Meitenes otrajā puslaikā neiztur TalTech spiedienu un piekāpjas svarīgā mačā

Svētdien 5.martā Tallinā mūsu komanda cīņā ar tiešajām konkurentēm par dalību izslēgšanas spēlēs, aizvadot vāju otro puslaiku, piekāpās “TalTech” ar 55:74.

Uz Tallinu komanda devās dienu iepriekš, jo Igaunijas klubs spēli nedēļas sākumā nozīmēja uz agrajiem pulksten 13:00. Spēles likme ļoti augsta – Igaunijas izlases bāzes komanda, kas ir arī pašreizējā ziemeļu kaimiņzemes čempiones atradās uz šīs trauslās riska zonas, neiekļūt “Betsafe WBBL” (Baltijas Sieviešu Basketbola Līgas) izslēgšanas spēlēs, kurā šajā sezonā piedalīsies septiņi labākie klubi no duča. SBK “Liepāja/LSSS” pirmajā tikšanās reizē Liepājā pagājušā gada 7.decembrī šokēja tallinietes, pārliecinoši uzvarot ar 71:52. Pirms 5.marta spēles situācija tabulā: “TalTech” #6. 10/9, bet liepājnieces  uzreiz aiz igauņu Kluba #7. 10/10.

Spēles likme bija jūtama laukumā, jo abas komandas pieļāva daudz kļūdas un nerealizēja savas iespējas. Mūsu meitenes kļūdījās pat 10! reizes pirmajā ceturtdaļā, tomēr tas neliedza atrasties līdzās pēc pirmās spēles daļas (19:19). Otrajā ceturtdaļā samazinot kļūdu skaitu un uzlabojot sapratni laukumā, izdevās ik pa laikam iegūt vadību (pēc Aplokas tālmetiena 24:20), taču “TalTech” spēja pārņemt vadību un pat divreiz iegūt trīs punktu pārsvaru (29:26, 31:28). Pēc mūsu komandas pieprasītā minūtes pārtraukuma Enija Ķīvīte realizēja tālmetienu, atgūstot neizšķirtu (31:31), bet mirkli vēlāk Muzikante ar trejaci atguva vadību liepājniecēm (34:33). Līdz pirmā puslaika izskaņai labāk laukumā darbojās mūsu komanda, ar Urtānes diviem precīziem soda metieniem iegūstot +4 (39:35).

Pirmajā spēles daļā abas komandas no spēles realizēja metienus ar identisku metienu procentu 53%, groza apakšā divreiz vairāk bumbu mūsējām (9 pret 18), bet kļūdu ziņā, liepājniecēm 15 brāķa, pret 8 igaunietēm. Rezultatīvākās SBK “Liepāja/LSSS” rindās bija Kļeščova, Grigorjeva un Aploka, katrai gūstot pa 8 punktiem. Mājinieču rindās 10 punkti Annikai Kosterei, bet 8 Ketlīnai Kangurai.

3.ceturtdaļas pirmajā pusē labākas joprojām bija mūsējās, kas uz katru mājinieču ofensīvu atbildēja ar savējo, pēc Koreņikas divu punktu metiena iegūstot +6 (45:39), kad nospēlētas četras minūtes. Taču, situācija mainījās uz nepatīkamo pusi – tallinietes mazāk kā divu minūšu laikā atspēlēja šo deficītu un panāca neizšķirtu (45:45). Atlikušajā šīs ceturtdaļas laikā mājinieces neizdevās ierobežot, kuras atguva vadību, liepājniecēm ļaujot gūt tikai vienu punktu un pirms noslēdzošās ceturtdaļas “TalTech” 52:46.

Lai arī Madara Šmite ceturtās ceturtdaļas ievadā beidzot guva grozu no spēles mūsu komandai, mājinieču skrējienu liepājniecēm apturēt neizdevās. Zaudēta šī ceturtdaļa ar rezultātu 9:22 un zaudēta spēle Tallinā 55:74.

Šāds iznākums, praktiski, ir pārvilcis svītru mūsu komandas iespējām kvalificēties Baltijas Līgas izslēgšanas spēlēm, taču, maza cerība vēl saglabājas. Mūsu komandai ir jāuzvar otra Tallinas komanda “Audentes” izbraukumā (datums vēl nav zināms), un jācer uz “Daugavpils Universitātes” uzvaru pār Klaipēdas “LCC” vienību, lai kā septītās šajā izslēgšanas turnīrā iekļūtu mūsējās.

Tallinā Paula Kļeščova guva 14 punktus, bet rezultatīvāko spēli mūsu komandā aizvadīja Maija Aploka, kurai 11 punkti nepilnās 17 minūtēs.

Neskatoties uz spēles iznākumu Tallinā, SBK “Liepāja/LSSS” saglabā 3.vietu Latvijas Klubu reitingā, kas nozīmē, ka LSBL (Latvijas Sieviešu Basketbola Līgas) izslēgšanas spēlēs mūsu komandai būs jāiesaistās no pusfināla, visticamāk, pret “TTT Rīga” sērijā līdz divām uzvarām. Pagaidām spēļu datumu nav zināmi, bet tas noteikti notiks aprīlī.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *