Latvijas-Igaunijas līgas turnīru vīri šodien noslēgs Rīgā pret LU

19.martā pulksten 15:00 BK “Liepāja” izbraukumā noslēgs šo apvienotās līgas regulāro sezonu tiekoties ar ilgu laiku nepārspēto “Latvijas Universitāti”.

Neatkarīgi no šīsdienas spēles iznākuma ir zināms, ka liepājnieki neiekļūs “PafBet Latvijas-Igaunijas Līgas” izslēgšanas spēlēs, kurās piedalīsies labākās 8 vienības no 16 komandām. Labvēlīgu apstākļu sakritības dēļ, mūsējie var finišēt 9.vietā. Lai tas notiktu šodien mūsējiem ir jāuzvar un jācer, ka Igaunijas flagmanis “Kalev/Cramo” pārspēs citu Tallinas komandu “TalTech”. Tādā gadījumā, BK “Liepāja” uzvaru/zaudējumu bilanci būs 13/17, bet pašreizējā 9.vietā esošā “TalTech” un Igaunijas čempione “Pērnavas Osta” finišēs ar 12/18 – zem mūsu komandas.

Šī spēle Rīgā būs īpaša ar vēl dažiem faktiem. Pirmām kārtām, sīkstie “LU” puiši ir pārspējuši mūsu komandu pēdējās trīs spēlēs pēc kārtas, pēdējo reizi BK “Liepāja” uzvaras garšu pēc spēles ar “LU” izbaudīja 2021.gada 6.martā uzvarot ar 86:71. Gan pagājušās sezonas abās, gan šīs sezonas vienīgajā savstarpējā spēlē pārāka bija “LU”, secīgi, uzvarot ar 77:72, 89:68, 91:88. Liepājā šīs sezonas vienīgajā spēlē 22.novembrī studenti lieliski nospēlēja 4.ceturtdaļā, kad tās līderis Dāvids Vīksne guva 15 punktus vienā ceturtdaļā, iepriekšējās trijās gūstot tikai divus ačus. Otrkārt, ir zināms, ka LBL izslēgšanas spēļu 1/4 finālā tieši pret “LU” mūsu komanda cīnīsies par iekļūšanu LBL pusfinālā. Tādējādi, šodienas spēlei ir arī cita nozīme.

Pirms šīs spēles BK “Liepāja” ir tikusi pie divām uzvarām pēc kārtas, savā laukumā uzvarot “Valmiera Glass/ViA” (83:69) un “Pērnavas Ostu” (102:98 papildlaikā), bet “Latvijas Universitāte” zaudējusi pēdējās sešās spēles pēc kārtas, piekāpjoties vairākās līdzvērtīgos mačos, kā 73:76 “Viimsi/Sportland”, 61:66 “Avis Utilitas/ Rapla”. Pēdējo reizi uzvaru “LU” izcīnīja 4.februārī savā laukumā pārspējot Tallinas “Kalev/Audentes” ar 87:82.

Neatkarīgi no šīs spēles iznākuma “Latvijas Universitāte” finišēs 13.vietā (pašlaik 9/20), jo 12.vietā esošā “Keila” izcīnījusi 11 uzvaras, bet 14.vietā esošā “Kalev/Audentes” divas spēle pirms sezonas beigām ir tikusi pie 6 uzvarām 28 spēlēs. “LU” līderi šajā sezonā ir Dāvids Viksne (13,7 punkti un 7,1 atlēkusī bumba), Ričards Vitoļskis (10,6 punkti un 2,7 rezultatīvas piespēles) un Reinis Avotiņš (10,5 punkts un 3,7ab). Mūsu vienības līderi ir Kārlis Šiliņš (18 punkti un 8,7ab), Ričards Daniels Vanags (13,6 punkti un 4,9ab) un Renārs Birkāns (10,7 punkti un 6,9 rezultatīvas piespēles).

Spēli no Rīgas translēs SportaCentrs.TV, šeit ir links uz tiešraidi: https://sportacentrs.com/sportacentrs_tv/live/17032023-b_latvijas_universitate_liepaja_b_br_pafb

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *