Trešdien Liepājā uzņemsim leģionāru pārpildīto Valmieru

8.martā pulksten 19:00 BK “Liepāja” aizvadīs iepriekš pēdējo šīs sezonas mājas spēli “PafBet Latvijas-Igaunijas Līgas” mājas spēli, uzņemot trīs reizes pārspēto “Valmiera Glass/ViA”.

Neiekļūstot apvienotās līgas izslēgšanas spēlēs, atlikušie trīs mači ir jāizmanto, lai nodrošinātu labāku pozīciju pirms gaidāmā “basketbola pavasara” – LBL izslēgšanas spēlēm, tāpēc trešdienas spēle pret jau trīs reizes pārspēto Vidzemes vienību ir īpaši svarīga. Līdz šim divreiz valmierieši pārspēti “Užavas kausa” ietvaros, bet apvienotā turnīra vienīgajā spēlē Valmierā pagājušā gada 17.decembrī BK “Liepāja” uzvarēja ar rezultātu 89:86, uzvaru nodrošinot tikai pašā mača galotnē.

Savukārt, pēdējā abu komandu tikšanās reize notika “Užavas kausa” ietvaros Valmierā 7.februārī, kad pusfināla otrajā spēlē liepājnieki bija pārāki ar rezultātu 81:78. Šī uzvara ļāva pirmo reizi BK “Liepāja” nokļūt “Užavas kausa” finālā, kas 19.februārī pulcēja pilnu Liepājas Olimpiskā centra abas tribīnes un kārtīgos basketbola svētkos ļāva izbaudīt emocionāla basketbola gaisotni. Kopš abu komandu pēdējās tikšanās Valmierā, mūsu komandai ir pievienojies Kristaps Miglinieks (pret Prometey 4.martā 4 punkti, 1 rezultatīva piespēle un viena pārtverta bumba), bet pretējā nometnē valmierieši ir piesaistījuši formāli jau sesto leģionāru. Par to ir kļuvis 18 gadus jaunais Bosnijas un Hercegovinas talants – uzbrūkošais aizsargs Haruns Zrno, kurš palīdzēja “Valmiera Glass/ViA” izcīnīt uzvaru pēdējā kluba spēlē Tallinā pār “Kalev/Audentes” ar rezultātu 87:76. Zrno spēlē atzīmējās ar 15 punktiem un 4 atlēkušām bumbām.

Šajā sezonā, secīgi, BK “Liepāja” rezultāti pret valmieriešiem: 17.12.22. Valmierā 89:86, 31.01.23. Liepājā 77:69 (Už.K.) un 07.02.23. Valmierā 81:78 (Už.K.). Ja mūsu komandas rindās uz īsu brīdi savu lietderību centās atrast vienīgais leģionārs pēdējo trīs sezonu laikā (ukraiņu spēlētājs Kirils Marčenko jau ir pārcēlies uz Igauniju), tad Vidzemes komandā šajā sezonā nu jau atrodami pieteikumā pat seši leģionāri. Pie iespējas spēlēt īsti nav ticis 18 gadus jaunais Ukrainas centrs Ivans Tokovenko, kuram septiņos mačos vidēji 4,1 minūtē 0,4 punkti un 0,3 atlēkušās bumbas, 23 gadus vecais lietuvietis – vieglais uzbrucējs Tadas Vaičūnas dēļ savainojuma gūšanas nav devies laukumā kopš 26.novembra, vidēji 15 aizvadītajās spēlēs tika pie 6,9 punktiem un 4,8 atlēkušajām bumbām. Savukārt, lielas lomas komandas spēlē valmieriešiem tiek amerikāņiem Tervelam Bekam, kurš ir komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 17,7 punktiem un 5,8 atl.b. un Džastinam Makkālam, kurš ticis pie 11,8 punktiem un 6,2 bumbām zem groziem, bet austrāliešu centrs Dengs Gaks 23 spēlēs sakrājis 6,1 punktu un 5,4 atlēkušās bumbas. Jāpiemin, ka Valmieras pēdējā spēlē Tallinā, kurā tika pārtraukta ieilgusī zaudējumu sērija, Makkāls nepiedalījās. No latviešiem produktīvu sniegumu demonstrē Valters Vēveris, kuram 11,7 punkti vidēji, bet Nikam Saleniekam 9 punkti un 2,5 rezultatīvas piespēles un divi uzvaras metieni maču galotnēs.

Liepājnieku rindās līderi ir Kārlis Šiliņš ar 17,5 punkti, 8,6 atlēkušās bumbas un 1,3 bloķēts metiens vidēji 23 spēlēs, Ričards Daniels Vanags, kuram 13,4 punkti un 5 bumbas zem groziem un Renārs Birkāns ar 10,3 punktiem un 6,3 rezultatīvām piespēlēm.

Mūsu komanda atrodas kopvērtējuma 11.pozīcijā ar 10 uzvarām un 17 zaudējumiem, bet valmierieši ar pieciem panākumiem 25 spēlēs ir 14.vietā 16 komandu konkurencē. Pirms gaidāmā LBL play-off ir zināms, ka liepājnieki ar Vidzemes klubu nevar tikties izslēgšanas spēlēs ātrāk par finālu vai bronzas sēriju, tāpēc komandas nespēlēs nekādas paslēpes, bet gluži otrādi, var izmantot šo un atlikušās spēles, lai labāk sagatavotos pavasara svarīgajiem mačiem. LBL 1/4 finālā BK “Liepāja”, visticamāk, tiksies ar “Latvijas Universitāti”, bet “Valmiera Glass/ViA” spēkosies pret BK “Ogre”. Līdz “PafBet” regulārās sezonas izskaņai liepājniekiem ir atlikušas trīs spēles, ieskaitot Valmieras maču, vēl 11.martā savā laukumā jāuzņem pašreizējos Igaunijas čempionus “Pērnavas Osta” un pirms play-off spēlē Rīgā 19.martā jātiekas ar “LU” vienību. Valmierieši, savukārt, pēc Liepājas mača tiksies ar “Avis Utilitas Rapla” viesos, ar “Ventspils” un “Keilas” vienībām mājās, bet sezonu noslēgs 22.martā izbraukumā pret šī turnīra pastarīti “Tarvas”. Neatkarīgi no šo spēļu rezultāta, “Valmiera Glass/ViA” nevar apsteigt mūsu komandu kopvērtējumā, taču noķert augstāk esošo “LU” vienību (#13., 9/18) ir iespējams, ja četrās spēlēs no šīm piecām valmierieši tiks pie uzvarām. Lai šāds scenārijs notiktu, valmieriešiem ir jācer, ka “LU” neizcīnīs nevienu panākumu trijās spēlēs. Mūsu komanda, savukārt, saglabā izredzes pakāpties kādu pozīciju augstāk, ja atlikušajos trijos mačos tiks pie trim uzvarām, veiksmīgu citu spēļu sakritības rezultātā, apsteidzot “TalTech” vai pat “Pērnavas Ostu”.

Spēles sākums Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 19:00. BK “Liepāja” spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā, kā jau ierasts, tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi un basketbola atrakcija ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “Belcibo”, “LOC”, “LSEZ”, “Branches”, “StreetFood”, “TeamSport”, “Balcia”, “Pure Chocolate” un BN “Kurši”, bet par aktivitātēm rūpēsies Liepājas teātra aktieris Armands Kaušelis.

Biļetes uz spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, tai skaitā arī “Liepājas Olimpiskajā centrā”. Atgādinām, lai nekavētu spēles sākumu, iesakām, biļetes iegādāties laicīgi “LOC”, citās “Biļešu Serviss” vietās vai internetā šeit: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/basketbols/bk-liepaja-vs-valmiera-glass-via-383461/

Biļešu cenas uz BK “Liepāja”: skolēniem un studentiem 1,50 EUR, bet pamata biļetes cena 4,00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas.

Atbalstām Sa-Vējos un tiekamies LOC!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *