 2pb), A.Helmanis 8p. (no spēles 3/7, 3p. 1/3, 4ab, 1pb, 1bl), F.Meinarts 5p. (no spēles 1/2, soda metieni 2/2, 6ab, 1bl), J.Vītols 5p. (no spēles 2/6, 1ab, 3rp), K.Soldatenoks 3p. (3p. 1/1), R.Cālītis 0p., A.Vuciņš, A.Visockis-Rubenis.

Šobrīd ir nedaudz laika BK “Liepāja” gatavoties turpmākajām spēlēm, jo 6., 7.oktobrī liepājnieki dosies uz Igaunijas tūri, kur aizvadīs divas spēles divās dienās, attiecīgi, pret “Kalev/Cramo” un “Avis Utilitas Rapla”, bet savā laukumā nākošo maču aizvadīs 12.oktobrī pulksten 19:00 uzņemot Tallinas “TalTech/Optipet”.

Dienas pirmajā spēlē mūsu jaunākā maiņa ielika pamatus sekmīgai dienai, “Ramirent NBL” turnīra ietvaros uzņēma BK “BA Turība”, esot pārākiem ar rezultātu 84:69. Galvenokārt, pārliecība par uzvaru tika ielikta jau pirmajā ceturtdaļā, kurā liepājnieki bija pārāki ar rezultātu 23:6. Lai arī otro un ceturto ceturtdaļu uzvarēja viesi, attiecīgi, ar 23:13 un 27:21, taču dominējoši mājinieki bija arī trešajā ceturtdaļā, uzvarot ar rezultātu 27:13.

BK “Liepāja/LSSS” uzvaru kaldināja Frederiks Meinarts (23 punkti, 6 atlēkušās bumbas), Kristaps Soldatenoks (15 punkti un 6 atlēkušās bumbas) un Raivo Cālītis (14 punkti un 7 atlēkušās bumbas).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *