Ar raksturu un apņēmību atspēlēts 17 punktu deficīts un trešā uzvara sezonā

Šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā BK “Liepāja” atspēlēja 17 punktu deficītu, kas tika piedzīvots trešās ceturtdaļas izskaņā, un Renāra Birkāna uz priekšu dzīti liepājnieki uzvarēja Igaunijas “TalTech/Optibet” ar rezultātu 77:76, tiekot pie trešās uzvaras četrās spēlēs.

Igaunijas klubs “TalTech/Optibet”, kas pagājušajā sezonā finišēja 4.vietā ar 18 uzvarām un 8 zaudējumiem, izstājoties no tālākās cīņas par medaļām pēc tam, kad 1/4 finālā piekāpās BK “Ogre”. Šajā sezonā tallinieši pie uzvarām nav tikuši, jo piekāpušies pagaidām perfektajiem Igaunijas klubiem “Avis Utilitas Rapla” un “Tartu Universitāte”, tāpēc Liepājā ieradās ar apņēmību izmainīt šo nepatīkamo situāciju un cīnīties par pirmo uzvaru šajā sezonā. Mūsu komandas nometnē, savukārt, nepatīkamas ziņas, kas saistītas ar enerģiskā, nepiekāpīgā un pieredzējušākā spēlētāja Arnolda Helmaņa savainojumu, kas liegs dzelzs “Ārnijam” izlaist kādu periodu bez spēlēšanas.

Maču iesākām ar Juri Vītolu, Renāru Birkānu, Ričardu Danielu Vanagu, Kārli Šiliņu un kapteini Kārli Žundu, bet viesi ar diviem talantīgajiem igauņu basketbolistiem Rānu Peku (21) un Ralfu Kjūti (20), vienu pieredzējušo igauni Oliveru Mētsalu (28) un diviem leģionāriem – gruzīnu Giorgi Bagradze un latvieti Kristapu Gludīti.

Spēles ievadā Kārlis Šiliņš apliecināja savu talantu un daudzpusību pilnā mērā, jo mājinieku pirmos 13 punktus guva tikai Šiliņš, realizējot trīs metienus no tuvas distances, vienu “trejaci” un četrus no pieciem soda metieniem. Spēle pirmajā ceturtdaļā ritēja punkts  punktā, vadībā, lielākoties atrodoties BK “Liepāja”. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās Mētsalu vienu precīzu soda metienu no diviem, Soldatenoka bloķētu metienu un rezultātu 21:21.

Otro ceturtdaļu mūsējiem neizdodas aizvadīt tik pat sekmīgi, jo jau no pirmajām minūtēm viesi pārņem iniciatīvu un vadību spēlē, pie punktiem tiekot tikai Šiliņam (2+1), pēc Mētsalu kārtējā gūtā groza minūtes pārtraukums mūsējiem (24:28, 7:45 spēles laiks šajā ceturtdaļā). Spēlei atsākoties turpinās liepājnieku neveiksmes metienos, turpretī, viesi ar lielu enerģiju un pārliecību realizē savas iespējas pie rezultāta 26:34, kad vairs jāspēlē 3:37 atkal apspriedi sasauc Artūrs Visockis-Rubenis. Ričards Daniels vanags ar spēku no groza apakšas ir precīzs, bet uz viesu diviem punktiem Juris Vītols atbild ar trejaci (31:36). Līdz puslaika izskaņai abas komandas apmainās ar groza guvumiem, un pie 5 punktu deficīta liepājniekiem noslēdzas spēles pirmā daļa (35:40).

Kārlim Šiliņam 22 punkti, 7 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles, bet Renārs Birkāns tika pie 13 ačiem no kuriem 10 ceturtajā ceturtdaļā!

Informācija tiks papildināta

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *