Juniori sāk lieliski, bet pieredze ņem virsroku un zaudējums pret grobiņniekiem

Trešdienas vakarā pirmo reizi “Ramirent NBL” turnīrā tikās BK “Liepāja/LSSS” un BK “Grobiņa”. Pieredzei ņemot virsroku, BK “Grobiņa” bija pārāka ar 80:71

Spēles sākumu lieliski iesāka mūsējie, kuri jau 3.spēles minūte ieguva ievērojamu pārsvaru (13:2), bet sestajā minūtē atradās vadībā pat ar +13 (18:5) pēc Soldatenoka trīspunktnieka. Pieredzējušie mājinieki izmantoja mūsu komandas kļūdas, un punktu pa punktam deldēja pārsvaru. Pēc pirmajām desmit minūtēm liepājniekiem +9 (24:15).

Visnesekmīgākā šajā spēlē izrādījās otrā ceturtdaļu, kuru mūsu juniori zaudēja ar 9:24, un puslaikā dodies jau -6 (33:39) BK “Liepāja/LSSS”. Galvenokārt, grobiņnieki realizēja vairākus tālmetienus, bet mūsu komanda pazaudēja spēles pavedienu un pieļāva daudz kļūdas.

Trešajā ceturtdaļā sekmīgi iesākto mājinieki turpināja, iegūstot pat 14 punktu pārsvaru (51:37), bet pēc šīs ceturtdaļas starp komandām 10 punkti (58:48).

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā nekas neliecināja, ka mūsu jaunieši spēs apdraudēt BK “Grobiņa” uzvaru šajā vakarā, jo vēl četras minūtes līdz mača beigu sirēnai mājiniekiem uz tablo +12 (73:61). Frederiks Meinarts īsā brīdī guva piecus punktus, bet Juris Vītols no groza apakšas pietuvoja liepājniekus līdz -5 (68:73), kad vēl jāspēlē 2:43. Ciešā junioru aizsardzība piespieda grobiņniekiem kļūdīties, sekojošajā uzbrukumā netiekot pie metiena, savukārt, otrajā laukuma galā pārkāpums uz trīspunktu līnijas pret Meinartu deva mūsu komandas līderim iespēju sadeldēt rezultātu starpību vēl vairāk. Frederiks meta nekļūdīgi un starp komandām vairs tikai 2 punkti (71:73). Mājinieku uzbrucējs Gatis Jagmins nerealizēja savu iespēju, un jau pirmo reizi kopš otrās ceturtdaļas vidus BK “Liepāja/LSSS” bija iespēja izvirzīties vadībā. Diemžēl, Kristapa Soldatenoka tālmetiens grozā nekrita. Liktenīga izrādījās nākošā epizode, kurā rupju kļūdu pieļāva spēles tiesneši, jo pēc Kristapa Bumbuļa neprecīzā metiena pie mūsu groza bumbu ieguva Arvis Jančauskis, kurš to raidīja grozā jau pēc uzbrukuma laika beigām (75:71). Lai atspēlētu šo deficītu, mūsu komanda steidzās, ņemot vērā, ka ar vienu uzbrukumu nepietika, bet Jura Vītola trinītis bija neprecīzs. Pēc tam mājinieki ielika drošu pamatu uzvarai, Nikam Lagzdiņam realizējot divus soda metienus (77:71), bet pēdējo grozu spēlē guva Miglinieks no tālās distances. Grobiņā triumfēja pieredzējušie mājinieki ar rezultātu 80:71, tiekot pie otrās uzvaras, bet mūsu komandai sarūpējot piekto zaudējumu astoņās spēlēs.

Grobiņā mūsu komandā spilgtu sniegumu nodemonstrēja Frederiks Meinarts, kuram uz parketa pavadot mazliet vairāk par 24 minūtēm 27 punkti (1p. 7/8, 2p. 7/11, 3p. 2/5) un 9 atlēkušās bumbas. Mača gaitā Frederikam vairāki iespaidīgi bumbas triecieni grozā no augšas. Raivo Cālītis šajā spēlē guva 11 punktus, bet Juris Vītols tika pie 10 ačiem, atdodot 7 rezultatīvas piespēles. Mājiniekiem vairāk kā pusi (53) no komandas punktiem guva “duets” Kristaps Miglinieks (29) un Niks Lagzdiņš (24), pirmajam pavadot spēlē visas 40 minūtes.

Nākošo spēli liepājnieki aizvadīs 3.decembrī pulksten 14:00 savā laukumā uzņemot vienu no šī turnīra favorītiem “Kandavu/Anzāģe”, kas šobrīd Rietumu grupas tabulā atrodas līderpozīcijās ar 7 uzvarām astoņās spēlēs, bet BK “Liepāja/LSSS” pašlaik ieņem 8.vietu 11 komandu konkurencē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *