Otrdien vīri sāks mājas spēļu sēriju, kā pirmie pretiniekos – LU

Otrdien četru mājas spēļu sēriju (ar mazu izņēmumu) sāks BK “Liepāja”, kas sākot no 22.novembra turpmākajās četrpadsmit dienās uzņems LU, KK Keila, Tartu Universitātes un Ventspils komandas.

Līdz šim deviņās aizvadītajās “PafBet Latvijas – Igaunijas” līgas spēlēs mūsu komanda tikai trīs reizes ir aizvadījusi mačus savā laukumā, visos trijos tiekot pie panākuma, savukārt, no sešām spēlēm viesos uzvara izcīnīta tikai vienreiz (6.oktobrī Tallinā pār “Kalev//Cramo”). Līdz ar to var teikt, ka mūsu komanda ir mājas komanda, kad savs sienas un savs skatītāju atbalsts palīdz uzvarēt!

Šī materiāla ievadā pieminēts – ar mazu izņēmumu, proti, viena spēle notiks tepat, burtiski tepat pie Liepājas, jo 29.novembra vakarā BK “Liepāja” sāks šīs sezonas Latvijas basketbola “Užavas kausa” izcīņu, kad Nīcā tiksies ar Nacionālās Līgas, jeb pēc spēka 3.līgas komandu “Nīca/BLi”, kuras rindās, kā zināms, spēlē vairāki bijušie profesionāļi, kas senākā un ne tik senā pagātnē pārstāvējuši Liepāju augstākās līgas mačos. Vairis Pusaudzis, Mārtiņš Kravčenko, Krists Pīternieks, Arnis Ate, Toms Leiteris un vēl pagājušās sezonas BK “Liepāja” kapteinis Roberts Krastiņš, bet komandu stūrē arī mūsējais – Juris Umbraško.

Savukārt, “PafBet” turnīra mājas spēles sāksies jau otrdien 22.novembrī, kad pulksten 19:00 pretiniekos mūžam enerģiskie “Latvijas Universitātes” puiši, kurus šajā sezonā vada Gunārs Gailītis. “LU” līdzīgi kā mūsu komanda, pēc sekmīga sezonas sākuma pēdējos mačos piedzīvojusi zaudējumus divās spēlēs pēc kārtas un ar vienādu uzvarēto spēļu bilanci kā liepājniekiem (4/5) ierindojas 9.pozīcijā, mūsējos nostādot 10.vietā. No “LU” rokas šajā sezonā krituši KK “Keila”, “Valmiera Glass/ViA”, BC “Tarvas” un Igaunijas čempioni “Pērnavas Osta”, bet zaudējumi piedzīvoti pret BK “Ogre”, BK “Ventspils”, “Tartu Universitāte”, “Viimsi/Sportland” un “Avis Utilitas/Rapla”. Noteikti, ka trīs  uzvaras šajās 9 spēlēs “LU” sarūpēja kā īpaši skaļas. Ar ļoti pārliecinošu pārsvaru tika pieveiktas Valmieras (+40) un Tarvas (+43) komandas, kā arī pati uzvara kā tāda pret FIBA izaicinājuma kausa dalībnieci “Pērnavas Ostu” (73:59) noteikti ir skaļš pieteikums arī šajā sezonā cīnīties par visaugstākajiem mērķiem visos turnīros.

Šajā sezonā “LU” līderu lokā ir universālais Dāvids Vīksne, kurš bija izlaidis iepriekšējās trīs spēles, vidēji sešos mačos tiekot pie 15,7 punktiem un izcīnot 8,5 bumbas zem groziem. Kā nākošie naskākie punktu guvēji ir saspēles vadītājs Toms Skuja (11,2 punkti, 4,6 ab, 4,2 rez.p.) un centrs Edvards Mežulis (10,1 punkts un 5,2 ab). Savukārt, liepājnieks Gustavs Jakubauskis, piedaloties sešās spēlēs no deviņām ir ticis pie 1,5 punkta. Pietiekami produktīvi atsevišķās spēlēs nospēlē arī Reinis Avotiņš (9,9p., 3,9ab) un Ričards Vitoļskis (8,9p., 3,9rp).

Mūsu komandā līderi ir 97 gadā dzimušie: Kārlis Šiliņš (17,8 punkti, 10,1ab, 1,4bl) un bijušie “LU” līderi Kārlis Žunda (11,6p., 4,9ab) un Renārs Birkāns (10,6p., 6,4rp). Kā arī vēl tikai 19 gadus jaunais Ričards Daniels Vanags, kuram 14,7 punkti un 3,9 bumbas zem groziem. Pēdējās spēlēs nespēlējušais Arnolds Helmanis ticis pie 10,8 punktiem un 5 atlēkušajām bumbām, bet Ojārs Bērziņš vidēji deviņās spēlēs iespējis 9,9 punktus, 3,1 bumbas zem groziem un 2,4 rezultatīvas piespēles.

Šajā sezonā liepājnieki nav mērojušies spēkiem ar “LU” komandu, bet iepriekšējā sezonā oficiālajos mačos pārāki bija studenti, uzvarot abās spēlēs (Liepājā 77:72, bet Rīgā 89:68), taču visās trijās pārbaudes spēlēs, pārāki bija mūsējie (Liepājā 97:69 un divreiz Rīgā ar 92:81 un 81:61). Tieši šī gada 8.aprīļa spēle Rīgā ir pēdējā reize, kad abas komandas ir mērojušās spēkiem.

Lai pārspētu “LU” un atgrieztos uz uzvaras takas mūsu komandai nepieciešams mūsu skatītāju atbalsts, tāpēc aicinām uz LOC otrdienas vakarā, lai “sestais spēlētājs” dotu nepieciešamo atbalstu tribīnēs!

Spēlē, kā jau ierasts, tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “StreetFood”, “Belcibo”, “LSEZ”, “TeamSport”, “Balcia”, “Pure Chocolate” un basketbola atrakcijas konkurss, kurā balvās “Liepājas Olimpiskā centra” – 1.vietai SPA apmeklējums, bet 2.vietai Ledus Halles slidošanai. Jūs izklaidēs arī deju grupa “Pulss” un par aktivitātēm rūpēsies Liepājas Teātra aktieris Armands Kaušelis.

Biļetes uz spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, tai skaitā arī “Liepājas Olimpiskajā centrā”. Atgādinām, lai nekavētu spēles sākumu, iesakām, biļetes iegādāties laicīgi “LOC”, citās “Biļešu Serviss” vietās vai internetā šeit: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/basketbols/bk-liepaja-vs-latvijas-universitate-372804/

Sākot no šī gada novembra, ņemot vērā pieaugušās izmaksas, biļešu cena ir nedaudz augstāka: skolēniem un studentiem 1,50 EUR, bet pamata biļetes cena 4,00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas.

Atbalstām Sa-Vējos un tiekamies LOC!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *