No liepājnieku rokas krīt arī Igaunijas čempioni

11.marta vēlā vakara stundā BK “Liepāja” papildlaikā pārspēja pašreizējos Igaunijas čempionus “Pērnavas Osta” tiekot pie 12.uzvaras “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgā” šosezon.

Ņemot vērā basketbola svētkus Liepājas Olimpiskajā centrā, kas saistīti ar Liepājas pilsētas čempionāta basketbolā noslēguma spēlēm jau no 10:00 rītā, BK “Liepāja” mačs ar Gerda Kullamē vadīto Pērnavas vienību sākās neierasti vēlu, bet noslēdzās vēl negaidīti vēlāk, jo uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Tajā pārāki bija mūsējie, kas uzvarēja ekstra piecas minūtes ar rezultātu 15:11 un spēlē svinēja 12.panākumu apvienotajā turnīrā šajā sezonā ar rezultātu 102:98.

Otro spēli pēc kārtas un kā pēdējo šajā apvienotajā turnīrā savā laukumā aizvadīja BK “Liepāja”, kuras rindās atgriezies Kārlis Šiliņš, bet joprojām ar komandu nopietno savainojumu dēļ nevar palīdzēt Kārlis Žunda un Kristiāns Šulcs. Mūsu komanda maču iesāka ar Renāru Birkānu, Ojāru Bērziņu, Ričardu Danielu Vanagu, Robertu Freimani un Kārli Šiliņu, bet Kullamē viesu rindās laukumā sūtīja raženo Mikelu Kirves, pret Ventspili rezultatīvo Robertu Valgi (29 punkti 8.martā), Saimonu Sutu un diviem leģionāriem – amerikāņu saspēles vadītāju Aizeju Hārtu un kanādiešu centra spēlētāju Metjū Makkārtiju.

Spēles rezultātu atklāja Ojārs Bērziņš, bet viesi atbildēja ar Makkārtija divīti. Kārlis Šiliņš apliecināja savu daudzpusību realizējot tālmetienu, viesi ar sodiņiem panāca minimālu deficītu, bet Birkāns iegūst dubultu pārsvaru ar savu pirmo trejaci mačā (8:4). Pēc Hārta pustālā metiena un mūsu komandas neprecīzā uzbrukuma, iespaidīgi liepājnieku grozu nosargā Bērziņš, kurš bloķē metienu, bet jau otrajā laukuma pusē Freimanis ir precīzs no tālās distances (11:6). Kārlis Šiliņš saņem jau otro piezīmi, tāpēc laukumā dodas mūsu spēkavīrs Helmanis, kurš pievieno divus ačus mūsējiem (13:9). Viesi ar soda metieniem un divīti no spēles panāk neizšķirtu (13:13), kas gan nesaglabājas ilgi. Renārs Birkāns realizē pustālo metienu, bet Frederiks Meinarts iemet jau ceturto tālmetienu liepājniekiem (18:13). Pēc mirkļa Meinartam arī divi precīzi soda metieni un efektīgs bloks, taču pērnavieši gūst pēdējos šīs ceturtdaļas piecus punktus un pēc 10 spēles minūtēm ar 20:18 vadībā mājinieki.

Otrās ceturtdaļas ievadā turpinās mūsējo apšaude no tālās distances, kad pa trejacim realizē Meinarts un Birkāns, bet pēc Birkāna sodiņiem uz tablo +8 liepājniekiem (28:20). Uz Hārta diviem gūtiem punktiem no soda līnijas nekļūdīgi met Vanags (spēlē 9/9), bet viesi ar diviem groza guvumiem piespiež Artūru Visocki-Rubeni saukt malā savējos uz apspriedi (30:26). Spēlei atsākoties Šiliņš ir precīzs no groza apakšas, Valge realizē pustālo metienu, bet Kiseļovs pēc mūsu komandas neprecīzā metiena bloķē Valgi uz tālmetienu līnijas, taču liepājnieki atkal nespēj ieņemt viesu grozu. Valge turpina uzņemties iniciatīvu, realizējot tālmetienu un starp komandām tikai viens punkts (:31). Šo vājuma brīdi pārtrauc Šiliņš, realizējot otro tālmetienu un jau piespiežot minūtes pārtraukumu ņemt viesiem (35:31). Gerds Kullamē ir atradis īstos vārdus, jo kanādietis Makkārtijs divreiz ir sekmīgs no groza apakšas (35:35). Šo veiksmīgo viesu spēles nogriezni turpina Hārts un vēlreiz Makkārtijs, iegūstot “Pērnavas Ostai” jau +4 (39:35). Arnolds Helmanis ar spēku groza apakšā pārtrauc viesu 8-0, bet Sutts atjauno viesiem +4 (41:37). Pārkāpums pret Ričardu Danielu Vanagu uz tālmetiena atzīmes dod mūsējiem trīs soda metienus. Ričards ir nekļūdīgs (40:41). Par Meinarta pārkāpumu raženais Senegālietis tiek pie soda metiena, jo no spēles ir precīzs, taču sodiņa punkts izpaliek, savukārt, otrajā laukuma pusē Birkāns iemet jau trešo tālmetienu un atjauno neizšķirtu (43:43). Līdz pirmā puslaika izskaņai Valge pievieno divus punktus viesiem, Meinarts trīs mūsējiem, taču neveiksmīgi aizvadot pēdējo aizsardzību, Hārts ar pustālo metienu atjauno minimālu pārsvaru viesiem (47:46).

Pirmā puslaika statistika: no spēles viesi ir precīzāki 48,7% pret 41,2% mūsējiem, taču no tālās distances, aina ir gluži pretēja: liepājniekiem 9/19 un 47,4% pret 1/10 un 10%. Groza apakšā atkal pārāki ir pērnavieši 23 pret 17 atlēkušajām bumbām. Kļūdu skaits un pārtvertās bumbas ir līdzsvarā, attiecīgi, pa 4 brāķiem un 3 pārtvertām piespēlēm katrai komandai. Savukārt, piespēlēs mūsējiem 11 pret 8 un bloķētajos metienos 3 pret 1. Individuāli Birkāns ir rezultatīvākais, ar 13 punktiem un jau 7 rezultatīvām piespēlēm, kas ir vairāk kā vidēji spēlē līdz šim (6,58). Meinartam 11 punkti (3p. 3/3), Šiliņam 8p. (3p. 2/3), Vanagam 5p. (sodos 5/5). Viesiem līderos Makkārtijs 12p., Valge 9p., Hārts 8p.

Trešā ceturtdaļā Helmanis atjauno vadību mājiniekiem, bet Šiliņš pielabo neprecīzo Bērziņa metienu (50:47). Uz Suta divu punktu metienu Šiliņš vēlreiz ir sekmīgākais pie viesu groza pēc Bērziņa neprecīzā tālmetiena, bet Birkāns jau ceturto reizi spēlē ir precīzs no tālās distances (55:49). Hārts met nekļūdīgi no soda līnijas, bet Šiliņš tiek līdz groza apakšai un atjauno +6 (57:51). Hārts turpina turēt pērnaviešus spēlē, jo gūst vēl četrus punktus viesiem, bet Vanags trāpa tālu metienu ar pārkāpumu, turpinot precīzo soda metienu sēriju (60:55). Viesiem divreiz izdodas tikt līdz groza apakšai, punktus gūstot Āvam un Sutam (59:60) un jau mūsējie pieprasa minūtes pārtraukumu, kad jāspēlē 2:32 šajā ceturtdaļā. Spēlei atsākoties Meinarts realizē ceturto tālmetienu, bet pārkāpums pret raženo senegālieti Datu Baiaru Andrē Maboru nozīmē divus soda metienus. 215cm garais spēlētājs met nekļūdīgi (61:63). Ojārs Bērziņš atbild ar sarežģītu pustālo metienu, bet Āvs arī ir precīzs (63:65). Bērziņš vēlreiz ņem bumbu savās rokās, bet, pēc neprecīzā metiena labi pacīnās par atlēkušo bumbu pie viesu groza, sarūpējot mirkli vēlāk pārkāpumu pret sevi. Viens no diviem soda metieniem ir precīzs. Uz atlikušajām 18 sekundēm šajā ceturtdaļā laukumā dodas Kiseļovs. Pēdējā viesu uzbrukumā nesaprašanās mūsu komandas aizsardzībā mums maksā divus zaudētus punktus un ar rezultātu 66:65 noslēdzas trešā ceturtdaļa. Neskatoties uz neveiksmīgo pēdējo aizsardzību, esam atguvuši minimālu vadību.

Ceturtā, un kā vēlāk izrādījās, ne pēdējā spēles daļa, iesākās ar Renāra Birkāna diviem precīziem soda metieniem, bet uz Āva tālmetienu, Birkāns atbild ar savu jau piekto precīzo trejaci mačā (71:68). Lai arī izdodas nepieļaut viesiem sadeldēt rezultātu nākošajā uzbrukumā, tomēr arī pašiem nesekmējās palielināt pārsvaru, kā rezultātā, apturot “Pērnavas Ostas” ātro pāreju uzbrukumā, Kiseļovs nopelna nesportisko piezīmi. Saimons Suts realizē abus soda metienus, bet viesi uzbrukumā kļūdās. Tomēr jau pēc viena neprecīza liepājnieku uzbrukuma, Makkārtijs atjauno minimālu vadību viesiem (72:71). Atgriežoties laukumā Vanagam, pret viņu kārtējo reizi tiek pārkāpts noteikums un Ričards no soda līnijas atjauno minimālu pārsvaru BK “Liepāja”, bet Bērziņš no tuvas distances panāk trīs punktu vadību mūsējiem (75:72). Valge atjauno minimālu deficītu viesiem, bet Helmanis – mūsējiem +3. Taču arī viesi dzenas pakaļ, pretinieku kapteinim Kirvem esot precīzam no groza apakšas (76:77). Gan mūsējie, gan viesi negūst punktus sekojošos uzbrukumos, līdz laukumā atgriežas Šiliņš un pēc Birkāna piespēles ar bumbas triecienu atjauno trīs punktu pārsvaru mājiniekiem (79:76). Viesi ņem minūtes pārtraukumu, kad līdz pamatlaika beigām 4:31. Spēle atsākas ar Šiliņa trešo pārkāpumu un Sveres Āva precīzu trejaci pāri Helmaņa rokām (79:79). Arī Kārlis Šiliņš apliecina savas tālmetēja prasmes, pēc Birkāna piespēles realizējot trešo trejaci pāri Makkārtija rokām (82:79). Arī Āvs ir “uzkarsis” un realizē grūtu tālmetienu, šoreiz pāri Miglinieka rokām un neizšķirts  Liepājnieku uzbrukums apraujas ar neizpratni, jo pēc precīza Šiliņa metiena ar lielu pretestību, tiesneši saskatījuši “nostaigātu” Šiliņam un grozs neskaitās. Savukārt, viesi ar atkārtotu uzbrukumu ir sekmīgi un jau pārtraukumu pieprasa Artūrs Visockis-Rubenis, kad esam iedzinējos ar -2 (82:84) un 2:27 spēles laika. Atgriežoties laukumā uzbrukums ir līmenī abām komandām: vispirms Ojārs Bērziņš trāpa sarežģītu tālmetienu izpildīšanas brīdī veicot soli uz sāniem (85:84), bet tieši tādu pašu “manevru” veic arī neraksturīgi sev precīzais Āvs viesu rindās, realizējot jau ceturto tālmetienu šajā spēlē (vidēji sezonā 26%) un atkal divu punktu vadība viesiem (87:85), kad jāspēlē 1:35. Birkāns tiek līdz savai, citkārt, iemīļotai metiena pozīcijai no pustālās distances, taču šoreiz bumba izgriežas no groza stīpas, bet Helmanis pārkāpj noteikumus cīņā par bumbu. Viesu uzbrukuma noslēgumā Hārts nonāk pret Šiliņu un tiek līdz groza apakšai, taču šis sarežģītais metiens grozā nekrīt. Mūsējiem bumba, mazāk par minūti spēles laika un -2. Ojārs Bērziņš nerealizē pustālo metienu un bumba nu jau tiek viesiem. Āvs izpilda kārtējo sarežģīto tālmetienu šoreiz pāri Helmaņa rokām, un tas nav precīzs. Pie bumbas mūsējie, kad līdz pamatlaika beigām 18 sekundes. Birkāns ātri tiek līdz groza apakšai, kur nomānot pretiniekus atrod ieskrējienā Ričardu Danielu Vanagu, un Vanags ar bumbas triecienu grozā no augšas atgūst neizšķirtu 87:87. Pirms atlikušajām 9,8 sekundēm viesi pieprasa minūtes pārtraukumu. Kad spēle atsākas, Birkāns izmanto komandas ceturto pārkāpumu, lai nepieļautu viesu sadarbības realizēšanu, bet 5,3 sekundes līdz pamatlaika beigām vēlreiz viesi sasauc komandu uz apspriedi. Arī otrajā īsajā uzbrukumā bumbu pēc auta saņem Kirves, kurš šoreiz pats mēģina noslēgt uzbrukumu ar metienu pāri Helmaņa rokām. Palīdzību aizsardzībā cenšas sniegt Šiliņš, bet, pēc Kirves neprecīzā metiena bumbu gaisā izcīna Makkārtijs, kurš nenoreaģē, raidot bumbu grozā, bet cenšas to noķert, atskanot pamatlaika beigu sirēnai. Laimīgs neizšķirts 87:87 un seko papildlaiks.

Pamatlaika statistika. Turpinās tendence, ka no spēles labāk metienus realizē viesi, bet tieši no tālās distances mūsējie, jo 3p. rādītāji 40% 14 no 35 pret viesu 20,8% 5/24. Atlēkušajās bumbās esam pielikuši, jo šobrīd vairs tikai -1 (41 pret 42), kļūdu skaits lielāks mūsējiem (8 pret 6), pārtvertajās bumbās pa 4 abām komandām, bet bloķētajos metienos 4 pret 1, labāki ir mūsējie.

Papildlaiks atsākas ar viesu uzbrukumu un Helmaņa ceturto pārkāpumu, kas Valgem ļauj izpildīt divus soda metienus. Tikai otrais ir precīzs. Liepājnieku uzbrukums noslēdzas ar lielisku Bērziņa piespēli Vanagam, kurš realizē metienu no spēles ar sodu (90:88). Viesi mēģina iekarot mājinieku grozu no tālās distances, bet nesekmīgi, savukārt, Helmanis ar lielisku precīzu piespēli uz Šiliņu ļauj Kārlim triekt bumbu grozā. Šo mēģinājumu ar pārkāpumu aptur viesi, bet Šiliņš no soda līnijas met nekļūdīgi (92:88). Viesu kanādietis Makkārtijs ar piekto piezīmi noslēdz savu rezultatīvāko spēli “Pērnavas Ostas” rindās šajā spēlē gūdams 16 punktus, jo pērnaviešu uzbrukuma iesākumā nopelna uzbrukuma piezīmi pret Vanagu. Liepājnieku uzbrukums noslēdzas ar ceturto Šiliņa tālmetienu un +7 mūsējiem (95:88). Arnolds Helmanis arī saņem piekto piezīmi, uz soda metienu līnijas nosūtot Kirves, kurš abus sodiņus realizē (90:95). Pirmais mūsu komandas uzbrukums papildlaikā noslēdzas bez gūtajiem punktiem, jo pieļaujam kļūdu, bet arī viesi kļūdās savā mēģinājumā. Bērziņš no groza apakšas nerealizē metienu, bet Šiliņam saskata ceturto piezīmi, un Kirves no soda līnijas nerealizē nevienu! Bumba pie Freimaņa un liepājnieku uzbrukums noslēdzas ar Birkāna divu punktu guvumu (97:90), kad līdz papildlaika beigām 2:03. Viesu leģionārs Hārts kļūdās driblā, bet arī mūsējo izspēle uz groza apakšu Šiliņam noslēdzas ar kļūdu. Viesiem cerību izglābties atgriež kapteinis Kirves, kurš pielabo sava komandas biedra metienu, savukārt, lielisku sniegumu demonstrējušais mūsu kapteinis Birkāns atbild ar savu divu punktu raidījumu 99:92, kad tikai 57,9 sekundes spēles laika minūtes pārtraukums viesiem. Spēle atsākas ar Šiliņa bloķētu metienu un, diemžēl, Bērziņa kļūdu piespēlē, kā rezultātā Freimanis nopelna piezīmi, bet Suts tiesības izpildīt soda metienus (94:99). Liepājnieku uzbrukums noslēdzas ar kļūdu groza apakšā, bet viesi atbild ar Hārta caurgājienu un diviem gūtiem punktiem (96:99), kad jāspēlē 22 sekundes. Viesu presingu mūsējie pārvar, kas beidzas ar pārkāpumu pret Šiliņu. Kārlis realizē tikai pirmo sodiņu (100:96), bet pēc Āva neprecīzā metiena no groza apakšas, pārkāpums pret Maboru nozīmē divus metienus viesiem. Senegālietis abus realizē un minūtes pārtraukums mūsējiem (100:98), kad 8,7 sekundes spēles laika. Pēc apspriedes pret Šiliņu tiek pārkāpts noteikums, kas nozīmē mūsu komandas līderim divus svarīgus sodiņus. Kārlis nekļūdās un panāk pārsvaru, kuru nevar nodzēst viesi ar vienu uzbrukumu (+4, 102:98), kad jāspēlē tikai 8,8 sekundes. Viesi izpilda tālmetienu, kas nav precīzs un BK “Liepāja” svin 12.panākumu sezonā nodrošinot LBL izslēgšanas spēļu 1/4 fināla sērijas mājas priekšrocības pret “Latvijas Universitāti”, jo studenti vairs neko mainīt šajā sakarā nevar. Mūsu komanda pakāpās arī vietu augstāk kopvērtējuma tabulā – uz 10.vietu, uzreiz aiz “Pērnavas Ostas”. Igauņu klubam, savukārt, šis zaudējums liedza cerēt uz iekļūšanu “PafBet” apvienotās līgas astoņu komandu pulkā.

Šajā spēlē milzīgu artavu deva līderu duets (52 punkti no komandas 102): Kārlis Šiliņš guva 27 punktus, izcīnot 11 atlēkušās bumbas zem groziem, bet Renārs Birkāns tika pie 25 punktiem, kas ir viņa gūto punktu rekords mūsu komandā, atkārtojot savu piespēļu rekordu 15! Birkāns arī tika kronēts par šīs spēles un Elvi – par savējiem, balvas ieguvēju.

BK “Liepāja”: K.Šiliņš 27 p. (no spēles 9/12, 3p. 4/5, sodi 5/6, 11ab, pa 1 piespēlei un blokam, efektivitāte 40), R.Birkāns 25p. (no spēles 8/10, 3p. 5/6, sodi 4/4, 4ab, 15 piespēles, 3 pārtv.b., efektivitāte  42), R.D.Vanags 15p. (sodos 9/9, 3ab), F.Meinarts 14p. (3p. 4/5, 3ab, 2 bloki), O.Bērziņš 10p. (6ab, 3rez.p., 1 bloks), A.Helmanis 8p. (no spēles 4/6, 4ab, 1rez.p., 1 pārtv.b.), R.Freimanis 3p. (5ab), K.Miglinieks 0p. (1ab, 2rez.p., 1pb), J.Vītols 0p. (1ab, 1rp), B.Kiseļovs 0p. (1 bloks), K.Soldatenoks 0p., A.Vuciņš.

19.martā Rīgā BK “Liepāja” noslēgs šīs “PafBet Latvijas – Igaunijas Līgas” regulāro sezonu ar spēli “Latvijas Universitāti”. Tieši pret “LU” mūsējiem būs jātiekas LBL izslēgšanas spēļu sērijā par iekļūšanu LBL pusfinālā. Sērija, iespējams, sāksies 6.aprīlī Liepājā, bet spēļu kalendārs ir atkarīgs no BK “Ogre” veiksmēm apvienotās līgas 1/4 finālā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *