Latvieši pret igauņiem: sestdien BK Liepāja uzņems Tallinas Audentes

29.oktobrī pulksten 17:00 Liepājas Olimpiskajā centrā BK “Liepāja” sestajā apvienotās līgas spēlē centīsies tikt pie ceturtā panākuma.

Mūsu pretiniekos kārtējā Tallinas komanda, kura ļoti līdzīgi kā mūsu komanda sastāv tikai no vietējiem spēlētājiem, iztiekot tikai ar Igaunijas basketbolistiem, iztiekot bez leģionāru palīdzības. Šajā sezonā tallinieši apvienojuši izteiktu pieredzi ar jaunību un arī “pagarinājuši” nosaukumu – “Tallinna Kalev/Audentes”, pulcējot komandā Igaunijas izlasē rūdījumu guvušos Stenu Soku (33), Indreku Kajupanku (34), Rainu Veidemanu (31) un turnīra vecāko spēlētāju Kristjanu Kanguru (40). Talliniešu vienībā ir vēl divi pieredzējuši basketbolisti kā Jonas Jarvelainens (32) un Mario Paiste (33), no kuriem pieredzi mēģina iegūt jaunākie talant – seši basketbolisti, kuri ir 17/18 gadus veci. Starp šiem 12 basketbolistiem savādi iemaldījušies izskatās vienīgie divdesmitgadnieki: 21 gadu vecais vecais spēka uzbrucējs Georgs Allemans un 23 gadus vecais Ēriks Šmalcs. Tiesa pagaidām šajā sezonā “Audentes” rindās laukumā nav devies Jarvelainens, tāpēc lielāko komandas nastu iznes pieredzējušais minētais piecinieks (Soks, Kajupanks, Veidemans, Kangurs, Paiste) un Šmalcs. Ļoti pieredzējušās komandas sniegums līdz šim nav bijis pārliecinošs, jo aizvadītajās piecās spēlēs uzvara izcīnīta tikai vienreiz, kad 15.oktobrī savā laukumā sarūpēts zaudējums “Avis Utilitas Rapla” pārliecinoši uzvarot (90:73). Savukārt, zaudējumi piedzīvoti pret “Tartu Universitāti” (70:72), “Kalev/Cramo” (68:78), “Viimsi/Sportland” (69:71) un 28.oktobra vakarā pret BK “Ventspils” (76:90).

“Tallinn Kalev/Audentes” (1/4) sešpadsmit komandu konkurencē ierindojusies 13.vietā atrodoties priekšā trim vienībām, kuras pagaidām ir bez uzvarām – 14.”Valmiera Glass/ViA” (0/6), 15.”TalTech/Optibet” (0/5), 16.BC “Tarvas” (0/5). BK “Liepāja” pēc pieciem mačiem ar trim uzvarām piecās spēlēs ir joprojām “PafBet Latvijas-Igaunijas Līgas” izslēgšanas spēļu zonā ieņemot 7.vietu. Lai saglabātu šo pozīciju ir nepieciešams izmantot talliniešu grūto situāciju, kad jāaizvada divas spēles divās dienās, kas pieredzes bagātajiem un, atklāti sakot, gados vecākajiem spēlētājiem var būt apgrūtinoši.

Iepretim igauņu kluba grafikam, BK “Liepāja” pēdējo spēli aizvadīja pirms 10 dienām, kad 19.oktobrī Ogrē piekāpās ar rezultātu 68:81. Šis laiks ir bijis pietiekams, lai sadziedētu savainojumus, izvērtētu un izpētītu gaidāmo pretinieku un sagatavotos šai sestdienas spēlei.

Kā jau ierasts BK “Liepāja” spēlēs skatītājus sagaida dažādi konkursi, patīkama izklaide un azartisks basketbols, tāpēc aicinām atbalstīt mūsējos klātienē. Biļetes uz spēli nopērkamas visos ”Biļešu Serviss” tirdzniecības punktos, tai skaitā Liepājas Olimpiskajā centrā un interneta vietnē šeit: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/basketbols/bk-liepaja-vs-tallina-kalev-audentes-369575/

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *