Ceturtdien izbraukumā sāksim Bronzas sēriju pret BK Ogre

Mūsu biedrības garākā basketbola sezona turpinās vīriem, kas šajā nedēļā uzsāks pēdējo spēļu sēriju cīņā pret LBL bronzu pret BK “Ogre”. Uzvarētājs tiks noskaidrots līdz trīs uzvarām.

Ņemot vērā neseno LBL pusfināla sērijas iznākumu, kad pie maksimālā spēļu skaita BK “Liepāja” piekāpās deviņkārtējiem Latvijas čempioniem “VEF Rīga” ar rezultātu sērijā 2:3, tapa zināms, ka liepājniekiem būs jāsacenšas par 3.vietu pret šajā sezonā nepārspētajiem ogrēniešiem. Arī šeit uzvarētājs tiks noskaidrots maksimāli piecās spēlēs, pie bronzas godalgām tiekot komandai, kas uzvarēs trijās spēlēs. No nesenās vēstures skatoties, tieši BK “Ogre” ir neparocīgākais Latvijas basketbola klubs ar kuru mūsu komandai ir sanākušas ne mazums saspringtas spēles, taču lielākoties, uzvaras laurus ir plūkuši tieši BK “Ogre”. Oficiālajās spēlēs pēdējo reizi mūsu puiši bija pārāki 2021.gada 18.decembrī, kad vienas nedēļas ietvaros no “vēju pilsētas” komandas rokas krita gan BK “Ventspils”, gan BK “Ogre”, Liepājā pārspējot ogrēniešus ar rezultātu 94:83. Tiesa, no tās spēles dalībniekiem mūsu komandā šosezon ir palikuši tikai abi Kārļi (Žunda un Šiliņš), bet tolaik pieteikumā atradās, bet laukumā nedevās Arturs Vuciņš un Frederiks Meinarts. Žunda decembra spēlē guva 21 punktu, bet Šiliņš atzīmējās ar 9 ačiem un 6 bumbām zem groziem. Ogres rindās, turpretī, gan tolaik, gan joprojām šosezon komandā spēlēja Dārgais, Magone, Pozņaks, Pinete un Zēbergs, bet trīs punktus mūsu grozā raidīja šīs Liepājas sezonas aizsargs Ojārs Bērziņš.

Ja skatāmies pēdējo desmit savstarpējo spēļu nogriezni, tad tikai divreiz uzvaras ir tikušas mūsējiem. Bez 2021.gada decembra spēles vēl tā paša gada ziemas izskaņā 10.marta spēlē Ogrē liepājnieki izcīnīja pārliecinošāko uzvaru ar rezultātu 98:75. Savukārt, sākot no pēdējās uzvaras (2021.gada 18.decembrī) BK “Ogre” atrodas sešu uzvaras spēļu sērijā pār liepājniekiem (2021./22.gada atbildes spēle, trīs LBL izslēgšanas mači un divas spēles šajā sezonā). Abās šīs sezonas spēlēs mūsu komandai veiksme nebija sabiedrotā, jo piedzīvoti zaudējumi gan izbraukumā 68:81 (2022.gada 19.oktobrī), gan atbildes spēlē šī gada 10.februārī, kad mūsu vienība atradās pamatīgā traumu un fiziskās bedres vājuma brīdī (68:99). Zaudējumā Ogrē mūsu komandai nevarēja palīdzēt Arnolds Helmanis, bet Liepājas mačā nepiedalījās Kārlis Šiliņš, savukārt, nevienā no šiem mačiem nebija pieejami Roberts Freimanis, Kristaps Miglinieks un Kristiāns Šulcs.

Lai nu kas, bet Ogres spēlētāju varēšanu un spēles manieri mūsējie zina itin labi, jo kā nekā trīs sezonas (kas gan bija labu laiku atpakaļ, tieši Ogres galvenais treneris bija mūsējais Artūrs Visockis-Rubenis. Pieredze, neapšaubāmi, ir tieši BK “Ogre” pusē, kā arī saspēlētība, jo lielākā daļa šo puišu ir kopā jau vairākas sezonas. Šosezon, gan viena ļoti būtiska izmaiņa ir vairākkārtējiem Latvijas bronzas medaļniekiem, proti, galvenais spēles veidotājs Rinalds Sirsniņš, pilda ģenerālmenedžera pienākumus, un laukumā ir devies tikai vienā “Užavas kausa” spēlē. Citas izmaiņas ir skārušas komandas treneru korpusu, lielāko sezonas daļu uz komandas tiltiņa atrodoties Ernestam Kalvem, taču uz šīs sezonas izskaņu, Ernests ir devies pretējā virzienā Sirsniņam, pēc tam, kad jau iesācis trenera arodu, piedalījies vairākās BK “Ogre” spēlēs (“Lat-Est” turnīrā 7 spēlēs vidēji 7 punkti, LBL visās play off spēlēs (7) dodoties laukumā un gūstot vidēji tiekot pie 4,5 punktiem). Tāpat Ogres rindās ir atrodami divi leģionāri, no kuriem naskākais punktu guvējs un pašlaik savainojumu dēļ it kā no ierindas izkritušā Edgara Lasenberga vietā spēles veidotājs Viljams Taltons (7 spēlēs 14,8 punkti, 5,8 piespēles). Otrs ar ārzemju pasi esošais spēlētājs pievienojās ogrēniešiem sezonas gaitā, kad pārcēlās no “Raplas”. Loks Lāms ticis laukumā tikai četrās no septiņiem izslēgšanas mačiem, un guvis 4,5 punktus, izcīnot 3,7 bumbas zem groziem. Par vienu “savējo” atgriešanu sastāvā jau pieminējām, kas pagaidām izslēgšanas spēlēs nav devies laukumā (Lasenbergs), tad otrs bijušais un pašlaik esošais BK “Ogre” uzbrucējs Kārlis Apsītis aizvada, iespējams, labāko basketbolu savā karjerā, vidēji LBL “play-off” gūstot 15,4 punktus, no tālās distances metot ar, turpat, 53% precizitāti!

Ogres vienībai patīk uzbrukt ātri un daudz no tālās distances, tāpēc BK “Liepāja” treneru kolektīvam būs jāatrod veids, kā piebremzēt šo uzbrukumu, un likt lietā savu pārsvaru groza apakšā, kāds neapšaubāmi ir Kārlis Šiliņš (deviņās play-off spēlēs 3.rezultatīvākais ar 15,1 punktu un 8,2 atlēkušajām bumbām zem groziem). Arī Arnolds Helmanis spēka ziņā noteikti ir pārāks pār saviem iespējamiem oponentiem (Lāms, Magone, Dārgais), ko apliecināja abu komandu pēdējā tikšanās reizē Liepājā, kad guva 18 punktus, izcīnot piecas bumbas zem groziem, taču pēdējā laikā Arnoldam īsti nesekmējas ar metienu realizāciju. Nevaram nepieminēt mūsu enerģisko Renāru Birkānu, no kura veiksmēm spēles organizēšanā un komandas biedru apgādāšanā ar piespēlēm būs liela nozīme. Tāpat savu artavu spēlē ieliks daudzpusīgie Žunda un Vanags, bet no tālās distances noteikti par sevi atgādinās Kristaps Miglinieks. Īpaša šī sērija solās būt bijušajam ogrēnietim Ojāram Bērziņam, kuram tā arī pienācīga loma Ogres rindās neatradās, taču mūsu komandā Ojārs ir sevi apliecinājis kā īstenu komandas spēlētāju, ar labu uzbrukuma potenciālu (pirmajā tikšanās reizē Ogrē guva 19 punktus)! Arī gados jaunie puiši būs nepieciešami šajā sērijā, lai dotu savu ieguldījumu cīņā par LBL bronzu. Tāpēc gaidīsim palīdzību arī no Jura Vītola, Frederika Meinarta, Henrika Bajāra un Bogdana Kiseļova.

Bet visi kopā, esam BK “Liepāju” un ar mūsu skatītāju atbalstu gan klātienē, gan Ogrē cīnīsimies par LBL bronzu, jo pārāk ilgs laiks ir pagājis, kopš Liepājas komanda ir izcīnījusi medaļas Latvijas Basketbola Līgā. Pēdējo reizi to iespēja Agra Galvanovska trenētās “Liepājas Lauvas”, kad 2012.gada pavasarī pārspēja Artūra Visocka-Rubeņa trenētos “Latvijas Universitātes” puišus. Liepājniekiem pret Ogres komandu ir arī viena nepabeigta bronzas sērija 2021.gadā, kad mūsu pretinieku rindās ar “Covid-19” saslimšanas dēļ pēc vienas aizvadītas spēles sērija tika pārtraukta un noslēdzās bez rezultāta.

LBL bronzas sērijas datumi un sākuma laiki. Sērija līdz vienas komandas trim uzvarām.

04.05.23. 17:00 Ogrē

07.05.23. 17:00 Liepājā

10.05.23. 19:00 Ogrē

13.05.23. 19:00 Liepājā, ja nepieciešams

15.05.23. 19:00 Ogrē, ja nepieciešams

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *