Šodien Tallinā liepājnieki turpinās Igaunijas tūri

Sestdien pulksten 17:00 BK “Liepāja” aizvadīs otro spēli divās dienās tiekoties ar reizi šajā sezonā pārspēto “TalTech/Optibet”.

Šajā sezonā mūsu komandai vairāk kā jebkad iepriekš paredzētas spēles Igaunijā, jo “PafBet” apvienotajā turnīrā piedalās rekordskaits Igaunijas basketbola klubu – 9. Lai iegūtu pietiekami labu ritmiskumu, uz Igauniju liepājnieki dodas “sapārotajās spēlēs”, kad divās dienās divi mači, lai katrs izbraukums būtu ne tikai tāls, bet arī pēc iespējas lietderīgāks. Līdz šim esam viesojušies Igaunijā trīs reizes: divreiz spēlējot pa divām spēlēm pēc kārtas (6., 7.oktobrī un 18., 19.novembrī) un vienreiz vienu spēli (pret Pērnavu). Ja pirmais izbraukums liepājniekiem bija pietiekami labs, kad 6.oktobrī tika pārspēta titulētā “Kalev/Cramo” vienība, tad pārējās četrās spēlēs Igaunijā ciestas neveiksmes pret Raplas, Rakveres, Vīmsī un Pērnavas komandām.

Vakardienas pirmajā spēlē no šo divu spēļu brauciena BK “Liepāja” izdevās tikt pie smagas un sarežģītas uzvaras pār “Kalev/Audentes”, nosargājot vadību galotnē 83:81. Šodienas pretinieks “TalTech/Optibet” līdzīgi kā vakardienas oponenti arī kopvērtējuma tabulā atrodas zemāk par mūsējiem, aizvadītajās 16 spēlēs tiekot pie četrām uzvarām – par vienu vairāk kā “Kalev/Audentes”. 13.vietā esošie tallinieši 6.sezonas spēlē pārspējuši “Tarvas” (88:72), vēl pēc vienas spēles “Keila” (85:62), bet vēl pēc diviem zaudējumiem “Latvijas Universitāti” (84:67). Pēdējā uzvarētajā spēlē 28.decembrī izbraukumā ar piecu punktu pārsvaru apspēlēta pašreizējā Igaunijas čempionvienība “Pērnavas Osta” (83:78). Jaunajā gadā abās aizvadītajās spēlēs savā laukumā “TalTech/Optibet” piedzīvojuši zaudējumus, 6.janvārī pret “Prometey” (82:115), bet vēl šajā nedēļā 11.janvārī izlaižot 19 punktu pārsvaru pret BK “Ogre” (79:80).

Tallinas Tehniskās Universitātes vienība (TalTech) uzmanību šajā sezonā dala uz vēl vienu turnīru, kurā pagājušajā sezonā startēja arī mūsējie – bez dalības apvienotajā turnīrā izmēģinot spēkus “ENBL” (Eiropas Ziemeļu Basketbola Līgā). Šajā turnīrā A grupā tallinieši aizvadītajās četrās spēlēs pie uzvarām nav tikuši, piekāpjoties Polijas “Polski Cukier Start Lublin” (68:83), Igaunijas “Kalev/Cramo” (69:105), Ukrainas “Budivelnik” (59:73) un 5.janvārī savā laukumā Lietuvas “Šiauliai”.

Ja līdzīgi kā mūsu komanda arī “TalTech” iepriekš savā sastāvā, galvenokārt, pulcēja tikai Igaunijas basketbolistus, tad šajā sezonā jau no pirmajām spēlēm līdera nastu uzņēmies leģionārs no Latvijas, 1995.gadā dzimušais Kristaps Gludītis, kuram 15 aizvadītajās “PafBet” spēlēs 14,3 punkti. Pašlaik rezultativitātē viņu pārspēj daudzpusīgais igauņu uzbrucējs Olivers Mētsalu (14,9 punkti). Ukraiņu saspēles vadītājs Anatolijs Šundels pievienojis 12,4 punktus un pa 2,3 atlēkušajām bumbām un piespēlēm, amerikāņu spēka uzbrucējs ticis pie 6,3 punktiem un 4,3 atlēkušajām bumbām. Noteikti jāpiemin arī Igaunijas pieredzējušie basketbolisti kā Tomas Rādiks (11p.+4,4ab), Gregors Ilves (9p.+3,1ab+2,4rp) un Ēriks Kēdus (5,7p.+3,3ab).

Mūsu komandas līderi gūtajos punktos ir Dāvis Geks (17p. no 3p. 59,5%), Kārlis Šiliņš (16,8p.+8,8ab), Ričards Daniels Vanags (13,5p.+4,9ab) un Renārs Birkāns (11,2p.+6,9rp). Turpat pie vidēji 10 gūto punktu robežas ir arī Kārlis Žunda (9,6p.), Arnolds Helmanis (9,4p.) un Ojārs Bērziņš (9p.).

Šodienas spēlē gaidāms interesants duelis starp Latvijas vienaudžiem un ļoti līdzīgas spēles piekopējiem Geku un Gludīti, kuri plecu pie pleca spēlējuši arī Latvijas U18 izlasē.

Lai mūsu komanda saglabātu cerības iekļūt labāko astoņu komandu pulkā un beidzot piedalīties  “PafBet” turnīra izslēgšanas spēlēs, šodien ir nepieciešama uzvara.

Spēles tiešraide jau ierasti no Igaunijas ir pieejama delfi.ee kā maksas pakalpojums un šeit ir saite uz to: https://sport.delfi.ee/artikkel/120127532/tipphetked-viimasel-veerandil-ulisuurest-kaotusseisust-tagasi-mangu-tulnud-kalevaudentes-jai-liepajale-napilt-alla

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *