Gaidot LBL izslēgšanas spēļu kalendāru aizvadīsim pārbaudes spēles

Vēl 23.martā nav zināms, kad šajā pavasarī sāksies LBL izslēgšanas spēles, jo šo spēļu sākums ir atkarīgs no Ogres veiksmēm “Latvijas-Igaunijas Līgas” play-off. Tikmēr aizvadīsim pārbaudes spēles.

24.martā tiks dots starts apvienotās līgas izslēgšanas spēlēm, kurā piedalīsies astoņas labākās šī turnīra komandas, diemžēl, bez mūsējiem. Un, neskatoties uz personiskajām simpātijām, vienas Latvijas komandas veiksmes vai neveiksmes ietekmēs atlikušo piecu Latvijas klubu spēļu kalendāru šim pavasarim. Proti, gadījumā, ja BK “Ogre” pārvarēs “Latvijas-Igaunijas Līgas” pirmo kārtu un iekļūs “Final 4” fāzē, tad LBL izslēgšanas spēles sāksies 11., 12.aprīlī, bet, ja ogrēniešiem nebūs pa spēkam pārspēt Igaunijas flagmani “Kalev/Cramo” divas reizes, tad starta šāviens Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēm tiks dots 5.,6.aprīlī. Tas ir saistīts ar to, ka šajā pirmajā kārtā – 1/4 finālā dalību ņems arī BK “Ogre”. Bet, kamēr komanda ir aizņemta citā turnīrā, LBL nevar sākties. Protams, “Lat-Est” turnīra play-off mačos piedalās vēl divi mūsu valsts klubi, kā pašreizējie šī un Latvijas čempioni “VEF Rīga” un BK “Ventspils”, taču šīs komandas LBL izslēgšanas mačus sāks tikai no pusfināla sērijas, kas sāksies pēc 1/4 finālu kārtas, tāpēc abu vadošo Latvijas komandu sekmes “Lat-Est” turnīrā nekādi neietekmē LBL spēles.

BK “Liepāja” LBL izslēgšanas mačos ir jau sen zināmie un divas sezonas nepārspētie “Latvijas Universitātes” puiši, un šī sērija sāksies Liepājā, attiecīgi, 6. vai 12.aprīlī. Līdz šīm spēlēm ir jāgaida, un, lai komanda ne tikai ieliktu fizisko gatavību, slīpētu dažādas sadarbības treniņos, labākais veids pārbaudīt savu gatavību ir spēlēs. Lai arī cik daudz komandu atrodas mūsu reģionā, atrast pretinieku, kas ir gatavs aizvadīt pārbaudes spēles pret mūsējiem, ir, praktiski, neiespējams. Igaunijas Klubiem, kuri neiekļuva šajās “Lat-Est” izslēgšanas spēlēs ir lieliska iespēja aizvadīt pārbaudes mačus savā starpā, jo tādu komandu ir daudz (“TalTech”, “Pērnavas Osta”, “Keila”, Tallinas “Kalev/Audentes” un Rakveres “Tarvas”), tanī pat laikā, Latvijā bez dalības apvienotā turnīra play off paliek tikai trīs – mūsējie un mūsu pretinieki “LU” un Valmieras komanda. Pārbaudes spēli pret “LU”, protams, nav prātīgi aizvadīt, jo galu galā, uz izslēgšanas spēļu šaurās laipas tiksies tieši šīs komandas, katrai cerot pārvarēt pretinieku un iekļūt labāko četru Latvijas komandu pulkā, tāpēc kā vienīgie pretinieki pārbaudes spēlēm atliek vidzemnieki. Taču, ņemot vērā ērto atrašanās vietu tuvu Igaunijai, “Valmiera Glass/ViA” labprātāk savu komandas gatavību pārbaudīs tieši pret ziemeļu kaimiņiem.

Vēršoties pie Liepājas dienvidu kaimiņiem lietuviešiem, kur, neapšaubāmi, ir vairāk komandu kā Latvijā un Igaunijā kopā (ieskaitot arī spēcīgo NKL līgu), atrast vienību, kurai ir nepieciešamība spēlēt, pieejami datumi pret savu čempionātu, izrādījās pārāk sarežģīts process. Saņēmām atteikumus no vairākām pēc spēka otrās līgas komandām, bet pirmajai – LKL līgai joprojām turpinās regulārā sezona, un vajadzība spēlēt ar mūsējiem – nebija. Kā vienīgie atsaucīgie uz mūsu lūgumu piekrita no Liepājas tālākā Lietuvas komanda – Marijampoles “Sūduva-Mantinga”. Savulaik, Baltijas Basketbola Līgā un, protams, arī LKL līgā dalību ņēmusī Polijas pierobežas komanda “Sūduva-Mantinga” pēc sekmīgi aizvadītas regulārā sezonas 1.un 2.fāzes saglabāja 1.vietu 14 komandu ieskaitē, tāpēc pašlaik notiekošajā izslēgšanas spēļu kārtā Lietuvā nepiedalās, bet iesaistīsies tajā no otrās kārtas, kas būs 1/4 fināls. Tāpēc 24.martā neierasti agrā laikā – pulksten 14:45 BK “Liepāja” mērosies spēkiem pret pieredzējušu spēlētāju nokomplektēto “Sūduva-Mantinga”.

Lietuvas komandas rindās ir savulaik nedaudz Liepājā uzspēlējušais Justas Nausēdas, kurš 2018./19.gada sezonā bija vienojies ar mūsu vienību par līgumu, taču, pirms sezonas piedaloties 3×3 turnīrā iedzīvojās savainojumā un mums pievienojās pēc savainojuma sadziedēšanas, taču, tā arī nespēja parādīt nepieciešamo sniegumu. Sešās “Olybet Lat-Est” turnīra spēlēs Justas vidēji tika pie 4,5 punktiem, 2,5 atlēkušajām bumbām un 1,7 rezultatīvām piespēlēm. Pēdējo spēli BK “Liepāja” rindās Nausedas aizvadīja 2018.gada 20.oktobrī pret BK “Ventspili”. Marijampoles rindās ir arī latviešu centrs Viktors Iļjins, kuram 35 spēlēs vidēji 7,7 punkti un 5,5 bumbas zem groziem. “Sūduva-Mantinga” līderi punktos ir Aurēlijs Puķelis (17,7 punkti, 8,1 atlēkusī bumba), gandrīz Liepājā uzspēlējušais Domants Viļis (12,5 punkti), kurš pirms vairākiem gadiem pavīdēja mūsu treneru sarakstos, kā arī Ēvalds Džiaugis (11,2 punkti un 4,3ab). Mūsu pārbaudes spēles pretinieki aizvadītajās 38 spēlēs NKL līgā izcīnīja 31 uzvaru, piedzīvojot 7 zaudējumus un savu play-off kārtu uzsāks pret kādu no Viļņas komandām (“Rytas-2” vai “Stekas”), jo šīm komandām pagaidām sērijā 1:1.

Savukārt, nākošajā nedēļā mūsu vienība aizvadīs spēli pret Latvijas 2.līgas, jeb “Ramirent NBL” vienību BK “BA Turība”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *