PafBet turnīru noslēdzam ar zaudējumu Rīgā un 10.vietu kopvērtējumā

19.martā Rīgā aizvadot apvienotās līgas pēdējo spēli BK “Liepāja” piekāpās “LU” ar rezultātu 78:86. Zaudējums ierindoja liepājniekus 10.vietā sezonas noslēgumā.

Uz Rīgu bija devies, bet spēlē nepiedalījās mūsu komandas rezultatīvākais spēlētājs Kārlis Šiliņš, bet mājinieku rindās mačā nevarēja piedalīties Norberts Strautiņš, Valters Briedis un Pauls Miglinieks.

Spēles ievadā veiksmīgāki bija mājinieki, kuri ieguva 10 punktu pārvaru (14:4), bet, Artūram Visockim-Rubenim veicot vairākas spēlētāju maiņas izdevās pārņemt iniciatīvu spēlē un izlīdzināt mača gaitu. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm “LU” +4 (28:24).

Otrajā ceturtdaļā pēc trim ar pusi spēlētām minūtēm pirmo reizi vadībā izvirzījās mūsējie (33:32), kad vienu no diviem sodiņiem realizēja Bērziņš. Turpinājās līdzvērtīga spēkošanās, vadībai mainoties ik pēc uzbrukuma. Pirmo puslaiku ar minimālu vadību noslēdza mājinieki (45:44). Pirmajā spēles daļā “Latvijas Universitāte” bija pārāka cīņā par atlēkušajām bumbām (17 – 11), realizēja labāk tālmetienus (5/11 – 5/14), kaut arī metienos no spēles bija praktiski līdzsvars (55% – 54%), bet mūsu komanda mazāk kļūdījās (5 – 8) un pārtvēra vairāk piespēles (4 – 1). Individuālajā statistikā mājinieku duets Avotiņš (12) un Vīksne (8) kopā guva 20 punktus, turpretī, liepājnieku rindās pa 10 ačiem Birkānam un Bērziņam, bet Freimaņa kontā 9 punkti.

Trešās ceturtdaļas ievadā Freimanis atjaunoja vadību mūsējiem (46:45), bet mājinieki trijos uzbrukumos panāca piecu punktu pārsvaru ”LU” (51:46). Mūsu komanda atbildēja ar 12-0, punktus gūstot Helmanim (2), Migliniekam (3), Freimanim (2), Vanagam (2) un pēc Meinarta bloķētā metiena vienā laukuma galā, pašam realizējot trejaci un panākot +7 (58:51). Pēc mājinieku pieprasītā minūtes pārtraukuma, spēle atkal apmeta kūleni, jo “LU” spēja atbildēt ar 9-0 un atkal pārņemt vadību spēlē (60:58). Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar mājinieku četru punktu pārsvaru (64:60).

Noslēdzošo ceturtdaļu mājinieki iesāka ar tikpat rezultatīvu sniegumu kā trešās ceturtdaļas izskaņā un ieguva 9 punktu pārsvaru (73:64), kad vēl bija jāspēlē 6:21. Arī liepājnieku pieprasītais minūtes pārtraukums neviesa izmaiņas spēlē. No soda līnijas pārāk daudz brāķa mūsējiem (precīzs viens no četriem), bet mājiniekiem Kampuss trāpīja smagu tālmetienu uzbrukuma pēdējā sekundē (76:65). Mūsu komandas uzbrukums bija “iestrēdzis”, un centieni atspēlēties nedeva vēlamo rezultātu. 1:17 līdz spēles beigām Miglinieks trāpīja trešo tālmetienu (74:82), bet laika atlika pārāk maz. Mačs noslēdzās ar “LU” uzvaru arī otro reizi sezonā, šoreiz ar 86:78. Līdz ar šo zaudējumu mūsu komanda finišēja 10.vietā (12/18), bet “Latvijas Universitāte” saglabāja 13.pozīciju (10/20). Abas komandas jau aprīļa sākumā tiksies LBL izslēgšanas spēlēs sērijā līdz trim uzvarām, kad beidzot BK “Liepāja” būs nepieciešams pārtraukt “LU” uzvaru sēriju pret mūsējiem.

Kopvērtējumā trim komandām ir vienāda uzvarēto/zaudēto spēļu bilance 12/18, bet savstarpēji trim komandām rēķinot tikai šo spēļu rezultātus, labākā pozīcijā ir Igaunijas “TalTech” (3-1), tad mūsējie (2-2) un tad esošie Igaunijas čempioni “Pērnavas Osta” (1-3). Attiecīgi, “TalTech” divreiz uzvarēja pērnaviešus, bet ar liepājniekiem uzvaras dalīja uz pusēm, bet BK “Liepāja” pa reizei uzvarēja un zaudēja abām šīm komandām. Ņemot vērā šos papildus nosacījumus, šajā sezonā finišējām 10.vietā, kas ir augstākais sasniegums apvienotajā “Latvijas – Igaunijas Līgā” līdz šim.

Viens no zaudējumu iemesliem bija cīņa par atlēkušajām bumbām un šajā rādītājā mājinieki bija pārāki ar 15 bumbām zem abiem groziem (41 pret 26)!

Šajā spēlē mūsu komandā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Roberts Freimanis, bet Renārs Birkāns spēli noslēdza ar 13 punktiem un 14 rezultatīvām piespēlēm.

BK “Liepāja”: R.Freimanis 19p. (3p. 1/6, 2p. 7/9, 1p. 2/2, 5ab, 2rp, 1pb, 1bl), R.Birkāns 13p. (3p. 2/4, 2p. 2/2, 1p. 3/4, 5ab, 14rp, 3pb, EFF 37), R.D.Vanags 10p. (no spēles 5/12, 3ab, 2rp), O.Bērziņš 10p. (no spēles 4/11, 3ab), K.Miglinieks 9p. (3p. 3/3, 1ab, 2pb, 1bl), A.Helmanis 8p. (no spēles 4/9, 2ab, 1rp, 1pb), J.Vītols 6p. (2p. 3/3, 1ab, 2rp), F.Meinarts 3p. (3p. 1/3, 1ab, 1rp, 1bl), A.Visockis-Rubenis 0p. (1rp), K.Soldatenoks 0p., B.Kiseļovs 0p.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *