BK Liepāja 25 rezultatīvas piespēles ceturtajā uzvarā pār Valmieru

8.martā pie 11.panākuma “PafBet” turnīrā un 4 no 4 pār “Valmiera Glass/ViA” izcīnīja BK “Liepāja” uzvarot ar rezultātu 83:69.

Šajā spēlē pēc pilnvērtīga savainojuma sadziedēšanas atgriezās Kārlis Šiliņš, kurš atzīmējās ar iespaidīgu sniegumu: 20 punkti (sodos 8/8), 8 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles un 2 pārtvertas piespēles, sasniedzot efektivitāti +34. Komandai kopumā 25 rezultatīvas piespēles. Ar 20 punktiem un ne mazāk efektīgu sniegumu palīdzēja arī Ričards Daniels Vanags (no spēles 9/13, 3p. 2/4, 5ab, 1 rez.p., 1 pārtv.b.). Spēles laikā mūsu komandai, vairākkārt, izdevās iegūt 20 punktu pārsvaru (52:32, 65:45, 70:50).

Starptautiskās sieviešu dienas vakarā pirms spēles tika apsveikta mūsu fizioterapeite Līvija, kurai puiši sarūpēja ziedu pušķi un torti un patīkamā atmosfērā spēle sākās ar Renāru Birkānu, Juri Vītolu, Ojāru Bērziņu, Robertu Freimani un Kārli Šiliņu, bet viesi laukumā sūtīja Salenieku, Vēveri, Kaufmani, Beku un Gaku. Lai arī spēles rezultātu atklāja viesi, kad Vēveris bija precīzs no groza apakšas, mūsu komandas rindās savu daudzpusību apliecināja Šiliņš, kura kontā pirmie 7 punkti liepājniekiem (7:4). Rezultatīvi Vanagam iesaistoties spēlē no rezervistu soliņa, īsā brīdi pieci punkti un mūsējiem dubultots pārsvars (12:6). Mūsu pieredzējušākajiem vīriem nesekmējās no soda līnijas, Freimanim un Helmanim garām raidot pat trīs no četriem metieniem, pie rezultāta 14:13 Artūrs Visockis-Rubenis pieprasa minūtes pārtraukumu. Viesi panāk neizšķirtu, bet ar mūsējie atbild ar 8 punktu izrāvienu, tālmetienus realizējot Migliniekam un Bērziņam, bet līdz ar ceturtdaļas beigu sirēnu Bērziņa neprecīzo metienu Vanags to pārvērš divos gūtajos punktos, pēc pirmās ceturtdaļas liepājniekiem +8 (22:14).

Otrajā ceturtdaļā turpinājās mājinieku izrāviens, pēc Helmaņa divu punktu guvuma mūsējiem +10 (24:14). Lai arī Salenieks ar diviem soda metieniem pārtrauca liepājnieku 10-0 izrāvienu, vēju pilsētas puišus vairs nebija iespējams apturēt – pēc nospēlētām mazāk kā 4 minūtēm šajā ceturtdaļā pārtraukumu sasauca Oskars Virsis, jo BK “Liepāja” atradās vadībā ar +14 (32:18), pēc kārtējā Šiliņa groza. Lai arī pa laikam liepājnieki apgriezienus samazināja, taču itin bieži laukumā dominējošā komanda bija BK “Liepāja”. Ātras un asas saspēles, izspēle līdz brīvam metienam un nepiekāpība – tas raksturoja mūsu komandu. Kārlis Šiliņš ar iespaidīgu bumbas triecienu un soda metienu panāca +15 (41:26), bet puslaiks noslēdzās ar Vanaga groza guvumu pēdējā sekundē un 45:30.

Otrā puslaika ievadā rezultāta starpība turpināja augt, pēc Arnolda Helmaņa groza guvuma +20 mājiniekiem (52:32). Nedaudz nometot apgriezienus, valmierieši apliecināja savu uzbrukuma potenciālu un pietuvojās līdz -13 (41:54). Zibenīga apspriede uz Liepājas soliņa, un atsākoties spēlei atkal mūsu komanda atguva iniciatīvu, pēc Freimaņa viena precīza sodiņa uz tablo +16 (59:43), bet pēc trim ceturtdaļām likās, jau, ka pārsvars ir arī +23, jo līdz ar beigu sirēnu Kiseļovs realizēja tālmetienu. Taču tiesneši šo raidījumu neieskaitīja, tāpēc rezultāts pēc 30 minūtēm 65:45.

23 punktu pārsvaru liepājnieki sasniedza pirmajā 4.ceturtdaļas sekmīgajā uzbrukumā, kad no tālienes precīzi meta Vanags (68:45). Arī viesi palielināja ātrumus, ik pa laikam piespiežot mūsējos kļūdīties, pie tam, vidzemniekiem izdevās kļūdas pārvērst gūtajos punktos un pie rezultāta 70:52 Artūrs Visockis-Rubenis dusmīgs esot pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tas nedeva rezultātu, jo “Valmiera Glass/ViA” vēl pa četriem punktiem pietuvojās rezultātā un atkal pārtraukums liepājniekiem (70:56, 5:57 spēles laika). Ričards Daniels Vanags no groza apakšas pārtrauca viesu ofensīvu, bet vēl pēc mirkļa efektīgu danku realizēja tieši Vanags (74:58). Valmierieši ar tālmetienu un “2+1” gājienu atspēlēja vēl 6 punktus un starp komandām tikai 10 ači (74:64). Kārlis Šiliņš ar saviem diviem sodiņiem atjaunoja lielāku pārsvaru (76:64). Lai arī viesi turpināja uzbrukumā spēlēt sekmīgi, liepājnieku kapteinis Birkāns pretī lika savus četrus no četriem sodiņiem, pēc otrās sērijas rezultātam esot 80:69, kad jāspēlē tikai 1:42. Roberts Freimanis pievienoja vienu soda metienu, bet pēdējo grozu spēlē guva Adrians Visockis-Rubenis palīdzot BK “Liepāja” izcīnīt 4.uzvaru pār “Valmiera Glass/ViA” šajā sezonā, kopā skaitot abus turnīrus un 11.panākumu “PafBet” turnīrā.

“Elvi – par savējiem” balvu saņēma Kārlis Šiliņš, kuram lieliska atgriešanās pēc ilgāka perioda, kas bija saistīta ar veselības likstām.

BK “Liepāja”: K.Šiliņš 20p. (no spēles 6/11, sodi 8/8, 8ab, 7rez.p., 2pb), R.D.Vanags 20p. (no spēles 9/13, 3p. 2/4, 5ab, 1rp, 1pb), R.Freimanis 18p. (no spēles 7/12, 5ab, 1rp, 1pb), K.Miglinieks 9p. (3p. 3/5, 3ab, 1rp, 1pb), R.Birkāns 6p. (sodi 4/4, 3ab, 8rp, 1pb), A.Helmanis 5p. (3ab), O.Bērziņš 3p. (3ab, 1rp, 1pb), A.Visockis-Rubenis 2p. (no spēles 1/1, 1ab), J.Vītols 0p. (3ab, 4rp, 2pb), F.Meinarts, A.Vuciņš.

Nākošo spēli, kas būs pēdējā šīs sezonas “PafBet Latvijas-Igaunijas Līgas” mājas spēle liepājniekiem, BK “Liepāja” aizvadīs 11.martā pulksten 19:00, kad Liepājā viesosies pašreizējie Igaunijas čempioni “Pērnavas Osta”, kuru vada bijušais Tartu galvenais treneris Gerds Kullamē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *