Mazs cinītis gāž lielu vecumu – meitenes jau trešo reizi pārspēj līderes

Pirmdienas vakarā kārtējo patīkamo sensāciju sarūpēja SBK “Liepāja/LSSS”, kas viesos pārliecinoši apspēlēja Baltijas turnīra vienu no līdervienībām Klaipēdas “Neptunas”, sarūpējot lietuvietēm tikai otro zaudējumu 12 spēlēs (74:57).

Uz Klaipēdu mūsu komanda devās patīkamā noskaņā, jo pēdējā spēlē Liepājā tika izcīnīta pārliecinošākā uzvara sezonā (104:23) pār Tallinas “Audentes”, uzstādot dažādus komandas un individuālos rekordus, trīs mūsu meitenes tika novērtētas, iekļaujot Maiju Aploku U16 izlasē, Adelīnu Urtāni un Madaru Šmiti U18 izlasē, bet gada ievadā Kluba eglītē meitenes tika pie jaukām dāvanām īpaši patīkamu sveicienu saņemot no “Lauma Lingerie”.

Jau no pirmajām minūtēm liepājnieces apliecināja, ka nav ieradušās tikai formalitātes pēc pie turnīra vicelīderēm “Neptunas”, jo pēc Grigorjevas trejača un Kļeščovas pustālā metiena 5:0 mūsējām. Pēc spēlētām 7 minūtēm uz tablo jau +10 viešņām, pēc Kļeščovas trejača (16:6). Līdz ceturtdaļas izskaņai mājinieces attapās, bet mūsu komanda vadību saglabāja (18:14).

Otrās ceturtdaļas ievadā Ķīvīte atjauno lielāku vadību arī realizējot trīspunktnieku (21:14), bet tad ar punktu gūšanu klājas grūtāk abām komandām, rezultātam augot lēnām. Paula Kļeščova no groza apakšas atjauno 7 punktu pārsvaru (33:26), kad nospēlētas turpat sešas minūtes šajā ceturtdaļā. 46 sekundes līdz puslaika izskaņai mājinieces pietuvojas viena metiena tiesas attālumā, bet 14 gadus jaunā Ance Kočetkova, realizējot divus soda metienus, noslēdz pirmo spēles daļu, pēc kuras liepājniecēm +4 (35:31).

Trešā ceturtdaļa iesākas ar Kļeščovas kārtējo groza guvumu, bet mājinieču leģionāre Balabana atbild ar to pašu (33:37). Ķīvīte, Kļeščova, Koreņika dod atbildes triecienu, atgūstot mūsu komandai 10 punktu pārsvaru (43:33), kam seko mājinieču pieprasīts minūtes pārtraukums, kad nospēlētas mazāk par divām minūtēm 3.ceturtdaļā. Mājiniecēm Ligita Tamutīte divus punktus atspēlē, taču uz neko vairāk šajā vakarā spēcīgā “Neptunas” nav gatava. Gluži pretēji, pēc Koreņikas metiena no groza apakšas liepājniecēm jau +15 (53:38), bet pēc Kļeščovas trejača ar +18 noslēdzas trešā ceturtdaļa (56:38).

Arī ceturtās ceturtdaļas ievadā Kļeščova ir neapturama, palielinot pārsvaru līdz +20 (58:38). Uz kādu brīdi klaipēdnieces vēl cer uz izglābšanos, atgūstot četrus punktus pēc nospēlētas pusotras minūtes (42:58), taču uzkarsušās liepājnieces nekas nespēj apturēt! Kad līdz pamatlaika beigām atlikušas vairāk kā piecas minūtes, uz tablo 45:60, kam seko mūsu komandas pēdējais trieciens “Neptunas” pašapziņai, turpmākajās trīs ar pusi minūtēs atbildot ar 13-3 izrāvienu un pārsvars sasniedz 25 punktus (73:48). Šajā laikā mūsu komandas labā punktus gūst Kļeščova, Grigorjeva un Urtāne. Atlikušajā pusotrā minūtē mājinieces rezultāta starpību samazina, taču uzvaru atņemt “vēja pilsētas” meitenēm nevar neviens. SBK “Liepāja/LSSS” skaista uzvara izbraukumā ar rezultātu 74:57.

Lielisks sniegums šajā panākumā Paulai Kļeščovai, kura guva 27 punktus (1p. 4/5, 2p. 7/11, 3p. 3/4), 13 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles, 1 pārtverta bumba un 1 bloķēts metiens, sasniedzot efektivitāti 35! Madara Šmite atzīmējās ar 12 punktiem, 5 atlēkušām bumbām un 4 pārtvertām bumbām, bet Raivita Koreņika nokārtoja kārtējo “double-double” ar 10p.+10ab!

Ar šo uzvaru un pozitīvo bilanci 7/5 mūsu komanda pakāpās turnīra tabulā uz 5.vietu.

Nākošo spēli liepājnieces aizvadīs trešdien 18.janvārī pulksten 16:45 savā laukumā pret “TTT Rīga”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *