Šodien vīriem izbraukumā ogrēniešu pārbaudījums

Trešdien 19.oktobrī pulksten 19:00 Ogrē notiks “bijušo” tikšanās, kad BK “Liepāja” pirmo reizi šajā sezonā tiksies ar BK “Ogri”.

 

Pagājušajā sezonā ogrēniešu rindās savu spēli mēģināja atrast Ojārs Bērziņš, kurš šajā sezonā pievienojies mūsu komandai un ir viens no tām svarīgajām komandas mehānisma sastāvdaļām, kas palīdzējis uzvarēt trijās no četrām šīs sezonas spēlēm, pārspējot “TalTech/Optibet” un divus “grandus” – “VEF Rīga” un “Kalev/Cramo”. Ojāram BK “Ogre” rindās īsti vieta neatradās, jo aizvadītās sezonas “PafBet” turnīra 26 spēlēs, piedalījās 23, vidēji nepilnās 13 minūtēs gūstot 2,7 punktus, taču liepājnieku rindās pēc četriem oficiālajiem mačiem šajā sezonā laukumā pavadītās 28 minūtēs vidēji Ojāra kontā 8,5 punkti, 4 atlēkušās bumbas, 2,3 rezultatīvas piespēles. Protams, arī mūsu galvenajam trenerim Artūram Visockim-Rubenim Ogre ir īpaša vieta, kurā pavadītas trīs pilnas sezonas, dāvājot ogrēniešiem daudzas skaistas uzvaras un bronzas medaļas LBL turnīrā.

Ogres rindās arī šajā sezonā spēlē Renārs Magone un atgriezies šajā vienībā Kārlis Apsītis – abi šie vīri, savulaik, ir bijuši liepājnieki pirms vairākām sezonām. Galvenie punktu guvēji un līderi BK “Ogre” rindās ir jau pieminētais Apsītis, ar 11,5 punktiem četros mačos vidēji, kapteinis Kristaps Dārgais, kuram trijās aizvadītajās spēlēs vidēji “double-double” 11 punkti un 12 bumbas zem groziem un Rihards Zēbergs ar 10 ačiem vidēji. Bez šiem vīriem Ogres formā ir nemainīgās pēdējo sezonu vērtības 39 gadus “jaunais” Jānis Pozņaks, Uģis Pinete un allaž enerģiskais Edgars Lasenbergs, kas pēc ceļojuma pa citiem klubiem un valstīm ir atkal BK “Ogre” rindās. Tāpat sastāvā ir gados jaunie basketbolisti kā Markus Lastiņš, Markus Kudrjavcevs, Ričards Atars, Didzis Mališevs, Ralfs Tumasevs. No šiem jauniešiem vairāki vidēji atzīmējušies ar 2  – 2,3 punktiem, taču ievērojamu pienesumu vēl komandai nedod. Pēdējās trijās spēlēs Ogres formu pielaikojuši arī divi leģionāri: Tevauns Koko (7 punkti pret Pērnavu) un Džerards Deivis (2 punkti pret Latvijas Universitāti, 13 ači pret Valmieras komandu). Vai kāds no šiem spēlētājiem piedalīsies arī šīsdienas spēlē vēl nav zināms, jo Deivis pēdējā mačā nepiedalījās. Svarīga nianse – Ogres ilggadējais spēles diriģents Rinalds Sirsniņš ir citā ampluā, pildot komandas ģenerālmenedžera funkciju un tikai nedaudz iespējams, ka vēl dosies laukumā šajā sezonā.

BK “Ogre” šajā sezonā pēc četrām spēlēm atrodas 7.vietā ar diviem panākumiem (LU 85:71 un  Valmiera Glass/ViA 88:55) un diviem zaudējumiem (56:109 Prometey, 71:85 Pērnavas Osta). Grūti novērtēt ogrēniešu spēku šajā sezonā, jo pirmajā spēlē nepiedalījās Kristaps Dārgais un arī pretinieks no Ukrainas (Prometey) maigi izsakoties ir no cita “plaukta”, savukārt, Valmieras komanda pašlaik ir tālu no optimālā basketbola, kuru sagaida vidzemnieki. Ja vērtējam atlikušās divas spēles, tad loģisks, šķiet iznākums abos mačos, jo savā laukumā pārspēta “Latvijas Universitāte”, uzvaru nodrošinot tikai spēles otrajā daļā, bet pret pērnaviešiem klājās ļoti grūti (71:85), tā arī neapdraudot “Pērnavas Ostas” perfekto sezonas ievadu – trešo uzvaru trijos mačos.

Mūsējie pēc četrām spēlēm ieņem 5.vietu (3/1), atpaliekot no Prometey (#1, 3/0), Pērnavas (#2, 3/0), Raplas (#3, 3/1) un Ventspils (#4, 3/1). Šīs sezonas BK “Liepāja” līderis gūtajos punktos ir Kārlis Šiliņš, kuram vidēji 15,5 punkti un 8 bumbas zem groziem. Turpat netālu vidējos rādītājos ir cits Kārlis – Žundam 14,8 punkti (īpaši jāizceļ 30 ači pret Kalev/Cramo) un cits spēka vīrs – Arnoldam Helmanim 13,7 punkti. Vēl vairāk par 10 punktiem vidēji gūst Ričards Daniels Vanags (13,3p., 3,3ab) un Renārs Birkāns (11,3p., 7,5 rez.piesp.).

Mūsu komanda ar BK “Ogri” pēdējās divās sezonās satikās arī uz izslēgšanas spēļu laipiņas, kad bronzas sērija ogrēniešu slimošanas dēļ netika pabeigta 2021.gadā, bet šī gada pavasarī visās trijās LBL ceturtdaļfināla spēlēs pārāki bija BK “Ogre” vīri. Savukārt, regulārajā sezonā katru gadu arī mūsu komanda ir tikusi pie uzvarām pār sīkstajiem Ogres basketbolistiem, pagājušajā sezonā Liepājā 94:83, bet vēl pirms sezonas Ogrē ar 98:75.

Spēli no Ogres tiešraidē translēs SportaCentrs.TV: https://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/live/13102022-b_ogre_liepaja_b_br_pafbet_latvijas_igaun

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *