Mūsu komanda pēc uzvaras Daugavpilī nonāk soļa attālumā līdz LBL finālam

26.aprīlī “Daugavpils Olimpiskajā centrā” 1000 skatītāju klātbūtnē BK “Liepāja” izcīnīja otro panākumu pār “VEF Rīga” ar rezultātu 78:75. Rezultāts LBL pusfināla sērijā līdz trim uzvarām kļuvis 2:1 liepājnieku labā.

Uz spēli otrajā lielākajā Latvijas pilsētā mūsu komanda ieradās 25.aprīļa vēlā vakara stundā, ieturot vakariņas un pārnakšņojot Daugavpils viesnīcā “Dinaburga”. Spēles diena ritums bija vienkāršs: brokastis, rīta treniņš piešaujot Daugavpils OC grozus, pusdienas, atpūta un gatavošanās sērijas trešajai spēlei. Visas BK “Liepāja” papildus izmaksas, kuras bija saistītas ar spēles pārcelšanu no Rīgas uz Latgales lielpilsētu nosedza Daugavpils puse un tās uzņēmēji Igors un Vladimirs. Šī mača nominālie laukuma saimnieki “VEF Rīga”, savukārt, šajā tālajā pilsētā ieradās spēles dienā, bet ne uzreiz uz spēli.

Abas komandas arī šajā sērijas 3.spēlē bija nemainīgos sastāvos, vefiešiem joprojām palīdzēt nevarēja Māris Gulbis un šī sezona priekšlaicīgi savainojuma dēļ, visticamāk, ir beigusies mūsu bijušajam spēlētājam Robertam Bērziņam, savukārt, liepājnieku sastāvā Daugavpilī nebija Roberts Freimanis, Frederiks Meinarts un Kristiāns Šulcs.

Maču mazliet labāk iesāka “VEF”, kuri starta pieciniekā sūtīja Zoriku, Kouziju, Brūksu, Mišku un Klarensu, pēdējiem diviem atklājot spēles rezultātu (4:0), bet mūsu komandai pirmo grozu guva Miglinieks un pirmo tālmetienu trāpot Žundam (5:6). Mājinieki panāca divu punktu pārsvaru (7:5), bet kopš tā brīža iniciatīva pārgāja liepājnieku rokās, punktus gūstot Šiliņam (no groza apakšas un no tālās distances), bet Helmanim, iesaistoties spēlē no rezervistu soliņa, izdodas palielināt pārsvaru līdz pieciem punktiem (12:7). Vienmēr enerģiskais Ate pārtrauc mūsu komandas izrāvienu 7-0, esot precīzam no groza apakšas, bet pēc Žundas un Butirina divīšiem un Birkāna tālmetiena gūšanas, pie rezultāta 17:11 vefieši pieprasa pārtraukumu. Spēles gaitu tas nemaina, vadībā  joprojām atrodoties mūsējiem, pēc Šiliņa divpunktnieka un Vītola tālmetiena pirmā ceturtdaļa noslēdzas ar +6 viesiem (22:16).

Otrās ceturtdaļas ievadā Šiliņš otro reizi spēlē realizē trejaci, ierakstot savā kontā jau 10 punktus, bet Vītols pārsteidz Klarensu, raidot “VEF” grozā jau septīto tālmetienu (28:16). Brūks un Miška samazina mājinieku deficītu līdz astoņiem punktiem, bet divciparu pārsvaru atjauno komandas kapteinis Birkāns raidot grozā divu punktu metienu (30:20). Turpinās pietiekami rezultatīvs spēles nogrieznis, abām komandām apmainoties ar grozu guvumiem, bet pēc Helmaņa āķīša, pēdējo minūtes pārtraukumu izmanto “VEF” stūrmanis Jānis Gailītis (plus 11 mūsējiem 36:25, 4:31 spēles laika). Atsākoties spēlei Henriks Bajārs nostāv aizsardzībā pret Klarensu, neļaujot rīdziniekiem gūt grozu. Otrajā laukuma galā Birkāns saņem uzbrukuma piezīmi, bet pēc Brūksa trim gūtajiem punktiem, sapulci laukuma malā sasauc mūsējie (36:28). Diemžēl, spēles tiesneši saskata uzbrukuma piezīmi Kārlim Šiliņam, kuram tā ir trešā personiskā piezīme. Laukumā atgriežas Helmanis, bet spēka uzbrucēja pozīcijā nākas darboties Kristapam Migliniekam, jo trīs personiskās piezīmes īsā brīdī sakrājis arī Ričards Daniels Vanags. Brūks noapaļo “VEF” gūto punktu robežu (30:36), bet Helmanis nerealizē pirmos divus mūsu komandas soda metienus. Kouzijs ar Brūksu pietuvina vefiešus līdz trīs punktu atstatumam (33:36), kad jāspēlē nieka 3,1 sekunde. Pēc otrā Brūksa nerealizētā soda metiena par sevi atgādina Ojārs Bērziņš, kurš līdz ar puslaika beigu sirēnu raida grozā tālmetienu un pēc pirmajām 20 minūtēm mūsu komandai sešu punktu pārsvars (39:33). BK “Liepāja” atdevuši 9 rezultatīvas piespēles, bet pretinieki kļūdījušies 11 reizes, asistējot tikai sešas reizes. Tieši tik pat piespēles atdevis Renārs Birkāns. Pārsvars liepājniekiem ir tālmetienu kvantitātē un realizācijā (7/15 pret 1/4). Atlēkušajās bumbās labāki ir mājinieki (18 pret 12). Gūtajos punktos nebija atzīmējušies tikai divi mūsējie, no tiem, kas devās laukumā (Vanags, Bajārs), bet rezultatīvākie Šiliņš 10p., Birkāns 7p., Helmanis un Vītols pa 6p. “VEF” rindās ar 10 punktiem rezultatīvākais bija Brūks, kuram 10 punkti un 5 atlēkušās bumbas.

Trešo ceturtdaļu iesākam ar Miglinieka tālmetienu un Šiliņa divu punktu guvumu īsā laikā, un atjaunojam lielāku pārsvaru (44:33). Uz Miškas diviem gūtajiem punktiem Birkāns atbild ar diviem sekmīgiem soda metieniem par Brūksa nesportisko piezīmi. Liepājnieku pārsvars ilgāku laiku saglabājas itin komfortabls, taču pēc Zorika un Ates gūtajiem groziem starp komandām tikai trīs punkti (48:45), kad jāspēlē 5:05 un minūtes pārtraukums mūsējiem. Tobrīd rīdziniekiem jau piecas komandas piezīmes, bet mūsējiem neviena. Vienu minūti neviena no komandām negūst punktus līdz Birkāns realizē tālmetienu (51:45) un jau minūtes apspriede “VEF”. Nominālie mājinieki vērā ņemamu ieguvumu nerod, bet mūsējie palielina pārsvaru ar Bērziņa soda metieniem (53:45). Brūks par diviem punktiem palielina vefiešu gūto punktu ražu, bet Kārlis Šiliņš pretī liek vēl divus tālmetienus, pirmo trāpot uzbrukuma pēdējā sekundē pret groza vairogu, bet pēc otrā trīspunktnieka jau atkal +12 liepājniekiem (59:47). Otro pārtraukumu otrajā puslaikā ir spiesti izmantot vefieši, kad jāspēlē 1:26. Savādu nesportisko pārkāpumu tiesneši fiksē Migliniekam, par ko Krūmiņš realizē vienu no diviem soda metieniem, bet sekojošajā vefiešu uzbrukumā Ate iemet tālmetienu (51:59). Taču pēdējo vārdu šajā ceturtdaļā saka Žunda, kurš gūst jau trešo grozu liepājniekiem līdz ar beigu sirēnu (61:51).

Noslēdzošo ceturtdaļu “VEF” iesāk ar Brūksa groza guvumu, bet Žunda meistarīgi atbild ar saviem diviem punktiem. Vēlreiz uzbrukuma noslēgšanai tiek izvirzīts Brūks, kurš tiek pie vēl diviem punktiem. Mirkli vēlāk Birkāns sarūpē ceturto pārkāpumu “VEF” centra spēlētājam, un Brūks nonāk bīstamā situācijā, bet Birkāns realizē abus soda metienus (65:55). Pēc Vanaga ceturtās personiskās piezīmes un Kouzija “2+1” un Ates kārtējā tālmetiena Artūrs Visockis-Rubenis sauc malā savējos, kad rezultāta starpība ir četri punkti un spēles laiks 7:08. Atsākoties spēlei abas komandas kļūdās, bet jau pēc mirkļa Žunda ar Zoriku apmainās ar precīziem trīspunktniekiem, bet mūsējo uzbrukumu ar bumbas triecienu no augšas noslēdz Šiliņš pēc Birkāna piespēles (70:64). Migliniekam roku pietur Brūks, uzgāžot sev virsū, bet liepājniekam fiksēts pārkāpums. Amerikānis realizē abus brīvmetienus, bet cits “VEF” leģionārs Kouzijs pēc ilgāka laika posma pietuvina mājiniekus līdz divu deficītam (68:70). Mūsu komanda nerealizē savu uzbrukumu, bet Žundas pārkāpums nosūta Brūksu vēlreiz uz soda metienu līniju, kad jāspēlē 3:18. Šoreiz abus sodiņus raženais amerikānis nerealizē. Seko mūsu komandas garākais uzbrukums, pa tālmetienam izpildot Birkānam, Žundampat divreiz, bet no groza apakšas arī Žunda met neprecīzi. Arī Kouzijs neizmanto otro iespēju panākt neizšķirtu, bet Ojārs Bērziņš sarūpē Zorikam pārkāpumu un sekmīgu “2+1” gājienu (73:68), kad jāspēlē mazāk par divām minūtēm. Atbildes uzbrukumā Zoriks pretī liek savu trīspunktnieku, bet uzreiz divu uzbrukumu tiesu atjauno Miglinieks realizējot floutera metienu (75:71). Kārlis Žunda izpelnās personisko piezīmi, bet Zoriks no soda līnijas iemet tikai vienu punktu, kad spēles laiks tikai 1:02. Birkānam tiek izsista bumba ārpus laukuma, bet tiesnešu svilpe klusē. Šiliņš no tālās distances ir neprecīzs, bet arī Kouzijs neizmanto iespēju pietuvināt “VEF” līdz minimumam. Žunda izcīna atlēkušo bumbu pie mūsu groza, kam seko apzināts pārkāpums pret Birkānu. Renārs realizē tikai otro soda metienu (76:72), un seko “VEF” apspriede, kad spēles tablo rāda vairs tikai 12,1 sekundi. Vefiešu pirmais uzbrukums noslēdzas ar neprecīzu Zorika tālmetienu, Brūksa izcīnītu atlēkušo bumbu un Ates trejaci (75:76), kad nieka 2,9 sekundes jāspēlē un minūtes pārtraukums liepājniekiem. Droši ievadot bumbu spēlē pārkāpums pret Šiliņu, kurš realizējot abus soda metienus fiksē spēles gala rezultātu, jo tobrīd spēles laiks atlika 0,02 sekundes. BK “Liepāja” svin otro panākumu šajā sērijā, uzvarot Daugavpilī ar 78:75 un dodas uz mājām ar lielām izredzēm pacīnīties par iekļūšanu LBL finālā.

Kārlis Šiliņš spēli noslēdza ar 23 punktiem (3p. 4/8, 6ab), bet Birkānam 15 punkti un 8 rezultatīvas piespēles.

Piektdien 28.aprīlī Liepājā notiks šīs sērijas ceturtā, iespējams, pēdējā spēle.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *