Grigorjeva ieliek pamatus mūsu komandas pirmajai uzvarai sērijā par bronzu

Šodien spēli iesākot ar septiņiem gūtiem punktiem no deviņiem, Grigorjeva apliecināja mūsu komandas nodomus izcīnīt šo LSBL bronzu. Spēle gan viegli nevedās, tomēr pirmā uzvara SBK “Liepāja/LSSS” ar rezultātu 66:59 pār BJBS “Rīga Juniores/LU”. Sērijas otrā, un, iespējams, pēdējā spēle notiks Rīgā 25.aprīlī.

Šajā spēlē mūsu komandai nevarēja palīdzēt mūsu U16 vecuma meitenes un treneris Ģirts Splīte, kuri Daugavpilī piedalās LJBL U16 finālspēlēs. Liepājas kadetēm izdevās pārvarēt 1/4 fināla barjeru un sacentīsies par sava vecuma bronzas medaļām. Pārējās SBK “Liepāja/LSSS” spēlētājas bija ierindā uz šīs sezonas svarīgo spēli.

Rūdolfs Rozītis starta pieciniekā sūtīja Eniju Ķīvīti, Madaru Šmiti, Paulu Kļeščovu, Danielu Grigorjevu un Raivitu Koreņiku, bet Aivara Vīnberga vadītās juniores spēli iesāka ar Šarloti Pētersoni, Elīnu Cīruli, Līvu Liniņu, Katrīnu Rainu Kalniņu un Elizabeti Feierbergu. Mājinieču virknējums izrādījās daudz jaudīgāks, jo pēc tam, kad centra iemetienā pirmā uzbrukuma tiesības ieguva viešņas un nespēja atklāt spēles rezultātu, mūsu komanda četros uzbrukumos pēc kārtas bija sekmīgas, trijos no četriem uzbrukumiem punktus gūstot Grigorjevai (viens tālmetiens un divi pustālie metieni) un Šmitei realizējot divus sodiņus (9:0). Tikai spēles trešās minūtes izskaņā viesu komanda tika pie pirmajiem punktiem, bet Koreņika un Kaupmane palielināja liepājnieču gūto punktu guvumu par trim (12:2). Turpinājumā arī rīdzinieces spēlēja sekmīgāk, pietuvojoties rezultātā līdz sešu aču deficītam (6:12). Mūsu vienība atbildēja ar Grigorjevas “2+1” un diviem trejačiem no Urtānes un Šmites (21:6). Tobrīd likās, ka spēles scenāriju raksta tikai liepājnieces, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 24:13.

Otrā ceturtdaļa mainījās spēles ritējums, mūsu komandai gūstot tikai dažus punktus, bet juniorēm arvien vairāk samazinot deficītu. Kad bija nospēlētas piecas ar pusi minūtes, liepājniecēm tikai trīs punktu pārsvars un seko mājiniecēm minūtes pārtraukums. SBK “Liepāja/LSSS” pielika aizsardzībā, un tuvāk “Rīga Juniores/LU” nepielaida. Paula Kļeščova realizēja divus soda metienus, bet uz viešņu četriem punktiem rezultatīvi atbildēja Sanija Brikmane, vispirms realizējot tālmetienu, bet līdz ar puslaika beigu sirēnu trāpot no groza apakšas. Puslaikā komandas devās pie mūsu komandas sešu punktu pārsvara (34:28).

Otrā puslaika ievadā mūsējās palielina pārsvaru, pēc Šmites, Koreņikas un Ķīvītes gūtajiem groziem liepājniecēm +11 (39:28). Rīdzinieces nepadevās un guva sešus punktus pēc kārtas. Koreņika ar Ķīvīte pretī liek savus četrus (43:36) un, kad jāspēlē 4:12 šajā ceturtdaļā, seko minūtes pārtraukums. Pēc Koreņikas gūtā groza, Kitija Muzikante īsā brīdī nodemonstrē labu sniegumu, vispirms bloķējot metienu aizsardzībā, bet uzreiz pēc tam realizējot tālmetienu. Seko vēl viena Muzikantes sekmīga darbība, tiekot pie “2+1” gājiena, taču sodiņu nerealizējot un liepājnieču pārsvars sasniedz 14 punktus (50:36). Līdz ceturtdaļas izskaņai mazliet labāk  veicas rīdziniecēm, un pēc trim spēles nogriežņiem rezultāts 54:43.

Noslēdzošajā ceturtdaļā ilgu spēles daļu mūsu komanda saglabā pietiekami komfortablu pārsvaru, kas svārstās no 9 līdz 13 punktiem, pēc Minajevas divīša 60:47. Taču tuvojoties spēles beigām arvien vairāk sekmīgas darbības padodas tieši juniorēm, kas divas minūtes līdz beigu sirēnai pietuvojas piecu punktu attālumā (57:62) un seko Rūdolfa Rozīša pieprasīts minūtes pārtraukums. Kādu mirkli rezultāts nemainās, līdz Daniela Grigorjeva no groza apakšas izkustina mūsu komandas gūto punktu bagāžu, bet pēc viesu komandas diviem soda metieniem Paula Kļeščova atbild ar diviem precīziem sodiņiem un pirmā uzvara LSBL bronzas sērijā tiek mūsējām (66:59).

“Lauma Lingerie” dāvātā labākās spēlētājas balva tiek Danielai Grigorjevai, kura spēlē guva 14 punktus, izcīnīja 6 atlēkušās bumbas un bloķēja vienu metienu. Raivita Koreņika atzīmējās ar 11 punktiem un 16 bumbām zem groziem, bet Madara Šmite 9 ačiem pievienoja 10 atlēkušās bumbas.

Šīs sērijas otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām tiks aizvadīta Rīgā 25.aprīlī pulksten 19:00.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *