Juniori rāda zobus bukiem, meitenes atzīst pretinieču pārākumu

Trešdienas vakarpusē divas mūsu komandas viesojās pie līdervienībām, meitenēm un junioriem piedzīvojot zaudējumus, attiecīgi, Viļņā un Gulbenē.

Lietuvas čempiones Viļņas “Kibirkštis-MRU” savā laukumā vēlējās revanšēties mūsu komandai par zaudējumu pirmajā tikšanās reizē Liepājā, kad mūsu meitenes bija pārākas ar 63:56. Viļņas “dzirksteles” aizvadītajās 17 spēlēs bija piedzīvojušas tikai divus zaudējumus “Betsafe WBBL” turnīrā, tāpēc vēl jo vairāk titulētās lietuvietes alka pierādīt mūsu komandai, ka iepriekšējais zaudējums bija nejaušība.

Viļņā mūsu meitenes iesāka labāk, gan pirmajām gūstot grozu, gan esot vadībā līdz mača 4.minūtei (8:7). Taču tad sekoja mājinieču ofensīva, lietuvietēm iegūstot pārsvaru (17:10), bet pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar “Kibirkštis” vadību 22:17.

Otrajā ceturtdaļā mājinieces turpināja būt tikpat precīzas uzbrukumā, gūstot arī 22 punktus, bet mūsu komandai veiksmes uzbrukumā novērsās, tiekot tikai pie 11 punktiem un puslaikā komandas devās pie rezultāta 44:28.

Otrajā puslaikā mājinieces turpināja būt produktīvas, un spēle turpinājās Viļņas “Kibirkštis-MRU” zīmē, diemžēl, SBK “Liepāja/LSSS” piedzīvojot 10.zaudējumu sezonā (50:90).

Pusotru stundu vēlāk, bet jau Vidzemes dienvidos mūsu juniori uzsāka šīs sezonas “Ramirent NBL” izslēgšanas spēles, viesos tiekoties ar Austrumu grupas līderkomandu Gulbenes “Buki/BJSS”. Šajā sezonā gulbēnieši 18 aizvadītajās spēlēs bijuši perfekti, izcīnot panākumus visos mačos. Pie tam, jāpiezīmē, ka “Užavas kausā” savā laukumā bukiem izdevās sarūpēt pārsteigumu – ar lielu pārsvaru uzvarēt “Valmiera Glass/ViA” vienību (89:70). Liepājnieki Gulbenē neieradās statistu lomā.

Mūsu komanda Rietumu grupā ierindojās 8.vietā (8/12), tāpēc jau pirmajā kārtā pretiniekos Austrumu grupas 1.vieta. Šis pretinieks mūsējiem jau labi zināms, jo iepriekšējā sezonā abas komandas arī tikās šī paša turnīra izslēgšanas fāzē. Toreiz sērijas uzvarētājs tika noskaidrots divu spēļu summā, un, lai arī pirmajā mačā Liepājā mūsu juniori bija pārāki ar rezultātu 65:62, nākošajā kārtā iekļuva gulbēnieši, uzvarot ar +5 divu spēļu summā.

1.martā spēli Gulbenē vareni iesāka mūsējie, pirmās ceturtdaļas 7.minūtē iegūstot +9 (17:8), bet pirmās desmit minūtes noslēdzās ar neizšķirtu (23:23).

Otrajā ceturtdaļā mājinieki pārņēma vadību, uz mirkli iegūstot pat +7 (36:29), bet liepājnieki arī spēja lauzt šo notikumu pavērsienu, pēc Vuciņa tālmetiena atgūstot vadību viesiem (38:37). Pēc vēl dažām minūtēm Kilups liepājniekiem sasniedz +5 (45:40), taču puslaika izskaņā atkal labāki ir buki, gūstot septiņus bezatbildes punktus un puslaikā komandas dodas pie mājinieku divu punktu pārsvara (47:45).

Trešajā ceturtdaļā labāki ir mājinieki, kuri palielina pārsvaru, vienreiz iegūstot +12, bet pēc trim spēles ceturtdaļām “Buki/BJSS” ir vadībā ar 67:57.

Noslēdzošajā ceturtdaļā liepājnieki vairākkārt sadeldē rezultāta starpību zem 10 punktiem, taču tā pa īstam neizdodas apdraudēt gulbēniešu pirmo uzvaru šajā sērijā un spēle noslēdzas ar rezultātu 87:80.

Mūsu komandā duets Soldatenoks & Bajārs sakrāja 44 punktus, katram gūstot pa 22 ačiem, bet Arturs Vuciņš pievienoja 11 punktus.

Šīs sērijas otrā, cerams, ka ne pēdējā spēle norisināsies šajā nedēļas nogalē Liepājā, kad 5.martā pulksten 14:00 Gulbene “Buki/BJSS” viesosies Liepājā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *