Šovakar meitenēm grūts pārbaudījums – Liepājā viesosies Lietuvas čempiones

Novembra pēdējā dienā SBK “Liepāja/LSSS” atsāks “Pullman Baltijas Sieviešu Basketbola Līgas” turnīru pulksten 18:30 uzņemot Viļņas “Kibirkštis-MRU”.

Pēc FIBA noteiktās pauzes, kas saistīta ar izlašu kvalifikācijas spēlēm, kurās, kā zināms mūsu valstvienība paveica savu darbu perfekti – vienu kārtu pirms šī kvalifikācijas cikla beigām nodrošinot dalību 2023.gada Eiropas čempionātā, 30.novembra vakarā atsāksim dalību šajā saraustītajā, savādajā sezonā, kad kalendārs ir ļoti neritmisks. Pretiniekos īpaša komanda, kas Lietuvā cīnās par augstākajām vietām jau vairākas sezonas, lai varētu ņemt dalību FIBA sieviešu klubu turnīros. Viļņas “Kibirkštis-MRU” šajā sezonā piedaloties FIBA Eirokausa F grupā ir tikušas pie diviem panākumiem četrās spēlēs un ierindojas 3.vietā starp četrām vienībām. Pa reizei piedzīvota uzvara un zaudējums pret Turcijas “Botas” (69:64, 63:70), zaudējums pret Izraēlas “Ashdod” (64:76), kurai tā ir vienīgā uzvara, kā arī uzvara pret grupas līderi Ungārijas “Uni Gyor” (81:76), sarūpējot šai vienībai vienīgo zaudējumu. Baltijas Līgā Viļņas komanda aizvadījusi tikai četras spēles, visās izcīnot uzvaras. Pārspētas ir Latvijas un Igaunijas čempiones “TTT Rīga” (89:60) un “TalTech” (84:55), kā arī Igaunijas “Audentes” (101:50) un pēdējā šī turnīra spēlē 7.novembrī “Šiauliai-Vilmers” (94:49).

Mūsu komandai pēdējā līdzšinējā spēle aizvadīta 17.noevembrī Rīgā, kad tika pārspēta BJBS “Rīga Juniores/LU” komanda ar rezultātu 72:54. Ar šo uzvaru SBK “Liepāja/LSSS” ir sasniegusi neitrālu uzvarēto/aizvadīto spēļu bilanci 3/3, kas komandu ierindo 7.vietā 12 komandu konkurencē.

Līdz šim Viļņas komandu ir izdevies pārspēt ļoti sen: pārbaudes turnīrā Lietuvā pirms 2019./20.gada sezonas Lietuvā, bet oficiālajās spēlēs uzvara liepājniecēm pār Lietuvas sieviešu basketbola flagmani ir tikusi vienreiz, kad Kaspara Mājenieka vadītā SBK “Liepāja/LSSS” Baltijas Sievešu Basketbola Līgas bronzas spēlē Rīgā 2020.gada pavasarī “nolika uz lāpstiņām” spēcīgo Viļņas komandu, izcīnot mūsu Kluba lielāko sieviešu komandas uzvaru ar rezultātu 71:61. Pagājušajā sezonā abās reizēs pārākas bija Viļņas meitenes, mājās uzvarot ar nepieklājīgo 70:44, bet Liepājā šī gada 5.februārī ar 73:54. Šī arī ir pēdējā abu komandu tikšanās reize.

Šodien spēle Liepājas Olimpiskajā centrā sāksies pulksten 18:30. Aicinām atbalstīt mūsu komandu šajā cīņā pret spēcīgo Lietuvas vienību! Skatītājiem ieeja uz spēli ir bez maksas.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *