Šiliņš lielisks, BK Liepāja papildlaikā piekāpjas Ukrainas Prometejam

Šodien trešo reizi šajā sezonā BK “Liepāja” tikās ar Top 3 komandu apvienotajā līgā, un tālu nebija uzvara arī pret BC “Prometey”. Diemžēl, pamatlaika pēdējā uzbrukumā pie neizšķirta rezultāta mūsu komandas uzbrukums noslēdzās nesekmīgi. Zaudējums papildlaikā ar 91:96.

Divas no “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” vadošajām komandām liepājniekiem ir izdevies uzvarēt, sezonas atklāšanas spēlē Liepājā pārspējot “VEF Rīga” (98:93) un Tallinā papildlaikā uzvarot “Kalev/Cramo” (94:90). Šodienas spēles iznākums Rīgā bija tuvu kārtējai sensācijai, kuru BK “Liepāja” būtu sasniegusi šajā sezonā, jo rezultātam esot 82:82 pamatlaika pēdējais uzbrukums piederēja mūsējiem, taču Ričarda Daniela Vanaga raidītais trejacis nebija precīzs. Papildlaikā Ojārs Bērziņš mazāk kā divas minūtes pirms mača noslēguma no tālās distances izvirzīja vadībā viesus (90:88), taču atlikušajā laikā pieredzējušie Ukrainas komandas spēlētāji bija sekmīgāki, un svinēja septīto panākumu tik pat spēlēs, sarūpējot mūsu komandai trešo zaudējumu septiņās spēlēs (91:96).

Jau no pirmajām spēles minūtēm Rīgā notiekošajā spēlē bija redzams mūsu komandas apņēmīgums negriezt ceļu Ukrainas varenajam Klubam, pirmkārt, kā pirmajiem izvirzoties vadībā, līdz 4.minūtei saglabājoties neizšķirtam 8:8, bet pirmo ceturtdaļu noslēdzot tikai ar 5 punktu deficītu (20:25).

Otrajā ceturtdaļā nelielo vājuma mirkli, kad pieredzes bagātie un “vienkārši bagātie” ieguva spēlē 15 punktu pārsvaru (36:21), izdevās dzēst ar uzviju, lieliski nospēlējot Kārlim Šiliņam, kurš vairākkārt realizēja “2+1” gājienus, puslaiku noslēdzot ar gūtajiem 16 punktiem. No šī deficīta mūsu komanda sadeldēja lielāko punktu “iztrūkumu”, puslaikā dodoties tikai pie mīnus 3 (45:48). Tik daudz punktus BC “Prometey” grozā vienā puslaikā nebija raidījusi neviena komanda apvienotajā līgā, jo, piemēram, BK “Ogre” un BC “Tarvas” visā spēlē guva tikai par dažiem punktiem vairāk kā BK “Liepāja” puslaikā, attiecīgi, 56 un 50.

Nedaudzie skatītāji “Rimi Olimpiskajā Centrā”, kuri bija par Ukrainas komandu un neitrālie, kuri spēles gaitā pievienojās mūsu komandas atbalstītāju pulkam gaidīja intrigu bagātu spēles turpinājumu, un viņi nebija vīlušies. Trešās ceturtdaļas ievadā punkti abām komandām krājās lēnāk, līdz 5.minūtei mājinieki atguva nedaudz lielāku pārsvaru (55:49). Vēl pēc trim spēlētām minūtēm “prometejieši” pirmo reizi otrajā puslaikā ieguva pārsvaru, kas lielāks par 10 punktiem (64:53), taču izlīdzinoties spēles gaitai pēc Ričarda Vanaga diviem realizētajiem soda metieniem noslēdzās trešā ceturtdaļa (68:59). Jāpiezīmē, ka šī ceturtdaļa bija zīmīga mūsu komandai kādā citā ziņā, jo šajā spēlē savu debiju BK “Liepāja” rindās piedzīvoja Kristiāns Šulcs, kurš ar groza guvumu pēc Ojāra Bērziņa piespēles panāca rezultātu 55:64, tādējādi, arī atzīmējoties mūsu komandā ar pirmajiem gūtajiem punktiem.

Ceturtā ceturtdaļa iesākās ar vēl ciešāku mūsu komandas aizsardzību un apņēmību uzbrukumā. Kārlis Šiliņš ar kārtējo “2+1” gājienu, par nesportisko pārkāpumu Birkāna realizētiem diviem soda metieniem, bet maksimumu no šī uzbrukuma “paņem” mūsējie Šiliņam ieskrūvējot otro trejaci spēlē un mūsējiem deficīts vairs tikai 3 punkti (67:70). Lai arī mājinieki uzreiz ir precīzi savā uzbrukumā, arī Ojārs Bērziņš no soda līnijas met nekļūdīgi (69:72). Ukrainas komandas nigēriešu izcelsmes leģionārs ļauj atviegloti uzelpot mājiniekiem, realizējot kārtējo tālmetienu (75:69). Pusotru minūti neviena komanda pie punktiem netiek, bet šo pauzīti pārtrauc Arnolds Helmanis, kurš īsā brīdī gūst divus grozus un starp komandām vairs tikai divi punkti (73:75). Roka no tālienes nenodreb vienam no retajiem ukraiņu basketbolistiem šajā komandā un Lukašovs atjauno piecu punktu pārsvaru (78:73). Arnolds Helmanis atkal liek lietā savu pieredzi pievienojot vēl divus ačus mūsējiem, taču arī mājinieki pēc vairāk kā minūtes ir precīzi no tuvas distances (80:75). Renārs Birkāns uzreiz atbild ar ātru individuālu apspēlēšanas manevru un pēc vairāk kā minūtes pamatīgas gaviles skatītāju rindās izsauc Vanags, kurš realizē pirmo trejaci šajā spēlē atgriežot neizšķirtu uz tablo (80:80)!  Ukraiņu komanda kļūdās, bet arī Vanaga nākošais tālmetiens nav sekmīgs. Mazliet mazāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām Kenedijs atgūst vadību BC “Prometey” no groza apakšas, kam seko mūsu komandas minūtes pārtraukums. Spēlei atsākoties ar otro piegājienu grozu gūst Kārlis Šiliņš atkal atjaunojot neizšķirtu (82:82). Šoreiz jau pārtraukumu sasauc prometejieši. Viņu tālmetiens ir neprecīzs, mūsu uzbrukums arī noslēdzas nesekmīgi pēc Žundas metiena no tālās distances un uz tablo vairs tikai 42 sekundes. Mājinieku centieni atgūt vadību noslēdzas ar Kenedija “atduršanos” pret mūsu komandas ciešo aizsardzību un pēdējais uzbrukums šajā spēlē pamatlaikā pieder liepājniekiem. Uzbrukuma noslēgumam tiek izvirzīts Ričards Daniels Vanags, kura, iespējams, līdzšinējās karjeras svarīgākais metiens, diemžēl, ir neprecīzs. Seko papildlaiks.

Jau pirmajā ekstralaika uzbrukumā no tālās distances sekmīgi met Sidarovs, bet arī vienīgo precīzo trejaci spēlē pretī liek Žunda (85:85). Klavels – spēlētājs ar NBA pieredzi, realizē vēl vienu tālmetienu “Prometey” kontā, kam seko Ojāra Bērziņa benefice. Vispirms Ojārs tiek līdz groza apakšai un samazina deficītu līdz minimumam, bet jau nākošajā uzbrukumā iemet trešo trejaci spēlē un jau +2 liepājniekiem (90:88)! Kārļa Žunda pārkāpums uz soda metienu līniju nosūta Klavelu, kurš atjauno neizšķirtu (90:90). Mūsu komandas kļūdu lidojošais Stefens pārvērš iespaidīgā bumbas triecienā grozā no augšas (92:90), bet Arnolds Helmanis no soda līnijas realizē tikai otro sodiņu (91:92). Mājinieki vēlreiz tiek līdz sekmīgam uzbrukumam no tuvas distances un 25,6 sekundes līdz papildlaika beigām mūsu komanda sasauc sapulci (91:94). Diemžēl, abus centienus realizēt tālmetienus gan Vanagam, gan Šiliņam atlētiskie “prometeji” bloķē, bet Birkāna pārkāpumu divos gūtajos punktos pārvērš Klavels un sāpīgu zaudējumu pret spēcīgo “Prometeju” piedzīvo mūsējie (91:96).

Kārlis Šiliņš sasniedza savu personisko rekordu profesionālajā basketbolā, gūstot 28 punktus, izcīnot 10 atlēkušās bumbas un bloķējot 3 pretinieku metienus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *