Sestdien pirmo reizi Liepājā varenie Ukrainas Prometey

4.martā pulksten 17:00 Liepājas Olimpiskajā centrā pirmo reizi viesosies “PafBet” turnīra līderi Ukrainas BC “Prometey”, kas aizvadītajās 27 spēlēs piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu un vienu “izbīli” pret mūsējiem.

Šīs apvienotās līgas neapšaubāmie līderi ir ULEB Eirokausā startējošie Slobožanskes “Prometey”, kuri arī Eiropas pēc spēka otrajā turnīrā ir vieni no favorītiem, jo pašlaik A grupā ieņem pirmo pozīciju ar 10 uzvarām un četriem zaudējumiem. Savu potenciālu ukraiņu klubs, kurā galvenās lomas spēlē leģionāri, ir pilnā mērā apliecinājis arī “PafBet Latvijas-Igaunijas” līgā, tikai vienu reizi piedzīvojot zaudējumu, kad 19.novembrī Tallinā piekāpās “Kalev/Cramo” ar rezultātu 80:94. Otra grūtākā spēle šajā turnīrā prometejiešiem bija tieši pret mūsējiem, kad Rīgā 5.novembrī bija tuvu lielākajai sezonas sensācijai un piekāpās papildlaikā ar 91:96.

Šāda kalibra komanda, kuras budžets, pēc neoficiālām ziņām ir lielāks kā visām pārējām “PafBet” piecpadsmit komandām kopā, mūsu pusē ir reti sastopama. Iepriekš starptautisko turnīru rūdījumu guvušās citu valstu vienības Liepājas Olimpiskajā centrā viesojās šī rindiņu autora organizētajos “LOC Cup” un “Wind Basket” turnīros, kas “Covid-19” situācijas dēļ nav notikuši jau divus gadus.

Protams, ka mēroties spēkiem ar tik spēcīgu un vairākiem talantiem nokomplektētu komandu mūsējiem ir grūti, taču, kā mēdz teikt “bumba ir apaļa” un galu galā, Rīgā BK “Liepāja” apliecināja, ka ar komandas spēli un atdevi iespējams ir viss. Liepājnieki, diemžēl, jau ir zaudējuši pat teorētiskas iespējas iekļūt apvienotā turnīra izslēgšanas spēlēs, taču atlikušajās šīs regulārās sezonas spēlēs ir lieliska iespēja izmantot šos mačus, lai labāk sagatavotos LBL izslēgšanas spēlēm, kurās 1/4 fināla kārtas pretinieks, visticamāk, jau ir zināms – Latvijas Universitāte. Šo četru spēļu cikls noteiks to, kurā pozīcijā Latvijas rangā finišēs mūsējie, un, attiecīgi, vai mēs iegūsim mājas spēļu priekšrocību sērijā pret “LU”. Lai tas notiktu, “PafBet” turnīra kopvērtējuma tabulā BK “Liepāja” jāierindojas pozīciju augstāk par “LU”.

Pašlaik ar 10 uzvarām un 16 zaudējumiem liepājnieki atrodas 11.vietā, bet “LU” ir tieši vienu vietu zemāk (12.pozīcijā ar 9/17). Sestdienas pretinieki BC “Prometey” kā turnīra līderi ir pirmajā vietā ar 26/1 bilanci un jau ir nodrošinājuši sev līdera statusu sezonas izskaņā, jo tuvākie sekotāji “VEF Rīga” (#2., 20/5) pat teorētiski nevar apsteigt prometejiešus, pat pieņemot, ka atlikušās trīs spēles “Prometey” zaudētu.

Ukraiņu vienības statistikas līderi ir raženais Čehijas izlases centrs Ondrejs Balvins 12,9 punkti + 7,7ab, lidojošais “DJ” (Dalenta Džamore) Stīvens 11,3p.+4,8ab, kanādietis Kalebs Agada 11,2p.+4,4ab+4,8piesp. un Ukrainas izlases saspēles vadītājs Isufs Šanons 11,2p.+3,4piesp. Savukārt, ar NBA pieredzi bagātais amerikānis Džans Klavels vidēji tiek pie 11 punktiem. Jāpiezīmē, ka ne tikai Klavels ir ar NBA pieredzi, jo arī DJ Stīvens divas sezonas pavadīja Milvoki un Memfisā un DJ Kenedijs pabijis Klīvlendā, bet 2017./18.gada sezonā bija Turcijas “Pinar Karsijaka” līderis visā FIBA Čempionu līgā.

Mūsu komandā ir notikušas nelielas izmaiņas sastāvā, proti, prom ir devies vienīgais šīs un iepriekšējo divu sezonu leģionārs ukrainis Kirilo Marčenko, bet viņa vietā uz atlikušo sezonas daļu ir piesaistīts mūsējais – liepājnieks Kristaps Miglinieks, kurš pēdējās divās sezonās pārstāvēja BK “Grobiņa” komandu gan Liepājas pilsētas čempionātā, gan “Ramirent NBL” turnīrā šajā sezonā.

BK “Liepāja” spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā, kā jau ierasts, tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi un basketbola atrakcija ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “LOC”, “Belcibo”, “LSEZ”, “Branches”, “StreetFood”, “TeamSport”, “Balcia”, “Pure Chocolate” un BN “Kurši”, par aktivitātēm rūpēsies Liepājas teātra aktieris Armands Kaušelis, savukārt, deju programmu ir sagatavojušas deju grupas “Pulss” karsējas.

Biļetes uz spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, tai skaitā arī “Liepājas Olimpiskajā centrā”. Atgādinām, lai nekavētu spēles sākumu, iesakām, biļetes iegādāties laicīgi “LOC”, citās “Biļešu Serviss” vietās vai internetā šeit: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/basketbols/bk-liepaja-vs-bc-prometey-383460/

Biļešu cenas uz BK “Liepāja”: skolēniem un studentiem 1,50 EUR, bet pamata biļetes cena 4,00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas.

Atbalstām Sa-Vējos un tiekamies LOC!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *