Zaudējam spēli pret VEF, bet ne cīņu

Piektdien 28.aprīlī pie gandrīz pārpildītām abām tribīnēm mūsu puiši piedzīvoja smagu zaudējumu pret “VEF” 92:60, bet joprojām saglabā izredzes iekļūt LBL finālā. Svētdien sērijas pēdējais mačs notiks Rīgā.

BK “Liepāja” pirmo reizi kopš 26 gadu senas pagātnes bija nonākusi “basketbola ceļa posmā”, kur var izšķirties LBL fināla stāsts: uzvarētu liepājnieki mājās, tad triumfs sērijā 3:1 un vieta LBL finālā godam nopelnīta. Taču, bumba ir apaļa un “VEF” ir “VEF”. Komanda ar ikgadēju pieredzi LBL finālā kopš 2010.gada, komanda, kas startē spēcīgajā FIBA “Čempionu Līgā”. Spēle mūsējiem nepadevās, šaubu nav, tanī pat laikā labāko spēles ievadu nodemonstrēja viesi, realizējot pirmajā ceturtdaļā piecus no septiņiem tālmetieniem, Kouzijam šajā spēles elementā esot perfektam (4/4). Mūsu komandai ar metienu realizāciju pagalam neveicās, jo precīzs tikai viens no pieciem trejačiem, bet no spēles kopumā liepājnieki vefiešu grozā trāpīja četrus no divpadsmit metieniem. Rīdzinieki netrāpīja tikai četrus no 11. Soda metienu skaita attiecība divreiz labāka viesiem (5/8 pret 2/2). Pēc desmit minūtēm vefiešiem +13 (24:11).

Arī otrajā ceturtdaļā deviņkārtējie Latvijas čempioni tempu nesamazināja, jo joprojām veiksme bija rīdzinieku sabiedrotā. Gluži pretēji klājās mūsējiem, lai arī kādu virknējumu laukumā sarindotu Artūrs Visockis – Rubenis, spēles gaitu šajā “Lielā basketbola dienā” mājiniekiem nebija lemts mainīt. Arnolds Helmanis, diemžēl, izpelnās arī tehnisko piezīmi, kas viņam ir jau ceturtā personiskā. Jau pirmajā spēles daļā iespēja tiek dota talsiniekam Henrikam Bajāram, kurš sevi apliecina pietiekami labi un izpelnās komandas biedru uzslavas. Arī šajā ceturtdaļā BK “Liepāja” gūst 11 punktus, viesiem tiek par vienu mazāk kā pirmajā desmit minūtē un ar Zorika pēdējās sekundes metienu puslaikā komandas dodas pie rezultāta 22:47.

Puslaika statistika: metienu realizācija no spēles (6/21 28,6% – 15/25 60%), tikai tālmetienu (2/9 22,2% – 8/11 72,7%), soda metieni (8/12 – 9/14), atlēkušās bumbas 12 – 17, rezultatīvas piespēles 1 – 11, kļūdas 10 – 8, pārtvertas bumbas 1 – 4. Individuāli Žundam 7 punkti, Bērziņam 5 punkti, bet viesiem Kouzijam 16 ači, Brūksam 9, bet Atem un Zorikam pa 8. Pirmo reizi šajā pusfināla sērijā “VEF” rindās dodas Māris Gulbis, kurš piecās minūtēs pie punktiem netiek.

Lielajā pārtraukumā uz “Liepājas Olimpiskā centra” parketa ar aplausiem tika sagaidītas mūsu bronzas meitenes, kuras šajā sezonā, visu sezonas daļu atradās Baltijas Sieviešu Basketbola Līgas labāko vienību pulkā, izkrītot no izslēgšanas spēļu zonas tikai pēdējā kārtā, bet Latvijas Sieviešu Basketbola Līgā (LSBL) izcīnīja bronzas godalgas, triumfējot divās spēlēs pār BJBS ”Rīga Juniores/LU”. Mūsu biedrības prezidents Āris Ozoliņš un “LSSS” direktors Guntars Kikučs teica atzinīgus vārdus, vēlējumus un uzslavas mūsu komandai, bet paldies atbalstītājiem un skatītājiem teica SBK “Liepāja/LSSS” kapteine Raivita Koreņika.

Otrā puslaika ievadā no tālās distances precīzs bija Henriks Bajārs, kuram spēlē kopumā nepilnās 14 minūtēs 6 punkti, 4 atlēkušās bumbas, un pa vienai rezultatīvai piespēlei, kļūdai un bloķētam metienam. Visādi citādi, abas komandas apzinājās, ka šīs spēles uzvarētājs ir jau zināms, un deva iespēju dziļākām rezervēm tikt pie spēļu laika. Šajā spēlē uzvaru izcīnīja “VEF” ar rezultātu 92:60 panākot neizšķirtu šajā pusfināla sērijā 2:2.

BK “Liepāja” labākā spēlētāja balvu no “Elvi” par savējiem, saņēma Ričards Daniels Vanags, kuram 12 punkti, 7 atlēkušās bumbas 2 rezultatīvas piespēles, 2 bloķēti metieni un 5 izprovocētas piezīmes. Kārlis Žunda pievienoja 10 punktus, Kristaps Miglinieks 8, bet Kārlis Šiliņš, Renārs Birkāns un jau pieminētais Bajārs pa sešiem ačiem.

Šīs sērijas izšķirošais mačs notiks 30.aprīlī pulksten 17:00 Rīgā “Rimi OC” un uzvarētājam tiks viss – LBL fināls! Kāpēc, lai tie nebūtu mūsējie?!

Par Liepāju, Par Sa-Vējiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *