Mūsu meitenes pret neptūnietēm iztur 28 minūtes

Trešdienas vakarā SBK “Liepāja/LSSS” savā laukumā uzņēma SBBL līdervienību “Neptunas” pret kurām izdevās izturēt 28 minūtes (45:59), bet pēc tam spēka pietrūka. Zaudējums 55:90.

Līdz šim grūtākais pārbaudījums mūsu meitenēm bija 9.novembra vakarā, jo nespēlējot Minajevai un Grigorjevai, komandas soliņš “saīsinājās”, bet pretiniekos perfektās Klaipēdas “Neptunas”, kuras līdz šim šajā turnīrā izcīnījušas piecas uzvaras piecās spēlēs, kā arī rūdījumu gūst “EWBL” (Eiropas Sieviešu Basketbola Līgā).

Lai arī pirmos punktus mačā guva viesu komanda, liepājnieces sasparojās un pēc Sanijas Brikmanes un Kitijas Muzikantes tālmetieniem panāca neizšķirtu (10:10). Īsā brīdī “Neptunas” veica izrāvienu rezultātā 14-0, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties pie rezultāta 26:15. Galvenokārt, šis pārsvars tika iegūts pateicoties viesu komandas graujošajam pārsvaram soda metienu skaitā, jeb precīzāk, mūsu komanda tika sodīta ar 8 piezīmēm un viesu 11 soda metieniem (no kuriem precīzi 9), pret mūsu komandai “par labu” 2 piezīmēm “Neptunas” un nevienu izpildītu soda metienu. Kļūdu skaits līdzvērtīgs abām komandām, 7 brāķi mums, 5 – viesiem.

Otrā ceturtdaļa iesākās ar līdzvērtīgu spēli, taču arvien vairāk izpaudās “Neptunas” daudzveidīgais un ātrais uzbrukums, kad līdz puslaika beigām 3:51 spēles laika minūtes pārtraukums mūsējiem (19:41). Spēle atsākas ar Adelīnas Urtānes un Madaras Šmites gūtajiem groziem no tuvas distances, bet pēc Martas Kaupmanes diviem precīziem soda metieniem uz tablo 25:41. Diemžēl, pēdējais uzbrukums mūsu komandai ir nesekmīgs, bet lietuvietes zibenīgi noorganizē savu prettriecienu pirmajā puslaikā un līdz ar beigu sirēnu pirmā spēles daļa noslēdzas pie rezultāta 25:43.

Trešā ceturtdaļa iesākas ar Enijas Ķīvītes trejaci, un pēc neptūniešu groza guvuma, Paula Kļeščova un Enija Ķīvīte ir precīzas no groza tuvuma (32:45). Ar to nav miera viesu komanda, kārtējo reizi ar ātru un precīzu komandas spēli palielinot pārsvaru līdz 22 punktiem (54:32) un seko mūsu komandas pieprasīts pārtraukums. Spēle atsākas ar ļoti sekmīgu mūsu komandas spēles nogriezni, kad Šmite realizē vienu sodiņu, bet Muzikante iemet divus trīnīšus īsā brīdī (39:54). Tiesnešu kļūda nefiksējot pretinieču pašu atzītu pārkāpumu brīdī, kad jau piezīmju norma ir “Neptunas”, tā vietā seko viesu ātrs uzbrukums un vēl viens pārtraukums liepājniecēm (39:56). Lai arī viesu leģionāre Datsko ir precīza no tālās distances, mūsu komanda no soda līnijas pievieno divus punktus un Koreņikas metiens no groza apakšas (43:59) jau lietuviešu komandas treneris pieprasa pārtraukumu (2:20 spēles laika 3.ceturtdaļā). Pēc šīs pauzes viešņām nesekmīgs uzbrukums, bet Koreņika vēlreiz ir precīza no groza apakšas (45:59). “Neptunas” atgūstas un pievieno 8 punktus, bet šīs ceturtdaļas pēdējā sekundē Paula Kļeščova trīs reizes met nekļūdīgi no soda līnijas (48:67).

Ceturtā ceturtdaļa ir visnesekmīgākā mūsu komandai, jo nogurums dēļ “īsā soliņa” ir sakrājies, un arī kļūdu un neizmantoto uzbrukumu iespēju skaits pieaug. Rezultāta starpība aug ātri, kas tomēr neataino spēles gaitu. Mačs noslēdzas ar rezultātu 55:90. Mūsu komandai otrais zaudējums četrās spēlēs, bet “Neptunas” tiek pie sestās uzvaras tik pat aizvadītajās spēlēs.

Mūsu komandas līdere šajā spēlē bija Enija Ķīvīte, kura guva 12 punktus, izcīnīja 9 atlēkušās bumbas, trīs reizes pārtvēra piespēles kā arī bloķēja vienu metienu. Enija tika atzīta par šīs spēles vērtīgāko spēlētāju, kura saņēma mūsu sadarbības partneru “Lauma Lingerie” dāvāto balvu komplektu.

Nākošās divas spēles mūsu komanda aizvadīs izbraukumā: 12.novembrī Kauņā pret “Aiste-LSMU” un 17.novembrī Rīgā pret “RSU”, bet Liepājā 30.novembrī, kad pulksten 18:30 uzņemsim Viļņas “Kibirkštis-MRU”.

SBK “Liepāja/LSSS”. E.Ķīvīte 12p. (3p. 2/5, 1p. 2/2, 9ab, 3pb, 1bl), K.Muzikante 12p. (3p. 4/12, 3ab, 1rp), P.Kļeščova 9p. (1p. 5/5, 4ab, 2rp, 1pb, 1bl), S.Brikmane 7p. (3p. 1/1, 3ab, 2rp), R.Koreņika 6p. (4ab, 1rp, 1pb, 1bl), M.Kaupmane 4p. (3ab, 2rp, 1pb), M.Šmite 3p. (5pb), A.Urtāne 2p. (2ab, 1rp, 1pb), K.Dreimane 0p. (2ab), S.Ekšteina 0p., A.Kreicberga 0p., A.Kočetkova 0p. (1ab).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *