Otrdien Liepājā tiks dots starts Užavas kausa pusfinālam – pretiniekos Valmiera

31.janvārī pulksten 19:00 Liepājā kā pirmajā pilsētā sāksies “Latvijas basketbola Užavas kausa” pusfināls, kurā par vietu finālā cīņu sāks mūsējie ar Valmieras puikām. Uzvarētāja noskaidrošana joprojām divu spēļu summā.

Pirmo reizi vēsturē mūsu komanda ir sasniegusi šī turnīra pusfināla kārtu, kuras pārvarēšanas gadījumā tiks sasniegts fināls! Protams, tas ir patīkams izaicinājums, jo pretiniekos šosezon vienreiz pārspētā “Valmiera Glass/ViA” vienība. Jau izlozes laikā tika noteikts, ka šajā kārtā mūsu komandai  pirmā spēle jāaizvada mājās, otrā – viesos. Tāpēc vēl jo vairāk svarīga būs spēle otrdienas vakarā Liepājā, kad nepieciešams ne tikai uzvarēt, bet to paveikt ar pēc iespējas lielāku punktu pārsvaru. Pagājušajā sezonā liepājnieki apstājās 1/4 finālā, kad divu spēļu summā ar tādu mazliet “netaisnīguma piegaršu” zaudēts ventspilniekiem, pēc Liepājā iegūtā +6, uz izbraukuma spēli devāmies ļoti novājinātā sastāvā, kad komandā bija gan ar “Covid-19” sasirgušie, gan traumu nomocītie… Ventspilī zaudējums ar 72:87, divu spēļu summā -9 un “Užavas kausa” noslēgums.

“Valmiera Glass/ViA” ir komanda, kas spējusi nepatīkami pārsteigt sezonas ievadā, taču pieņemot svarīgu lēmumu par galvenā trenera nomaiņu, piecelties un apliecināt savu potenciālu reizi pa reizei. Joprojām trūkst stabilitātes, bet jau vairākas “skaļas” uzvaras ir izcīnītas. Tā valmierieši pielika “roku” esošo Igaunijas čempionu “Pērnavas Ostas” treneru maiņai, kad Valmierā 18.novembra vakarā ar 83:82 valmierieši tika pie sezonas otrās uzvaras. Otrā skaļā uzvara tika vidzemniekiem pavisam nesen, kad pagājušajā nedēļā arī savā laukumā tika pārspēta BK “Ogre” (87:85). Taisnības labad, pie skaļām uzvarām jāpieskaita arī “Užavas kausa” divas uzvaras, kad 1/8 finālā mājās tika atspēlēts 19 punktu deficīts pret Gulbenes bukiem, un pārliecinoši iesoļots 1/4 finālā. Uzvarai nepieciešamo deficītu valmierieši atspēlēja jau pirmajā puslaikā, bet spēle noslēdzās ar pamatīgu sagrāvi (95:47), divu spēļu summā triumfējot ar 165:136. Arī 1/4 fināla pirmā spēle noslēdzās diezgan pārsteidzoši. Ne par pašu uzvaru pār “Latvijas Universitāti”, bet ar to, ka mājās iegūts +17 (89:72). Atbildes spēle Rīgā “Valmiera Glass/ViA” izvērtās par īstu murgu, bet, ar laimīgām beigām. Jo vēl 4.ceturtdaļas sākumā “LU” pārsvars sasniedza pat 25 punktus (32. minūtē 84:59) un piecas minūtes pirms beigām vēl bija 89:66. Taču, lai arī spēle tika zaudēta (80:92), divu spēļu summā valmieriešiem (+7) un tikšanās ar mūsējiem par iespēju spēlēt “Užavas kausa” finālā.

Šajā sezonā tik sen ierastie principiālie pretinieki ir tikušies vienreiz “PafBet Latvijas – Igaunijas” turnīrā Valmierā, kad mūsu komanda tika pie laimīgas uzvaras 17.decembrī ar rezultātu 89:86. Lai arī praktiski visu spēles laiku vadībā atradās liepājnieki, vēl 5 minūtes līdz beigām +9 (79:70)., četras minūtes līdz beigām +8 (81:73), bet jau 1:35 līdz spēles beigu svilpei vadībā valmierieši (84:83). Birkāns ātri ar “2+1” atjaunoja vadību BK “Liepāja” (86:84), bet pēc mājinieku “spēka mitriķa” Beka diviem punktiem (86:86), Birkāns vēlreiz ir aukstasinīgs un pēdējai minūtei sākoties dod vadību viesiem (88:86). Kaufmanis netrāpīja trejaci, Beks iegūto bumbu uzbrukumā pazaudē, jo to “nočiepj” Birkāns, bet Šulcs, trāpot vienu no diviem sodiņiem, ļauj mazliet vairāk uzelpot liepājniekiem (89:86), kad 22 sekundes jāspēlē. Birkāns acīgi noķer Elksnīti un pārkāpj noteikumus, kurš netrāpa nevienu soda metienu. Iespēju noslēgt spēli neizmanto Meinarts, bet valmierieši netrāpa divus tālmetienus, ļaujot mūsējiem triumfēt Valmierā (89:86).

Šajā minētajā spēlē mājiniekiem nevarēja palīdzēt pamata saspēles vadītājs Niks Salenieks un cits 2000.gada talants Valters Vēveris, bet mūsu komandai vēl nebija pievienojies Roberts Freimanis, savukārt, kā atgriešanos spēli aizvadīja Dāvis Geks.

Tieši Liepājā arī tiks uzsākta “Užavas kausa” pusfinālu sērija, jo otrais “pāris”, kurā tiksies iepriekšējā gada finālisti BK “Ventspils” un “VEF Rīga”, aizvadīs savas spēles dienu pēc Liepājas – Valmieras sērijas spēlēm, attiecīgi, 1.un 8.februārī. Liepājniekiem atbildes spēle Valmierā pašlaik ir nolikta 7.februārī, taču, valmieriešu “kašķa” dēļ, šis datums var tikt mainīts.

BK “Liepāja” spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā, kā jau ierasts, tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi un basketbola atrakcija ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “LOC”, “Belcibo”, “LSEZ”, “StreetFood”, “TeamSport”, “Balcia”, “Pure Chocolate” un BN “Kurši”, bet par aktivitātēm rūpēsies allaž enerģiskais Raivis Šulcs.

Biļetes uz spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, tai skaitā arī “Liepājas Olimpiskajā centrā”. Atgādinām, lai nekavētu spēles sākumu, iesakām, biļetes iegādāties laicīgi “LOC”, citās “Biļešu Serviss” vietās vai internetā šeit: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/basketbols/uzavas-kauss-bk-liepaja-vs-valmiera-glass-via-382480/

Biļešu cenas uz BK “Liepāja”: skolēniem un studentiem 1,50 EUR, bet pamata biļetes cena 4,00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas. Savukārt, ieeja uz junioru spēli ir bezmaksas.

Atbalstām Sa-Vējos un tiekamies LOC!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *