Sestdien pulksten 19:00 noslēgsim mājas spēļu mačus PafBet turnīrā pret Igaunijas čempioni

11.martā vēlāk kā ierasts brīvdienās BK “Liepāja” aizvadīs pēdējo apvienotā turnīra mājas spēli, uzņemot pašreizējos Igaunijas čempionus “Pērnavas Ostu”. Spēles sākums pulksten 19:00.

Sakarā ar Liepājas pilsētas čempionāta garo dienas programmu, kas sāksies agrā rītā pulksten 10:00 un tiks aizvadītas četras spēles ar dažādiem saistošiem konkursiem, BK “Liepāja” savu pēdējo šīs sezonas “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” mājas spēli aizvadīs neierasti vēlu, proti, pulksten 19:00. Pretiniekos pagājušās sezonas pārsteiguma autori “Parnu Sadam” vai tulkojot “Pērnavas Osta”, kuri triumfēja Igaunijas čempionātā 2022.gadā.

Igauņu klubs šajā sezonā izmantoja iespēju piedalīties FIBA Izaicinājuma kausā, ko paredz FIBA nolikums pēc iepriekšējo sezonu sportiskiem rezultātiem. Dalība šajā un apvienotās līgas turnīrā prasīja vairāk resursu, kā, acīmredzot, “Pērnavas Osta” bija rēķinājusies, tā rezultātā tika zaudētas pārāk daudz spēles, kas liedza FIBA turnīrā izkļūt no grupas (C grupā 4 komandu konkurencē ierindojās 4.vietā ar 2 uzvarām un 4 zaudējumiem). Tāpat šī spēku dalīšana abos turnīros, prasīja vairākus negaidītus zaudējumus arī “PafBet” turnīrā un, pēc 18.novembra zaudējuma “Valmiera Glass/ViA” (82:83) galveno treneri Tomasu Annuku no mainīja Gerds Kullamē. Tāpat izstāšanās no FIBA turnīra nozīmēja arī iespaidīgu spēlētāju maiņu. No mums zināmākie Dāvis Geks un Trojs Bārnīs atrada citas pieturvietas, kā labi zinām, Dāvis uz vairāk kā mēnesi atgriezās BK “Liepāja” rindās, bet savulaik, arī Liepājā pabijušais Bārnīs pārcēlās uz Polijas vienību “Start”.

Pērnavas komanda šobrīd mēģina sasmelt sezonas sākumā izlieto ūdeni, proti, pārāk daudz pārcelto/ atcelto spēļu izspēlēšanu, tāpēc spēļu kalendārs Igaunijas ostas pilsētai ir ļoti sarežģīts. Pēc 8.marta spēles Ventspilī, kad tika zaudēts ar rezultātu 84:91, līdz sezonas izskaņai ir jāaizvada vēl četras spēles: 11.martā Liepājā, 12.martā Ogrē, 15.martā savā laukumā pret “Kalev/Audentes” un 18.martā arī Pērnavā pret “Kalev/Cramo”. Pašlaik, pērnavieši ieņem pirmo vietu “aiz play off”, jeb atrodas 9.pozīcijā ar 12 uzvarām un 14 zaudējumiem, bet, lai iekļūtu labāko astoņu komandu pulkā, Igaunijas klubam ir jāizcīna uzvaras visās četrās atlikušajās spēlēs, un jācer, ka 8.vietā esošā “Viimsi” netiks pie uzvaras nevienā no divām spēlēm (15.martā pret VEF un 19.martā pret Tartu).

Mūsu komanda pret “Pērnavas Ostu” pirmajā tikšanās reizē izbraukumā piedzīvoja vienu no šīs sezonas smagāko zaudējumu, kad Pērnavā 12.decembrī piekāpāmies ar rezultātu 58:90. Viens no galvenajiem klupšanas akmeņiem bija kapitulācija zem abiem groziem: iepretim mūsu komandas 23 atlēkušajām bumbām, mājinieki tika pie 53, no kurām 16 pie mūsu groza. Iemesls tik daudz atlēkušajām bumbām bija arī zemā metienu realizācija, liepājniekiem trāpot tikai katru trešo metienu no spēles (34%).

“Pērnavas Osta” līderi līdz šim aizvadītajās 26 spēlēs ir spēcīgais Mihels Kirve (200cm, 105kg), kuram 16 punkti un 8,8 atlēkušās bumbas, aizsargs Roberts Valge 14,2 punkti, kurš pret Ventspili pirms dažām dienām atzīmējās ar 29 punktiem, kā arī lietuviešu saspēles vadītājs Tadas Pazera ar 12,2 punktiem un 3,9 piespēlēm. Vēl igauņu klubā ir trīs leģionāri – centra pozīcijas spēlētāji austrālietis Metjū Makkārtījs (206cm) 6,4p.+5,5ab un sudānietis Duts Biārs Andrea Mabors (215cm) 3,8p.+5,8ab, kā arī amerikāņu saspēles vadītājs (180cm) 11,5p.+3,8piesp.

Spēles sākums Liepājas Olimpiskajā centrā pulksten 19:00. BK “Liepāja” spēlē Liepājas Olimpiskajā centrā, kā jau ierasts, tiks organizēti dažādi skatītāju konkursi un basketbola atrakcija ar balvām no mūsu sadarbības partneriem “Sportland”, “Belcibo”, “LSEZ”, “Branches”, “StreetFood”, “TeamSport”, “Balcia”, “Pure Chocolate” un BN “Kurši”, bet par aktivitātēm rūpēsies Liepājas teātra aktieris Armands Kaušelis.

Biļetes uz spēli nopērkamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, tai skaitā arī “Liepājas Olimpiskajā centrā”. Atgādinām, lai nekavētu spēles sākumu, iesakām, biļetes iegādāties laicīgi “LOC”, citās “Biļešu Serviss” vietās vai internetā šeit: https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/sports/basketbols/bk-liepaja-vs-parnu-sadam-383462/

Biļešu cenas uz BK “Liepāja”: skolēniem un studentiem 1,50 EUR, bet pamata biļetes cena 4,00 EUR. Bērniem līdz 6 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem ieeja bez maksas.

Atbalstām Sa-Vējos un tiekamies LOC!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *