Geks atgriežas Liepājas rindās ar 17 punktiem un uzvaru Valmierā

Šodien BK “Liepāja” izcīnīja 6.uzvaru sezonā ar rezultātu 89:86 pārspējot “Valmiera Glass/ViA”.

Dāvis Geks pēc pusotras sezonas atkal pārstāv mūsu komanda, šodien aizvadot pirmo maču kopš 2021.gada 9.maija, kad Ogrē tika izspēlēta vienīgā bronzas sērijas spēle pret BK “Ogre”. Atgriešanās izdevās varena, Dāvim tiekot pie 17 ačiem, realizējot 5 no 8 trīspunktniekiem un svarīgu uzvaru Valmierā.

Spēli liepājnieki iesāka ar Birkānu, Žundu, Vanagu, Šilīņu un Geku, bet mājinieki, izkrītot diviem pamatsastāva spēlētājiem Nikam Saleniekam un Valteram Vēverim, maču iesāka ar Edgaru Kaufmani, Ričardu Greitānu un trim leģionāriem Džastinu Makkālu, Tervelu Beku un Tadu Vaičūnu. Valmierieši atklāja rezultātu, bet pēc Žundas un Vanaga groza guvumiem pirmo reizi vadībā mūsējie (4:2). Vidzemnieki ar septiņu punktu izrāvienu ieguva +5 (9:4), bet Vanags no tuvas distances samazināja deficītu (6:9). Kārlim Šiliņam saņemot jau trešo piezīmi spēles 4.minūtē, pirmo reizi laukumā dodas Arnolds Helmanis. Beks iegūst mājiniekiem sešu punktu pārsvaru, bet pēc Vanaga divīša un Vītola tālmetiena pārtraukumu pieprasa Oskars Virsis (12:11, kad jāspēlē 4:38). Spēlei atsākoties Ojārs Bērziņš un Arnolds Helmanis turpina Vītola iesākto un realizē katrs pa trejacim (17:12). Mājinieki panāk neizšķirtu, bet bijušais Valmieras spēlētājs Ojārs Bērziņš vēlreiz ir precīzs no tālās distances, bet Vanags triec bumbu grozā (22:17). Līdz ceturtdaļas izskaņai Žunda pievieno divus mūsējiem, bet Elksnītis realizē tikai vienu sodiņu (18:24) un ar +6 liepājniekiem beidzas pirmais ceturksnis.

Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs joprojām vadību saglabā mūsējie, bet pēc Šulca nesportiskās piezīmes Beks gūst trīs punktus atgriežot vadību valmieriešiem (27:26). Dāvis Geks ar trīspunktieku gūst savus pirmos punktus mūsu komandā šajā sezonā, bet ar vēl vienu sekmīgu darbību, pārķerot bumbu un rezultatīvi asistējot Birkānam pie liepājnieku vadības 31:27 pārtraukumu atkal sasauc mājinieki. Valmieriešu Beks ar tālmetienu samazina deficītu līdz minimumam, bet Helmanis un Žunda atjauno piecu punktu pārsvaru liepājniekiem (35:30). Ar nelielu “vēju pilsētas” pārsvaru turpinās dažas nākošās minūtes, taču mājinieki pietuvojas nieka 2 punktu attālumā (34:36). Otro trīspunktieku realizē Geks, bet uz kārtējiem Makkāla soda metieniem Meinarts atbild ar trejaci (42:36). Kad Makkāls pievieno vēl četrus punktus vidzemniekiem, pārtraukumu sasauc Artūrs Visockis-Rubenis (42:40). Pirmos punktus spēlē gūst Šiliņš, bet uz Makkāla soda metieniem Vanags ar “āķi” atjauno plus 4. Sarežģītu tālmetienu puslaika izskaņā realizē Edgars Kaufmanis un pēc pirmās spēles puses starp komandām minimāla starpība (46:45).

Pirmajā puslaikā mājinieki pārāki tikai divos rādītājos – atlēkušajās bumbās (15 pret 14) un soda metienu skaitā (13/18 pret 3/5). Mūsu komanda labāk realizēja trīspunktniekus (7/12 pret 4/12), kļūdu pieļaušanā (8 pret 9), pārtvertajās bumbās (4 pret 1) un īpaši, rezultatīvajās piespēles (16 pret 8). Izcils šajā rādītājā bija Birkāns, kuram 10 piespēles pirmajā spēles daļā, par 2 vairāk kā visai Valmieras komandai kopā. Gūtajos punktos mājiniekiem līderos Makkāls 15p., Beks 12p., Kaufmanis 11p., bet mūsu komandā 10 punkti Vanagam, 7 Helmanim un Gekam, Žundam un Bērziņam pa 6p.

Spēlei atsākoties 3.ceturtdaļas ievadā neizšķirtu panāk Makkāls, bet Šiliņš ar 2+1 un Vanags ar izcīnītu bumbu pie pretinieku groza atkal iegūst liepājniekiem +5 (51:46). Makkāls vēlreiz uzņemas iniciatīvu uzbrukumā, bet Šiliņš no groza apakšas un Geks jau trešo reizi no tālās pirmo reizi spēlē mūsējiem panāk +8 (56:48). Mačs atsākas ar mājinieku veiksmēm uzbrukumā, kuri pēc 10-2 izrāviena kārtējo reizi panāk neizšķirtu un minūtes pārtraukums mūsējiem (58:58). Liepājnieki atbild ar 10-0 nogriezni, kura laikā Gekam ceturtais trejacis, trešais Bērziņam kurš arī par nesportisko pārkāpumu soda valmieriešus pēc pilnas programmas, realizējot gan abus soda metienus, gan metienu no groza apakšas un jau +10 BK “Liepāja” (68:58). Bet arī šo pārsvaru valmierieši spēj sadeldēt gandrīz pilnībā, pēc trim ceturtdaļām uz tablo 70:68, joprojām vadība liepājniekiem.

Noslēdzošo ceturtdaļu iesākam ar Šiliņa divīti pēc Helmaņa piespēles un Geka piektā trīspunkta guvuma un atkal pārtraukumu sasauc Oskars Virsis (75:68 un 8:05 spēles laika). Uz Vaičūna pirmo grozu spēlē Žunda atbild ar četriem ačiem un +9 (79:70), kad jāspēlē 5:07. Taču “Valmiera Glass/ViA” metas atspēlēties un tas mājiniekiem izdodas ar uzviju. Kārlim Šiliņam tiekot pie vienīgajiem diviem punktiem mūsu komandai, mājinieki pretī liek 12 punktus un Beks atgūst vadību valmieriešiem (82:81). Ojārs Bērziņš ir precīzs no groza apakšas (83:82). Vanaga piektā piezīme jau 12. un 13. soda metienu spēlē ļauj izpildīt Bekam, kurš vēlreiz atjauno vadību mājiniekiem (84:83). Renārs Birkāns spēli ņem savās rokās, līdz šim spēlē izpildījis tikai vienu metienu, bet daudzkārt rezultatīvi asistējis, mūsu izbraukuma spēļu kapteinis realizē metienu no spēles un precīzs ir arī soda metienā (86:84). Beks turpina vilkt uz priekšu Valmieru (86:86), bet Birkāns iemet savu klasisko pustālo metienu (88:86). Kaufmaņa tālmetiens nav precīzs, bet Šulcam roka nodreb no soda līnijas vienreiz un plus 3 mūsējiem (89:86), kad jāspēlē tikai 25,8 sekundes. Taktiski pareizi nospēlē Birkāns, kurš ātri pārkāpj noteikumus pret gados jauno Elksnīti. Valmierietis nerealizē nevienu no diviem sodiņiem un bumba tiek mūsējiem. Iespēju pielikt punktu spēlei neizmanto Meinarts, kuru groza apakšā ar tālu piespēli atrod Geks, bet arī valmieriešu trejacis grozā nekrīt un mazliet haotiskā galotnē BK “Liepāja” nosargā pārsvaru un tiek pie 6.uzvaras sezonā ar 89:86.

Rezultatīvākie mūsu komandā šajā spēlē Dāvis Geks un Ojārs Bērziņš, katram gūstot pa 17 punktiem, bet Renāram Birkānam 8 punkti (no spēles 3/3) un 15! rezultatīvas piespēles. Spēli priekšlaicīgi ar piecām piezīmēm atstājušajiem Vanagam 12 punkti, Šiliņam 11, bet Žundam 10.

Nākošo spēli mūsu komanda aizvadīs 22.decembrī pulksten 19:00, kad Liepājā uzsāks otro apli uzņemot “Avis Utilitas Rapla” komandu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *