Junioriem revanšs pār grobiņniekiem un 8.uzvara sezonā

Trešdienas vakarā 8.uzvaru “Ramirent NBL” turnīrā izcīnīja BK “Liepāja/LSSS” revanšējoties BK “Grobiņa” par zaudējumu pirmajā tikšanās reizē uzvarot ar 83:64.

Šī uzvara liepājniekiem saglabā cerības pakāpties kopvērtējumā Rietumu grupas tabulā, pašlaik ieņemot 8.vietu un garantējot dalību izslēgšanas spēlēs. Atlikušajās divās spēlēs mūsu junioriem jāizcīna abas uzvaras, kas, protams, būs ļoti grūti, ņemot vērā, ka pretiniekos ambiciozie BK “Saldus” (14.februārī Liepājā) un līdervienība “Kandava/Anzāģe” (17.februārī izbraukumā). Ir cita iespēja, ja liepājnieki izcīna vienu uzvaru šajās divās spēlēs, bet pašlaik 7.vietā esošā “Turības” vienība piedzīvos divus zaudējumus atlikušajās divās spēlēs.

Liepājā gatavi spēlēt šajā svarīgajā spēlē bija praktiski visi labākie mūsu komandas spēlētāji, šoreiz “aiz strīpas” paliekot Aleksam Jurevičus un Jurim Vītolam, bet savu pirmo spēli sezonā pēc veselības savešanas kārtībā bija gatavs aizvadīt Henriks Bajārs, un tikai sestajā mačā kopumā trijos turnīros (PafBet, Užavas kauss, Ramirent NBL) laukumā devās Bogdans Kiseļovs.

Spēles ievadā liepājnieki apliecināja šīs spēles nodomus – revanšēties. Pēc Meinarta un Soldatenoka sekmēm uzbrukumā 5:0, bet 5.spēles minūtē pēc Vuciņa tālmetiena 12:6. Rezultatīvi mačā darbojās Edžus Brežinskis, un sekmīgi spēlē iesaistījās Mārtiņš Kilups, pēc kura otrā trīspunktnieka mājiniekiem jau 23:9. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 24:13.

Otrajā ceturtdaļā liepājniekiem punkti krājās lēnāk, bet joprojām saglabājās ievērojams pārsvars. Pēc Meinarta bumbas trieciena grozā 28:15. Kaut kas salūza komandas mehānismā, jaunie liepājnieki darbojās nepārliecinoši iniciatīvai pārejot viesu rindās un pēc Nika Lagzdiņa divīša starpība tikai 3 punkti (27:30). Kristaps Soldatenoks ar savu istabiņu biedru Edžu Brežinski palielina mūsējo pārsvaru par pieciem punktiem (35:27). Puslaiks noslēdzas ar Soldatenoka diviem precīziem soda metieniem un liepājnieku +8 (39:31).

Trešās ceturtdaļas trešajā minūtē Brežinskis atjauno mājinieku pārsvaru virs 10 punktiem (46:35). Piecas minūtes līdz ceturtdaļas izskaņai liepājniekiem vēlreiz ir +11 (50:39), bet šī desmit minūte noslēdzas ar 55:49, grobiņniekiem neļaujot vēl mūsējiem būt drošiem par panākumu spēlē.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā viesi pietuvojas divu punktu attālumā (55:57) pēc Kristapa Miglinieka tālmetiena, kurš īpaši sekmīgs bija tieši spēles otrajā daļā. Līdz neizšķirtam viena metiena tiesa tika fiksēta vēl divas reizes šajā ceturtdaļā (57:59, 59:61), bet 8.februāra gaviļnieks Adrians Visockis-Rubenis un Kristaps Kilups iemet pa trejacim, ļaujot nedaudz attālināties mūsējiem (67:59). Uz Miglinieka diviem no trim realizētiem sodiņiem liepājnieki atbild ar pēdējo svarīgāko triecienu 8-0, punktus gūstot Visockim-Rubenim un Brežinskim (75:61). BK “Grobiņa” vairs nespēj apdraudēt mūsu komandas 8.panākumu šajā sezonā un spēle noslēdzas ar rezultātu 83:64.

Rezultatīvākie šajā mačā mūsu komandā bija Edžus Brežinskis, kurš guva 21 punktu (3p. 3/5, 4ab, 3pb), Mārtiņš Kilups 19 punkti (3p. 4/8, 7ab), Kristaps Soldatenoks 12 punkti (3ab, 2rp, 1bl), Frederiks Meinarts 12 punkti (9ab, 4bloki!), Adrians Visockis – Rubenis 11 punkts (3p. 2/6, 8ab, 2rp).

Nākošo spēli BK “Liepāja/LSSS” aizvadīs 14.februārī pulksten 18:30 Liepājā uzņemot BK “Saldus”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *