Šodien 19:00 sezonas pirmo spēli aizvadīs mūsu meitenes, kurām pārbaudījums Šauļos

Ilgi gaidītā oficiālā sezonas spēle ir klāt arī SBK “Liepāja/LSSS” komandai, kuras kalendārs tika bīdīts un stumdīts līdz šai nedēļai, un kā pēdējā komanda no mūsu biedrības uzsāks šo basketbola sezonu.

14.oktobris ir vēlākais no datumiem, kad kāda no komandām sāk sezonu, un tā nu ir iekritis, ka mūsu meitenes šo starta šāvienu sagaidījušas tik vēlu. Taisnības labad, jāteic, ka arī citas Sieviešu Baltijas Basketbola Līgas Elites komandas ir tik pat tālu tikušas cik mūsējās, proti, tikai četras no divpadsmit komandām ir jau aizvadījušas spēles, bet pārējās astoņas ir savu “debiju” gaidās. Tas, lielākoties, ir saistīts ar Baltijas flagmaņa “TTT Rīga” epopeju, kad rīdzinieces mainīja juridisko statusu un līdz pēdējam brīdim nebija skaidrības par šīs komandas dalību šajā sezonā. Līdz ar to arī spēļu kalendāru nebija iespējams sastādīt. Taču arī organizatoriskā puse, kas šajā sezonā uzticēta Lietuvas pusei, ir zem katras kritikas. Savukārt, mājas lapa, kas izsenis mūsu pusē ir bijusi www.basket.lv piedzīvo vizuālās un funkcionālās izmaiņas, un informācija par šo turnīru tur vairs nav atrodama. Kā pamata mājas lapa turpmāk būs šī: https://www.wbbl.eu/, kurā nav atrodams pat viens vārds par šo sezonu, komandām, sastāviem un spēļu kalendāru. Lietuvieši ir paspējuši savas valsts sieviešu basketbola lapā apsteigt visus, un, piemēram, par “TTT Rīga” komandas sastāvu varēja uzzināt tieši šeit: https://moterulyga.lt/ Tāpēc vēršam uzmanību, ka kādu brīdi noteikti informācija par šo apvienoto “Sieviešu Baltijas Basketbola Līgu” (angliski WBBL) būs jāmeklē visur, kur vien acīgākie basketbola draugi varēs iedomāties to atrast.

Ar to šīs pirms sezonas likstas vēl nav beigušās. Bez mājas lapas un kalendāra likstām, tāda maza nianse, ka arī paša turnīra nosaukums katrā no trim Baltijas valstīm var atšķirties. Latvijā šo turnīru sauksim ar Pullman nosaukuma klātbūtni, taču Lietuvā, piemēram, turnīram klāt pielikts Betsafe nosaukums, bet pašā https://moterulyga.lt/ nesen prezentēts jauns ģenerālsponsors Adma.

Mūsu vienībā, savukārt, veselības likstas iezagās rudenī, kad nācās mainīt pārbaužu spēļu kalendāru, bet pilnībā rehabilitācijas procesu nav pabeigušas Eva Indriķe un Raivita Koreņika. Kopumā komandā ir palikušas deviņas meitenes no tām, kas pagājušajā sezonā bija liepājnieču pieteikumā. Prom no komandas ir devusies pagājušās sezonas līdere Ketija Vihmane. Uz Lietuvu kopā ar māsu ir pārcēlusies brazīliete Maiara Diasa, bet punktu basketbolistes karjerai ir likusi Elvija Veršele. Tāpat Liepājā vairs neredzēsim Anci Aizsilu, savukārt, liepājniece Maija Gertsone, pēc pavasarī veiktās operācijas, iziet pilnvērtīgu atveseļošanās procesu un lemj, vai turpināt spēlēt. Šajā situācijā daudzas gados jaunākās liepājnieces ir spērušas soli uz priekšu, un centīsies Rūdolfam Rozītim un Ģirtam Splītem apliecināt savu piederību SBK “Liepāja/LSSS” komandai. Uz Liepāju ir pārcēlušās arī vairāku junioru izlašu spēlētājas, kā Deina Minajeva (U18), Marta Kaupmane un Ance Kreicberga (abas U16). Protams, nav izslēgta komandas sastāva papildināšana sezonas gaitā.

Šodien pulksten 19:00 SBK “Liepāja/LSSS” sāks šo kārtējo “SBBL Elites grupas turnīru”, kurā nemainīgi pret pagājušo sezonu ir 12 vienības, pa piecām no Latvijas un Lietuvas, bet divas no Igaunijas. Saules pilsētā Lietuvā liepājnieces centīsies pārsteigt pietiekami labi komplektēto “Šauļi-Vilmers” vienību, kuras vadību no Tomasa Kerša, kurš pārcēlās uz “Valmiera Glass/ViA” komandu, ir pārņēmis Romualdas Petronis, bet sastāvā ir trīs leģionāres, tai skaitā mūsu komandas bijusī spēlētāja Rūta Stiprā.

Spēlei no Šauļiem līdzi varēsim sekot tiešraidei “YouTube” kanālā šeit: https://www.youtube.com/watch?v=qk_EsKRRJJk

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *